• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
AutoQuad II mjenjač, automatsko šaltanje powera u 2 režima, Power i Eco, u Power šalta na punom gasu a u Eco na 1900o/min.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Naravno, pa traktor je 6620 nema mi što micat polugu mjenjača umjesto mene :)

Isto tako kad je traktor na nekom srednjem gasu, pri pritisku pune papučice ide niža za bržu isporuku snage. Na usporavanju mijenja u nižu na oko 1200 okr.

Naravno ovo nije ništa novo niti revolucionarno ali nigdje na internetu nisam našao da je netko to odradio sam na traktoru koji nikad to nije imao.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Pa ono da, samo što DD mijenja svih 24 brzina a moj samo 4, a za transport je okej pošto se svakako vozi stalno u F.
Tvornička nadoplata za AutoQuad II je, kad se traktor uzimao novi, bila oko 750€.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Nisam siguran jel može ovako u kućnoj radinosti, na 6630STD nisam siguran da je to uopće dolazilo u tvorničkoj varijanti, a i nema on čini mi se dijagnostički meni za ukodirati to.
Na 6630 Premium ide kodiranje preko ekrana sastrane ali on je pak kompliciraniji, a i na njega ide AutoQuad Plus na kojemu se mogu još neke stvari štelati po želji. Moguće da bi na Premiumu i išlo nekako ali mora druga ručica mjenjača definitivno.

Na kasnim 10 i ranim 20 traktorima ide vrlo lako.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Zanimljivo. Na 6910 PQplus onda ide, ima isto taj AUTO da prilikom šaltanja grupe stavi u power koji mu paše.

@martinv1
Osim prekidača, što je još trebalo??
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Na 10 seriju ide ako ima potenciometar za gas s desne strane kao na 20 (gas na struju). Ako ima gas na sajlu ne ide.

Prekidač i kodiranje.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pa ono da, samo što DD mijenja svih 24 brzina a moj samo 4, a za transport je okej pošto se svakako vozi stalno u F.
Tvornička nadoplata za AutoQuad II je, kad se traktor uzimao novi, bila oko 750€
DD šalta sam samo 16 brzina u BC grupi.

Imam taj auto prekidač u 10 seriji, ali ne volim taj automatski mod ni kod PQ, ni kod DD.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Znate li možda kako podesiti ručni gas. Trenutno mi kada ga gurnem do kraja bude na 1300 obrtaja Max . Ukočila mi se noga jučer pod rotodrljačom 😁 JD 6200
 

IMTjd

Novi član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
12
Pozdrav svima molio bih vas za pomoć u planu mi je uzeti john deere 6330 premium u ful opremi 2011god. ali ima autopower mjenjač traktor ima oko 11500 radni sati i traktor na oko djeluje dosta očuvano sad sam malo skeptičan oko tog mjenjača da li neko zna kako testirat takav mjenjač i probat bio bih vam veoma zahvalan inače za traktor covjek trazi 40000 eur sa pdv-om

I dal netko zna mozda nekog servisera da se razumije u te mjenjace pa da mi da broj ako bi htio otići da pregleda traktor nije problem platiti koliko treba samo da se vidi da li je mjenjač ok
 

Ivica@7

Novi član
Tu od
16 Tra 2024
Poruka
1
Johan dere 4410 neće da radi hidro pogon,izgubio je memoriju vjerovatno, zna li tko što o njemu
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Problem sa pritiskom na 6410. Znači nakon otprilike cca 4 sata rada upali da je nizak pritisak ulja u mjenjaču, BIF 26 greška. Pritisci mjereni na hidrauliku 205 bara, pumpa mjenjača mjerena 15 bara, ali sada nakon sjetve je palo na 13, prije sam stao s radom dok se upalilo, sad sam dva, tri dana vozio tako u sjetvi, ne znam jel bi zato bilo.
Upali se u svim poslovima gdje se koristi dosta hidraulik, recimo ako cijeli dan prska ili baca gnojivo, onda ne upali. Očigledno negdje zagrijava ulje jer dok se recimo traktor ohladi sat vremena, opet se 3-4 sata radi da ne upali. Rastavljena pumpa mjenjača, majstor kaže da je u jako dobrom stanju s obzirom kakve je viđao i da ne vjeruje da je zbog toga, brine ga što je pao pritisak sa 15 na 13 bara. Jel se netko susreo sa nečim sličnim, koji bi bili uzroci ovome? Hladnjak ulja očišćen, promijeneni filteri i ulje i stalno je radio istu stvar. Senzor nismo mjenjali, ali vjerujem da bi on stalno brljavio, a ne uvijek na isti način ili?

 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
To je teško reći napamet, ima vjv 100 mjesta gdje može rasipat ulje tj pritisak. Treba ga skopčat na manometre pa odrađivat funkcije kad je traktor dobrano zagrijan, tipa proći kroz powere 1-4-1, revers naprijed-nazad i tako. Naravno, govorim o majstorskom poslu, ne kućnoj radinosti. Također pritisak se može podići nekim podloškama. Ako nije frka šibni mi u PP koji majstor ti je gledao.
Kaj se tiće senzora a moguće je da poludi samo kad se zagrije, ali bezveze bi bilo slijepo mijenjati ga jer vjerojatno nije par eura, to isto majstor može otkriti.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Moguće je da je do senzora. Meni se zna dogoditi na nekakvoj neravnini ili naglog pokreta kad je traktor zagrijan i pod full opterećenjem.
To se prvi put dogodilo 2015. nakon toga prvom prilikom kad je bil Novocommerc na gruntu reko sam nek provjere, i jesu, kao bilo bi do senzora da prvo s njim probati.
Sve dalje i dan danas radi normalno senzor iz bezveznog razloga nisam mjenjal.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Baš zato kažem, ovdje nema veze do neravnine ili pokreta, jednostavno je uvijek ista šablona. Zagrije se za cca 4 sata bez obzira jel sije ili ore i upali se lampica, ako se sat-dva ohladi, opet toliko voziš do paljenja lampice. Ne gubim nijednu funkciju mjenjača ili hidraulike. Dobio sam mišljenja za su zaptivke u mjenjaču krive jedna od njih, tako da rasklapamo sve i sređujem sve do kraja.
 

Mata88

Novi član
Tu od
3 Velj 2021
Poruka
4
Pozdrav svima. Odnedavno sam vlasnik JD 2250 SG2 kabina. Zanima me kako se može ispitati ispravnost senzora broja okretaja motora (ne pokazuje na satu)? Što može još biti uzrok toga i kako otkloniti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh