• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Newholland da gledas možda, ili Case-a?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kolega kupuje traktor oko 100ks, i za cca 50 000e sa PDV-om, pa smo malo razglabali, surfali, dobio je i neke ponude, i tu je DF uvjerljivo najbolji što se tiče snage i opreme, ali JD 5M ima najveći motor od 4.5 litara bez AdBlue, svi drugi skakavci imaju manje od 4 litre, a NH skromnih 3,4L, i to je premalo za teže poslove, plus što JD ima i najjaču pumpu hidraulike.
Samo se boji uopće zvati u NC da ga ne ismiju što traži 100ks za toliko novaca...
Svi novi traktori imaju hrpetinu boleština, to je danas bjelodano, sad kod odabira treba uzeti u obzir i blizinu servisa, i samu kvalitetu servisa, jer se na njih svi žale.
Ima li tko iskustva sa servisom u NC?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Mislim da je njihov servis sada korektan, a što se tiče 5100M mislim da bi to bilo oko 60000 cca nagadjam jel i to sa nekom siromasnom opremom, samo elktro reverzer i zrak. Dobra je stvar što se može uzet na lising 5 rata 5 godina.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo cjena današnja.. Najveći motor u toj klasi od 4.5 litre bez adblua i 100 ks traktor.. l
6bdf0aabe0dd17465660047cf2133ae0.jpg
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Od kolege tast kupio jd mislim 6195r i reko da je razlika u cijeni kod nas i vani 24 tisuće eura..naravno kod nas je skuplje...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Evo cjena današnja.. Najveći motor u toj klasi od 4.5 litre bez adblua i 100 ks traktor.. l
6bdf0aabe0dd17465660047cf2133ae0.jpg

Možda od John Deere modela sa 100 konja ima najveći motor bez adblue-a.Ali u klasi traktora do 100 konja ima traktora koji imaju veće motore bez adblue-a.Čak i 90 konja sa većim motorom od tog johnyja
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Mi smo u novocomercu bili gledali novog jelenka davno kada smo tražili novi traktor.Došli mi tamo da vidimo i da nam daju ponudu.Prvo smo čekali skoro sat vremena da uopće netko dođe pokazati traktor,onaj lik za stolom je rekao da on nemože jer nema vremena.I kada je taj neki došao onako preko ku.ca i samo je rekao eno ona dva tamo imaju 85 i 90 konja pa si pogledajte.I nestao nekud lik,niti da je otključao da pokaže kabinu ili da kaže nešto o tim traktorima.Ili da ih je makar upalio da se čuje kako radi traktor i da se proba voziti.Ma kakvi,ništa od toga.Neozbiljnost maksimalna od njihove strane,mi se tamo muvamo oko traktora ko lopovi i skiljimo kroz stakla u kabinu da vidimo kak je unutra a oni sjede unutra i gledaju.I kaže stari idemo dalje nema tu pazara sa ovima.I odemo mi,a oni se nisu ni udostojili izaći i reći doviđenja.Tako da smo odustali od njega skroz,pukim slučajem smo kupili mtz 820 novi onda i to je bila vjerojatno najbolja varijanta.Napravio je nemalo 7000 sati bez ikakvih problema do sada,a koštao 10000 €.Skoro 3 puta manje nego što bi nas koštao johny da smo ga uzeli.Bio je još i DF agrofarm u igri ali nam je bila cijena malo prevelika.Ali uglavnom JD me više uopće ne zanima,ne zato što je loš nego isključivo zbog servisne mreže i dilera jer su svi blago rečeno za ništa.Ima moj kolega jednog i oni uopće neće doći k njemu doma kad nešto otkaže nego on mora traktor njima odvesti.Mudraci,a traktor recimo neće ni mrdnuti jer elektronika od mjenjača ne radi.
 

jamanoi

Novi član
Tu od
6 Srp 2018
Poruka
4
Bok momci
Novi sam na forumu itrebam pomoć u svezi John deere traktora.
radi se o tls u.Traktor nije premium.Zašto mi se kroz noć ili nakon dužeg stajanja traktora spusti tls do kraja tj sjedne na graničnike?Kad ga upalim traktor mislim uredno se digne i sve radi ok.Čujem da se nebi smiospustit nikakoa nigdje niš ne curi ulje.
molim pomoč
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Provjeri jel ulje čisto,ako nema smeća onda bi mogle biti brtve.Dosta je da ti jedna ode i odmah ti pušta obje strane
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bok momci
Novi sam na forumu itrebam pomoć u svezi John deere traktora.
radi se o tls u.Traktor nije premium.Zašto mi se kroz noć ili nakon dužeg stajanja traktora spusti tls do kraja tj sjedne na graničnike?Kad ga upalim traktor mislim uredno se digne i sve radi ok.Čujem da se nebi smiospustit nikakoa nigdje niš ne curi ulje.
molim pomoč

a gle , ko i svaki glupi sustav ima cilindra , znači brtve ...i razno razne ventile ..gdje pušta ...i još bitnije zašto je do toga došlo ?..sistem eliminacije ili mala/velika
 

jamanoi

Novi član
Tu od
6 Srp 2018
Poruka
4
znači skidanje cilindara reparacija pa vidjeti dali če biti dobro pa ako nebude onda na regulacijsku kocku sa ventilima
pošto šrafimo sve i svašta sami probat cemo sami jedino me zanima kada odspojim hidraulicna crijeva sa cilindara moze li se oštetiti membrana u onim akumulatorima okruglim mislim da su punjeni dušikom a i znate li možda koliki je u mjima pritisak
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Nemožeš baš lako oštetiti membranu,ali ako je oštetiš onda ti ne gine 500 eura.Iako one hoće i same puknuti,pa ti se napuni uljem i ne amortizira ništa.To bi valjda skužio do sada.Ja i kolega smo popravljali tls na njegovom traktoru i mogu ti reći da je to kompliciranije nego napraviti generalku na nekom traktoru.Tu svašta može biti problem a nemora biti ništa,u njegovom slučaju senzor.A mi promijenili sve što se dalo i opet ne štima,došli majstori i ni oni nisu više znali.I bezveze se mi sjetili da probamo senzor promijeniti i to je riješilo problem.Uglavnom ti dijelovi za tls koštaju kao da su napravljeni od zlata optočenog dijamantima
 

jamanoi

Novi član
Tu od
6 Srp 2018
Poruka
4
Pa pošto za sad Sve radi osim što se spusti nakon dužeg stajanja nisam ništa dirao a i nisam stigao ali moram čim uhvatim vremena da mi se slučajno nebi i pogoršalo stanje pa usput tražim pomoč
Svakako hvala mislim da cu krenuti od cilindara jer izgleda najlakše mada sumnjam da je u njima problem vjerojatno u onaj kocki a gore su izgleda 4 elektromagnetska ventila koliko sam uspio vidjeti ah
Lijepo je sa tim voziti ali svaka ljepota i komfor košta i to masni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znači skidanje cilindara reparacija pa vidjeti dali če biti dobro pa ako nebude onda na regulacijsku kocku sa ventilima
pošto šrafimo sve i svašta sami probat cemo sami jedino me zanima kada odspojim hidraulicna crijeva sa cilindara moze li se oštetiti membrana u onim akumulatorima okruglim mislim da su punjeni dušikom a i znate li možda koliki je u mjima pritisak

uglavnom svugdje gdje je akumulator trebalo bi biti mogučnost da se isti isprazni od ulja ...


da li su cilindri jednoradni ili dvoradni , da li na cilindar ide jedno crijevo ili dva?
 

jamanoi

Novi član
Tu od
6 Srp 2018
Poruka
4
Dva su crijeva znači dvoradni su cilindri
Cudno mi je kad mi se traktor naprijed diže znači
Kod velikog tereta na zadnjim polugama pa se uz brijeg diže prvi kraj da se u tom slučaju rastežu cilindri skroz dok ih lanci koji su graničnici ne zadrže
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja bi na crijevo između ventila i cilindra ugradio ventil ..pa navečer zatvoriš , ako do jutra padne krivi su celindri ..ako ne ventili
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa na john deere 6200 mi u vožnji pali sam od sebe prvu vuču,ne uvijek,ponekad i ponekad ju isključi,a ponekad se ne isključi.Znači na njemu je složeno da prilikom pritiska na papuču kočnice da se odma uključuje prva vuča i to sve normalno funkcionira,nego sad mi se ovo događa.
Probao sam i dignuti papuče od kočnica reko da nije opruga popustila pa da se u vožnji samo od sebe malo spusti i uključuje prvu vuču ali ništa..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Provjeri najprije usisni filter od ulja, filtere hidraulike, struju ukapčanja. Na njima se pali prednja vuča kad pumpa ne dostiže dovoljan pritisak u mjenjaču.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Padne pritisak ulja u mjenjača i odmah pali prednju i vjerojatno se dešava kada je vruć traktor na malom gasu..

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
Na vrh