• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Možda ti traktor bez prednje vuče je življi na tanjuranju ali nemaš tu brzinu kao sa prednjom vučom.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
zcepic ako ti se sviđa i imaš novce kupuj, Dado na kakvu brzinu misliš,u polju ili na cesti
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
naravno na polju sa ukopčanom prednjom vučom,ai na cesti ti traktor nije puno tromiji ako ima prednju vuču,sve ti ovisi o težini traktora.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Možda ti traktor bez prednje vuče je življi na tanjuranju ali nemaš tu brzinu kao sa prednjom vučom.

Nemaš brzinu ako ideš uzbrdo ali po ravnom ne gubi brzinu ni najmanje
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Probaj pa češ vidjeti da imaš brzinu i snagu,samo treba znat
Imam traktor sa prednjom vučom i znam kako ubrzava i koju brzinu imam
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
John Deere je ko vino što stariji to bolji. Baš su ti stariji rađeni sa najkvalitetniji materijalima u doba kad se nije štedilo na ničemu. Tako da mi godine uopće ne igraju nikakvu ulogu čak ovi stariji imaju prednost, jednostavni za popravit a jako su dobri. I teeba mi bez prednje vuče. Imam laganu zemlju nije brdovito, a kad nema prvi pogon manje troši i življi je od duplaka pogotovo u tanjuranju:(party):

Moram se osvrnuti na ovaj tvoj post kolega. I meni se sviđa mišljenje što stariji to kvalitetniji :)
Bez prednje vuče ili s njom, to je osobna želja svakog čovjeka, kako on misli da njemu treba i odgovara prema istim tim potrebama.

E sad, ovo kaj je napisano da traktor bez prednje vuče manje troši, e to je po meni totalna glupost izrečena! Pa prednja vuča na traktoru može samo pomoći da se ne muči i da ubrza radnju i samim time manje potroši! To govorim isključivo za u polju, zemlji...ne za vožnju asfaltom. Isto tako se nadovezuje na to ova tvrdnja da je življi u tanjuranju bez prednje vuče. Još jedna glupost!
Pa u tanjuranju traktor bez prednje vuče se samo muči! Nejde nikud nikam! Dok s prednjom vučom, koja nravno mora biti uključena u tanjuranju (a ne da traktor gura te prednje velike kotače bezveze i tako gubi na snazi, možda pod tim misliš da je tromiji u tanjuranju traktor s prednjom vučom, jer je naravno isključena, boje se ljudi to koristiti u tanjuranju :), kao, nema potrebe:) ), dakle UKLJUČENA prednja vuča i traktor doslovce leti po zemlji!
I tu dolazimo do toga da se posao lakše i prije napravi, a samim time i manje potroši goriva.
To bi bila i nekakva logika kod korištenja traktora s prednjom vučom:icon_e_biggrin:
I zato ti ne priznam ove komentare da je traktor bez prednje vuče življi u tanjuranju i da traktor s prednjom vučom više troši!:icon_wink:
Ništ zamjeriti, to je samo moje logično razmišljanje!:(hi):
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Moram se osvrnuti na ovaj tvoj post kolega. I meni se sviđa mišljenje što stariji to kvalitetniji :)
Bez prednje vuče ili s njom, to je osobna želja svakog čovjeka, kako on misli da njemu treba i odgovara prema istim tim potrebama.

E sad, ovo kaj je napisano da traktor bez prednje vuče manje troši, e to je po meni totalna glupost izrečena! Pa prednja vuča na traktoru može samo pomoći da se ne muči i da ubrza radnju i samim time manje potroši! To govorim isključivo za u polju, zemlji...ne za vožnju asfaltom. Isto tako se nadovezuje na to ova tvrdnja da je življi u tanjuranju bez prednje vuče. Još jedna glupost!
Pa u tanjuranju traktor bez prednje vuče se samo muči! Nejde nikud nikam! Dok s prednjom vučom, koja nravno mora biti uključena u tanjuranju (a ne da traktor gura te prednje velike kotače bezveze i tako gubi na snazi, možda pod tim misliš da je tromiji u tanjuranju traktor s prednjom vučom, jer je naravno isključena, boje se ljudi to koristiti u tanjuranju :), kao, nema potrebe:) ), dakle UKLJUČENA prednja vuča i traktor doslovce leti po zemlji!
I tu dolazimo do toga da se posao lakše i prije napravi, a samim time i manje potroši goriva.
To bi bila i nekakva logika kod korištenja traktora s prednjom vučom:icon_e_biggrin:
I zato ti ne priznam ove komentare da je traktor bez prednje vuče življi u tanjuranju i da traktor s prednjom vučom više troši!:icon_wink:
Ništ zamjeriti, to je samo moje logično razmišljanje!:(hi):

radio sam na dajcu njemačkom 6206 62ks 2wd i na ihc internationalu 554 4x4 60 ks
ihc je bolji orač od dajca naravno jer je ihc 4x4, dajc tanjura po ravnom nebi vjerovali 4. brza, doslovno leti sa tanjuračama 24 diska nazubljenim i ne gubi na brzini nimalo kad daš gas samo te zaljepi za naslonjač, ihc 2. brza maksimum jer jednostavno nemože više nema snage ista priča i u brnanju. brnača 4 krila dajc maže 4. brzom i ne osjeti a ihc klima u drugoj. oba imaju približno snage zf getribu i iste su brzine. dajc na cijeli dan rada potroši SKORO UPOLA MANJE nafte nego ihc. kad taj ihc tanjura prednja vuča mu NIKAD nije upaljena jer nema potrebe nevidim razliku sa njom ili bez nje jedino kad je blato pa mu treba da se izvuče. to je zato što je taj ihc jako težak na zadnjem kraju. eto to je moja teorija
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uredu, sve to štima, ali moja je teorija i dalje da bi trebalo radit s uključenom prednjom vučom, jer ipak malo prednji kotači "tonu" u oranje i onda zadnji kraj mora još i to gurati i tanjuraču vuči i naravno da nebude išlo brzo kao sa dajcom koji ima napred malene kotače i straga je lagan i normalno da leti.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Uredu, sve to štima, ali moja je teorija i dalje da bi trebalo radit s uključenom prednjom vučom, jer ipak malo prednji kotači "tonu" u oranje i onda zadnji kraj mora još i to gurati i tanjuraču vuči i naravno da nebude išlo brzo kao sa dajcom koji ima napred malene kotače i straga je lagan i normalno da leti.

tako je duplak ima masivniji prednji trap i normalno da mu prednji kotači tonu u oranje pa zadnji kotači imaju više posla bilo bi pametno upalit prednju viču. Ali kod traktora bez prve vuče je druga priča, lagan naprijed ne tone puno u zemlju i to ide ko ludo.
Duplak troši puno snage na pogon prednjih kotača kod uključene prednje vuče ali i kod isključene, jer tu su veće i šire gume kojekakvi zupčanici kardan i to sve utječe na njegovu snagu nije ko kod traktora koju pogoni male kotače na ležajima koji skoro i nemaju nikakav otpor, ne proizvode se bezveze traktori 4wd i 2wd svaki ima svoje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ja koristi ukljucenu prednju vucu i sa roto drljacom, klizanje postoji samo ga ti ne vidis, onda se zadnji tockovi ukopavaju i otezava kretanje, a ovo da kad stisne gas na deutzu da lijepi za sjediste i to u tanjiranju, malo si subjektivan ovdje, ztao i imas takvo misljenje o 2wd i 4wd.
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
ja koristi ukljucenu prednju vucu i sa roto drljacom, klizanje postoji samo ga ti ne vidis, onda se zadnji tockovi ukopavaju i otezava kretanje, a ovo da kad stisne gas na deutzu da lijepi za sjediste i to u tanjiranju, malo si subjektivan ovdje, ztao i imas takvo misljenje o 2wd i 4wd.


svaka cast!!! :icon_pray:
a meni se smiju kad im kazem da koristim prvi pogon kad radim s roto drljacom :icon_fU:
 
Posljednje uređivanje:

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zcepic

uspoređuješ kruške i jabuke

prednja vuča je ZAKON na traktoru!
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
zcepic

uspoređuješ kruške i jabuke

prednja vuča je ZAKON na traktoru!

meni za moje potrebe netreba dobre zadnje gume Barum, lagana zemlja, ravnica, ocjedito nikad močvarno . prvi pogon je dobar daleko od toga, ali čega nema nemože se ni pokvarit
 
B

Bobo

Guest
meni za moje potrebe netreba dobre zadnje gume Barum, lagana zemlja, ravnica, ocjedito nikad močvarno . prvi pogon je dobar daleko od toga, ali čega nema nemože se ni pokvarit

Ajmo ovako: Sad mi neces vjerovati da traktor 50ks s prednjim pogonom u oranju jednake povrsine s plugom jednakog zahvata potrosi manje goriva i vremena od traktora 40ks bez prednjeg pogona. Pricam o mojim traktorima koji ne spadaju u ovu temu ali usporedba stoji...

Prednji pogon znaci puno, pogotovo na brdovitom terenu. ukljucuje se cim traktor dodje na njivu i dok posao ne zavrsim ne iskljucujem ju.

Dok se razradjivao 549, bacao sam s njim gnojivo pred sjetvu i s punim rasipacem isao po pripremljenoj zemlji bez prednjeg pogona i u hodu sam ga ukljucio da vidim razliku. Zadnji kraj traktora je duplo manje propadao u zemlju. doslovce se "podigao" i traktor je poceo "plivati" po njivi umjesto da zadnji tockovi pod teretom ruju. U tanjuranju koje spominjes razlika mora biti i vise nego ocita. Npr. traktori iste snage s prednjim pogonom i bez ne mogu vuci jednaku tanjuracu istom brzinom. Tj, mogu obadva vuci onu manju ali ovaj s prednjim pogonom vuce vecu nego ovaj bez i odmah si ucinkovitiji u poslu i maja je potrosnja goriva i gazenje zemljista.

No istina je onog sto nema ne moze se ni pokvariti. To stoji ali da je bolje iskoristiv i da manje trosi traktor bez prednjeg pogona to ti ne zelim potvrdjivati jer to moze biti istina eventualno samo u transportu, na asfaltu...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja stvarno nevidim potrebu za ubjedjivanjem covjeka da traktor sa prednjom vucom ide losije od obicnog,.ne znam samo sto ih izmislise,cuj bogati bolje vuce obicni od duplaka,svasta se ovde da procitati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Drago mi je da imam istomišljenika. Mi smo imali do prije par godina sve traktore bez prednje vuće, odkad je kupljen traktor s prednjom vučom puno se stvari mjenja, a druga je stvar što to netko neželi shvatiti.
Ja sam imao velikih problema s mojima dok ih nisam uvjerio da je oranje bez prednje vuče nemoguća misija i da je to muka za traktor i šofera i da neće biti ništa traktoru ako cjeli dan ore s uključenom prednjom vučom, pa majku mu zato je i namjenjena da se koristi!
I sad opet neki istomišljenici tvrde da se prednja vuča koristi isključivo na mekanom i blatnjavom terenu i da se u drugim slučajevima nesmije paliti...to su razmišljanja stara 25-30 god kad su došli u naše krajeve prvi traktori s prednjim pogonima i kad su ljude uvjerili u nešto što se do danas promjenilo!
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ja stvarno nevidim potrebu za ubjedjivanjem covjeka da traktor sa prednjom vucom ide losije od obicnog,.ne znam samo sto ih izmislise,cuj bogati bolje vuce obicni od duplaka,svasta se ovde da procitati.

Ne vuče bolje od duplaka nikako ni neće nikad, ali sam spomenuo iskustva koje sam doživio, ja sa tim dajcom duplo brže završim njivu nego sa duplakom i normalno manje goriva potrošim. E sad dali je caka u tom divljem dajcu, šta bi bilo da sam radio sa npr. ursusom 360 ili imt 560 e tu bi se dalo pričat o većoj potrošnji.
A ovo što je bobo spomenuo da njegov 539 potroši više goriva od 549 to vjerujem, jer znam da kad se 539 optereti troši ko veliki.
Ali čini mi se da sam ja uspoređivao nebo i zemlju, dajc od 2900 kg 2wd i ihc od 3500 kg 4wd.
ihc je dobar ali spor orač i ima bolju vučnu silu, ali ga nemožeš napojit koliko može popit.
malo smo skrenuli sa teme raspitivao sam je o john deereu 2130 ls ko ga ima ili nekog sličnog njemu da ga malo opiše šta valja šta nevalja.
http://www.technikboerse.com/view/gebrauchtmaschine/traktor/869033/john-deere-2130-ls.html
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
sigurno ima samo 8000rs.. tako smo i mi svojega kupii sa '4000' a bilo je 14000,ali taj jd jos uvjek ide i sada ima 16000...tako da nemas sto fulat
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
sigurno ima samo 8000rs.. tako smo i mi svojega kupii sa '4000' a bilo je 14000,ali taj jd jos uvjek ide i sada ima 16000...tako da nemas sto fulat

i meni se čini dobar nema veze koliko ima rs, kad ga vidim netreba mi traktormetar, odmah primjetim jeli lakiran ili opran ili je takav kakav je
 

Najnoviji postovi

Na vrh