• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nazivna snaga mu je 150 ks, a največa 170 ks.

Ne sjećam se na koliko cola je bio plug podešen, ali i dubina je bila dobra, barem 30 cm.

Kasnije je plug prekopčan za 6170M, ali nisam gledao kako se on ponašao sa njime.

Tanjuraču je vukao i 7230R.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Gogo 150 ks
A dela ko fen.[emoji1]

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk

Eh,sad,meni zvuk ne smeta,ni ne volim da se traktor dere... :)

Nazivna snaga mu je 150 ks, a največa 170 ks.

Ne sjećam se na koliko cola je bio plug podešen, ali i dubina je bila dobra, barem 30 cm.

Koliko vidim na 0.43,plug je sužen maksimalno,a zemlja je dosta rahla,što bi bilo da dođe u blato? Nema veze dal je to JD,ili bilo koji drugi,sve je isto.A svi tvrde da je 150ks i četiri brazde pun pogodak.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Ak dođe u blato, neće ti pomoć ni 250 ks sa četri brazde.

A ja bi i za svoj 130 ks kupio 4 brazde... Doduše na 14 cola, s tim da bi morao bit 3+1 u slučaju nekog ekstrema baš ko prođla godina. Ali ako sam dobro skužio na videu imam osjećaj i da prva brazda ide malo dublje, što isto otežava, a i ore relativno duboko, e sad na kolko je plug raširen ne znam.

Mora se još jedna stvar pogledat a to je da su traktori novi i ne čudim se što ide sporo.

Dok se naš razrađivao, prva dva jutra kao da si mu 10 brazdi zakapčil dok to sve nije došlo na svoje....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,547
Sad ste kao prezenter onaj. Nije ni poceo orat vec se izmotava. Govori kako je plug 4+1a traktor 'samo' 150 ks. A ono plug 4 brazde, a ne 5 kako je rekao.
Takav slabiji plug uopce nebi trebalo kaciti na toliki traktor. Ore na 15 coli ako sam dobro cuo. Prezentacije sluze da bi pokazali svu snagu i raskos, a ono sipak.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Nije to izmotavanje, bio to jd ili neki drugi traktor. Prvih sto sati se razradjiva na laganim stvarima i kad zakacis plugbili nest teze, treba ti dva tri jutra da to proradi kak treba. To razradjivanje jenpo naputku servisera, e sad ako oni lazu, lazem i ja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dečki,razrađivanje se ne radi na polju pod plugom.
A takve firme i kompanije bi trebale doč kod kranjeg korisnika doma razrađene u tvornici.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,547
Ako je tako onda krajnje neozbiljno od zastupnika da nove traktore tjera u takve poslove. Netko ce i te traktore kasnije kupiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Motori i ak naprave osnovnih 20...30 sati u tvornici, NISU potpuno razrađeni, no mogu se koristiti i normalno teretiti. Sve je bolje od razrađivanja na mjestu na ler gasu.
Pa tko bi kamione razrađival 100 sati (5000km) na mjestu?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pa ovo su traktori za prezentacije,idu od polja do polja i rade,smiješno je reći da su tek izašli iz tvornice,i da još nikad nitko nije prdnuo na taj sic...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Vi još uvijek ne kontate da su novi traktori sastavljeni razrađeni?
 

cayman

Član
Tu od
16 Pro 2013
Poruka
45
kolega je prije desetak godina kupio 6920 premium i kuhn 4 brazde 16 cola igro se sa njim oro je 30 35 cm cjelo vrijeme i traktor ga je vuko bez problema bilo blato ili idealni uvjeti tako da neznam šta je problem sa ovim novim strojevima
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
kolega je prije desetak godina kupio 6920 premium i kuhn 4 brazde 16 cola igro se sa njim oro je 30 35 cm cjelo vrijeme i traktor ga je vuko bez problema bilo blato ili idealni uvjeti tako da neznam šta je problem sa ovim novim strojevima



Kod nas 6630 sa 3*16 okretač i nije mu baš svejedno...
 

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Ak dođe u blato, neće ti pomoć ni 250 ks sa četri brazde.

A ja bi i za svoj 130 ks kupio 4 brazde...


Kolega sa Valtrom 120 KS ima plug od 4 brazde, ali uz njega i ima plug od 3 brazde. Koristi ih ovisno o uvjetima i o kulturi. Na koliko je " podešen plug, ne znam.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,547
Mislim da je kolega mislio na odnos velicine pluga i traktora i loseg oranja zbog toga, a ne nastimanosti.
Ovo na snimci nije uopce lose oranje, kao i vecina svih drugih. Ne znam odakle ti da vecina lose ore sa vecim traktorima.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
A ima svega za vidjeti,ali čim vidim da na plugu koj je zakopčan za traktor nema pretplužnjaka ili čistača brazde ili kako se to službeno zove defluktori,znam da to nemože biti dobro poorano gdje taj plug ore,jel ako biljni ostaci ostaju van brazde,to za mene nije oranje.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
malo kod rodbine u francuskoj
 

Prilozi

  • IMG_4464.jpg
    IMG_4464.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 268
  • IMG_4473.jpg
    IMG_4473.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 258
  • IMG_4481.jpg
    IMG_4481.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 291

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Joj da je meni takva rodbina uhuu.[emoji1]
S cim se tocno bave i koliko ha?
 
Na vrh