• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Re: John deere

ma izašla je nova serija 6R koja sad ide do 200ks, a serija 30 su stari modeli, mislim da se više ne proizvode, to samo ovi naši trgovci guraju da prodaju zalihu.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
evo i jednog đonija iz mog kraja , inače sije u kombinaciji , sad je raskapčena sijačica...





 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
@Matija Case: Znas li kakvi su potrosaci ove serije JD-a, u poredjenju sa konkurencijom? Da li ti se vlasnik ovog 6910 "hvalio"?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
sve je u granicama normaleee... traktor ide ko metak , bez problema
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
sve je u granicama normaleee... traktor ide ko metak , bez problema


Cuo sam da su JD provikani kao veliki potrosaci, ali uvijek sam bio skeptican zbog to, jer da je tako ne bi ih niko kupovao onda.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ovi noviji sumljam da su veliki potrošači pošto je pun krc i elektronike i kontrole ovoga ,onoga ,ali stari su dost veliki potrošači,još npr ako ga tjeras pun gas onda pogotovo oce popiti...

prije cca 5 god su na nasoj ekonomiji radili usporedbu JD -a i Torpeda iste konjaže,isti priključci i sve isto i JD je kazu prek 2 put vise potrosil od Torpeda za isti posao..tak bar kazu ovi kaj su radili usporedbu...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
5100r sa common rail motorom kao trebao bi biti stedljiv a ono nista. Sisa gorivo ko lud.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Znaci ima tu nesto. Ja koga god pitam od ljudi koje znam i koji imaju JD kazu identican odgovor: "Sta imas gledati na potrosnju, to ti je JOHN DEERE!" Ma znam ja to, i sam bi sutra uzeo jednog, jer je to "ime' a i kvalitet, mada me velika potrosnja odbija. Jer radije uzmem nekog starog krsa i za tu razliku na gorivu platim nekog da radi na njemu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije JD više ni kvalitet ni ime, to je goli krc kak veli kolega mali :)

Ne razumijem one ljude koji su zaluđeni s imenom John Deere i svaka druga riječ im je John Deere i da imaju para kupili bi John Dere....ma daj reko dosta s tim sranjima!!!
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Nije JD više ni kvalitet ni ime, to je goli krc kak veli kolega mali :)

Ne razumijem one ljude koji su zaluđeni s imenom John Deere i svaka druga riječ im je John Deere i da imaju para kupili bi John Dere....ma daj reko dosta s tim sranjima!!!

Mislio sam sa na starije modele jer su samo oni u mom cijenovnom rangu. Evo, jest konkurencija i nije mjesto da dodajem ali recimo Case IH ili samo IH traktori neunistive masine a sad je ostalo samo ovo u imenu 'iH" od kvalitete. Tako je to sada, jer ako ne prodajes rezervne dijelove i nove masine brzo ces propasti.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
po mom mišljenju JD se moze sakriti ispred CASE-a i IH-a ,ali necemo o tome jer nije tema za to....i ti stariji JD-i isto češ teže nači neki u dobrom stanju za sitne pare,jer sigurno su tjerani ko konji (ipak on sve može) i vec su dosta izrabljeni ...nekažem ja da nevaljaju ,da nebi bilo nesuglasica,nego da ima i boljih...
a na ove novije necemo ni komentirat za kvalitetu bilo kojeg traktora bio on JD,DF ili koj drugi,koj je pun elektonike jednom ti prdne neki dio elektronike i dok ti dojde majstor,tak kaj ti počne kosa se dizati kad ti kaže cifru za neki mali dio...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije JD više ni kvalitet ni ime, to je goli krc kak veli kolega mali :)

Ne razumijem one ljude koji su zaluđeni s imenom John Deere i svaka druga riječ im je John Deere i da imaju para kupili bi John Dere....ma daj reko dosta s tim sranjima!!!

Da troše troše ali 75 ks jd i mf 105 ks od mog kolege mala razlika u snazi čak jd brže u brijeg izvuče istu prikolicu na rotiranju mf brži jači jd troši više goriva .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da troše troše ali 75 ks jd i mf 105 ks od mog kolege mala razlika u snazi čak jd brže u brijeg izvuče istu prikolicu na rotiranju mf brži jači jd troši više goriva .

Ti sad uspoređuješ konja i magarca. 30ks je velika razlika i to jako velika. Ja sam se uvjerio da 10ks puno znači a gdje ne 30ks.
Sad reci da mali imt 539 napravi bolje poso od imt 560.
Svaki traktor koji nemože,koji je puno opterečen on samo guta naftu i potrošnja je jako velika.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ti sad uspoređuješ konja i magarca. 30ks je velika razlika i to jako velika. Ja sam se uvjerio da 10ks puno znači a gdje ne 30ks.
Sad reci da mali imt 539 napravi bolje poso od imt 560.
Svaki traktor koji nemože,koji je puno opterečen on samo guta naftu i potrošnja je jako velika.

Nisi shvatio izgleda da jd u katalogu ima manje ks nego ustvarnosti a 539 nemam više a 560 imam nebi o njima . onda ćemo 577 i jd 75 ks jd se ponaša kao da ima 20 ks više govorim jedino o snazi motora ostalo se ne može usporedit .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Neki dan sam bio kod čovjeka koji ima JD 6620 i MF 6180,oba su oko 120ks..I čovijek je bez dlake na jeziku rekao da JD troši više..Onako ko od šale veli JD troši 30% više goriva..Ja sam ostao Paff..Isto tako ima i MF 3070 i JD 6330 mislim da je taj ima oko 100-105ks i isto tak veli da troši više od ovoga MF koji ima 90ks..I još veli da u oranju s istim plugom MF potroši 80l goriva a JD 120L za određeno vrijeme sa istim plugom ista zemlja..I još veli da JD ni nije puno brži u oranju,na njivi dužine 500m samo je par metara razlika koliko je JD brži..

Lažem ja laže ON,priča se temelji na principu rekla-kazala !!
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Nisi shvatio izgleda da jd u katalogu ima manje ks nego ustvarnosti a 539 nemam više a 560 imam nebi o njima . onda ćemo 577 i jd 75 ks jd se ponaša kao da ima 20 ks više govorim jedino o snazi motora ostalo se ne može usporedit .

upravo tako kolega JD ima sigurno više snage nego što se vodi za razliku od drugih proizvođača koji rade obratno i zato svi kukaju da JD puno troši samo mu daj odgovarajuči stroj i gas što se tiče rada u polju sa bilokojim strojem nije mi ga zao nahranit nek troši ali on jednostavno ide puno drugačije za razliku od DF, MF, fendt ili nebitno koji traktor bio u pitanju sa df-om dok sam radio kad dođe u opterečenje on se tuši i moras stat prebacit u nižu ili podič stroj inače če crknit dok toga nema kod JD-a on samo baci dima napravi vir u rezervaru i nestaje prije če pokidat kopčanje na stroju nego stat, jednino mu je mana što se tiče prevoza to su svi u pravu tu troši stvarno previše jer je njemu svejedno dali oro ili se vozio sam po cesti isto gutne :biggrin: , a što ŠANANA kaze " Ne razumijem one ljude koji su zaluđeni s imenom John Deere i svaka druga riječ im je John Deere i da imaju para kupili bi John Dere....ma daj reko dosta s tim sranjima!!! "
ja jesam takav i dalje mi ostaje JD boj 1 bolje bi ga uzeo starog 20 godina nego novog samea bez uvrede samo kazem :biggrin: meni je iskustvo pokazalo drugačije
probali su kodnas svakakve marke traktora uzimat ali svi masovno prelaze na JD-e pa valjda ima neki razlog u zadnje dvije godine je došlo u selo 12 komada a u selu ima 10 -tak poljoprivrednika,
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
bole , potpisujem sve što si rekao...

al nisu JD nešto pretjerani potrošači, radil sam sa jd 6910 dva tijedna , od grubiranja , podrivanja , oranja , sijetve u kombinaciji , prijevoza , i šta reč ipak je to JOHN DEERE, sigurno bolji od case-a , udobniji , tiši u kabini itd itd...

s tim sam ja radil , to nije ovaj sa prošlih slika , a inače i u mom kraju je došlo puno jD-a što novih što rabljenih...


 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
@Matija Case: Koliko je uzimao u oranju L/ha, i kakav si plug vukao sa njim? Ovaj 6910 je 135ks? On mi se bas posebno svidja. Nije pretjerana cijena a i cujem da su te serije jako izdrzljive.
Samo cu reci da ja obozavam Case IH traktore, ali iskreno, jesu dosta grublji od jD, nekad i nije potrosnja bitna ako te traktor "razvali" i kad ogluvis u njemu. A bitno je i da se ne kvari. Stace mi nesto stedljivo a kad rikne dio, potrosim vise para nego sto je usparao goriva a i jos kad ti ode u sezoni.
Mozda grijesim, ali kako vidim da jako puno ljudi u zadnje vrijeme uzima JD, mora da ima razlog. Dok mi stvarno neko ne kaze tacnu potrosnju recimo ovih modela 6900 i 6910, ostajem pri Case IH. Ocekujem argumente da me razuvjere:eek::
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
[YT]v=7x3mDs3Pck4[/YT]

oralo se sa Lemkenom 3 brazde ,16 cola , a potrošnja je bila od 20-25 l/ha ovisno od zemlje , više zna kolega markach jer je to njegov traktor....
da 135 ks je
imam i ja case i zadovoljan sam sa njim jako , potrošnja mu je nekkih 20 L/ha u oranju prosječno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh