• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Kod mene je Zetor na 16.9 R30 i na 150cm je postavljen i ide bez greške jer je guma cca 55cm široka, gabaritno su tu negdje, mada JD izgleda veći.
55? Kako sam ja namjerio, 42cm je kod mene širina. Nije li 16.9 u inčima 42cm?
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Evo opet mene, sa pitanjima :D
Da li je tko kipao kabinu na JD, imam neko lagano curenje otprilike kod filtera mjenjača, pa sam htio nakipati kabinu da vidim o čemu se radi, i možda saniram taj problem. Curenje nije prejako, ali me nervira što ostavi flekicu na betonu.
Gledao sam kako se kipa, i recimo da mi je sve jasno, ali me najviše zanima kako ste popuštali iza vijke na nosaču kabine, jer sam probao i neće da mrdne, a pištolj nemogu nikako zavući da s njim probam.

Isto tako , ako sam sam dobro zaključio, dovoljno je prije kipanja skinuti desni kotač, auspuh, i otkvačiti sajlu kvačila. Sajle mjenjača ako sam dobro vidio ne treba ništa dirati?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Tako je, sajle mjenjača ostaju, samo od kvačila, avspuh i kotač ako ćeš full kipati treba skinuti.

Uzmi breakerbar ilitiga produžetak od metra za gedore 1/2" i trebalo bi ići, ali dan ranije ga zalivaj sa nekim sredstvom tipa WD i bude išlo.

Ubodi šaraf u šarku za kipanje i stavi neki lanac ili sajlu ako ćeš dizati kao i ja, a to je dva malo jača debila na stepenicama i na o-ruk, ako nije zapeklo, ali ja nisam dizao puno pa nisam stavljao nikakvu sigurnost. Samo do kotača da pritegnem par cijevi. Mi digli, matori podbacio klocnu i dobro, isto tako vratili nazad i sve okej.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Jel zna netko nekog da servisira sjedala? Zračno mi je počelo puštat, valjda jastuk reko bih. Ako je moguće što bliže VPŽ.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
E da smo možda u nemačkoj bi vjerojatno rešil taj problem.

I meni pušta, ima neki ventil i on je očito problem.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
A vidio sam po Fb ima neki gospodin u Srbiji što to radi, tak da ne treba bit nemačka😁, ali tu u našem kraju nisam vidio.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
157
ja sam prosle godine rastavljal,gramer zracno sjedalo i doslovno 3 dana se sa time igral, uglavnom problem je bil da sam ga napunil i s vremenom je pustal
U mom slucaju je bil problem sa jastukom koji se puni zrakom, slicno kak i guma na biciklu nakon odredjenog koristenja postane "rijetka" i pusta na sve strane, prvo sam to zakrpal kak zracnicu na biciklu i bilo ok 1 dan, rjesenje je bilo zamjeniti zracni taj mjehur koji je kosta 140 eura
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Too Luka, sa sicom u vodu da se vidi de propušta😉
Jel možda znaš kolko košta novi tapecirani naslon i sjedište da bude orginal a ne stapicirano.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
157
Uglavnom sam taj mjehir ide u vodu samo ga treba sa torx kljucem rastaviti od konstrukcije sjedala,jedino da sam ja cijelo sjedlao uzeo van iz traktora i radil vani jer je komotnije,samo tesko je sjedalo jako za 2 covjeka 🤣
Ne znam za naslon
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Marko, ne znam točno ali ko sv. Petra kajgana. Vidio sam da Ćosić prodaje originalne tkanine za tapaciranje, jer ovo je sigurno da padneš na guzicu. Naručivao sam neke dijelove za servis, idem vidjet mrežicu za hladnjak pošto je nemam, debelo preko 100€ plastični okvir i mrežica🫣
Edit
IMG_4827.png
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
1000002203.jpg
Curi mi nafta na ovom poklopcu,ima li samo brtva da se promjeni ili moram kod bošiste nosit?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Paše i na Limex građevinska kolica ako baš želiš
Svaka čast svakome i znam da je nekome možda i smiješno, ali 90 eura dati za komadić plastike i 3 žice mi je suludo, pogotovo s obzirom da traktor imam 4 godine bez AutoQuad šaltanja, eto moje mišljenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh