• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Pozdrav ekipa, dali tko ima iskustva sa John Deere IMS (Implement Management System)
Ako ima molio bi da mi malo pojasni kako se koristi, te programira :)

EQID0pK.jpg
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
john deer 6130,20008-2010 godiste nisam siguran,prednji kraj u voznji skace,sta bi moglo biti u pitanju jel zna neko slucajno
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Pozz ekipa, imam pitanje ako mi netko moze pomoc. Kupil sam pred desetak dana John deere 6210, 2001, godina traktor je od poznatog čovjeka, napravil sam desetak sati, malo vožnje i oranja, traktor je super. Jutros ga upalim i primjetim čudan zvuk prilikom okretanja volana, nekaj iza cvili oko hidraulike, dok ne diram volan sve ok, cim pocnem vrtit volan nekaj se cuje iza, jel ima ko kakvu ideju kaj bi to moglo bit ako je ko imal slicno iskustvo, ulja u getribi ima, sve normalno radi osim kaj se to cuje, kad dignem i spustim ruke od hidraulike za kopcanje, i onda diram volan ne cuje se neko vrijeme i onda za cas opet pocne dok pomaknem volan... hvala unapred
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ulja ima, pumpa je dobra, veli frend kaj je radil prije u servisu JD, da je filter hidraulike jer ima slab protok kad je pri kraju i onda tak fučka i cvili, budem u ponedjeljak kupil filter pa budem videl... al veli frend da se niš nemre desit i da radim do ponedeljka normalno s traktorom... hvala na savjetima ekipa
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Da li mozda neko zna, na koliko se podesavaju capice na korpi lamele za john deere 1030(traktor ima pover)
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Baš tako, naša nam draga Hrvatska. Ubiti to je sahtanio Todorić uvođenjem Fendta pa se ovo vozilo bez održavanja dok ne krepa.

 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Imam problem s jd 6420 2004 godina, 8200 rs, ako netko zna sta bi moglo biti ili je imao takav kvar u biti dva kvara, sta je u pitanju?

PROBLEM:
1. Hidraulika od poluga nezeli raditi, znaci ne reagira ni na tipke unutra ni izvana ni rucno dizanje iznutra znaci nikako nedize i kad ugasim traktor opet radi normalno i onda opet se desi kasnije isti problem.
Tipa danas cjeli dan rad sa rotodljacom 3 do 4 puta,(prije se manje desavalo sad sve cesce) stane i ne zeli dignuti prikljucak pa se mora ugasiti traktor i upaliti onda je sve ok nekoliko sati.
Pa me zanima dali znate sta je navedeni problem?

2. Prilikom rada kardanskog vratila od nazad pali onaj zuti trokut na prednjoj tabli i blinka i kad se prebaci na digitalnom ekrancicu dole na prikaz okretaju kardana ne pokazuje okretaje nego prazno i sa strane di sjaji na primjer ako je upaljen kardan na 540 inace sjaji lampica da radi a kad se to desi ona se ugasi a kardan normalno radi, mada se ugasi ta lampica sa desne strane, plinka upozorenje usklicnik na tabli i ne pokazuje na digitalnom satu okretaje kardana?

Kad okrenem onu gljivu onaj krug za paljenje kardana sa desne strane malo ljevo desno kako kad onda opet sve bude dobro nista ne blinka i sve je normalno napominjem kardan cijelo vrijeme radi normalno bez stajanja ali ovaj problem se desava gotovo svakih 10 minuta i onda moram promrdati gljivu tu ili kotac kako vec i onda sve ok ali sve cesce i cesce se desava?

C
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Moze mi netko reci dali johan deere ima neki poseban navoj na hidraulici,tj.trebao bh staviti dvije blinde na izlaz gdije su bila crijeva od prednjeg utovarivaca ,uzeo sam dvije colne matice i probao ih staviti ali se nedaju stegnuti ko da je neki treci navoj
 

johndere6115

Novi član
Tu od
30 Ruj 2019
Poruka
5
Pozz ekipa, imam pitanje ako mi netko moze pomoc. Kupil sam pred desetak dana John deere 6210, 2001, godina traktor je od poznatog čovjeka, napravil sam desetak sati, malo vožnje i oranja, traktor je super. Jutros ga upalim i primjetim čudan zvuk prilikom okretanja volana, nekaj iza cvili oko hidraulike, dok ne diram volan sve ok, cim pocnem vrtit volan nekaj se cuje iza, jel ima ko kakvu ideju kaj bi to moglo bit ako je ko imal slicno iskustvo, ulja u getribi ima, sve normalno radi osim kaj se to cuje, kad dignem i spustim ruke od hidraulike za kopcanje, i onda diram volan ne cuje se neko vrijeme i onda za cas opet pocne dok pomaknem volan... hvala unapred
Pozdrav, jeste li rijesili problem sa izmjenom filtera,jer ja imam isti slučaj, hvala
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ne... raskopal sam filter i on je čist, stavljen novi i nisam ga mjenjal jer veli majstor da je novi... ugl nekad malo za cvili kada traktor radi na mjestu npr. kad stanem nakon oranja i onda kad krenem i dam gas prestane i vise ne cvili uopce. Zval sam covjeka koji mi je prodal traktor i veli da to njemu cvili vec 5godina i da su mu u servisu rekli da se nemre nista desit, da vjerovatno zasteka nekakav ventil pritiska i onda malo kad dam gasa onda se otvori i prestane i da samo radim da nebude nista...

Ali sada se pojavio drugi problem pa ako neko ima slicno iskustvo... Ugl. riječ je o reverzeru na jd 6210 se, reverzer je počeo štekat, nekad ga stavim u naprijed a traktor i dalje stoji, vratim ga nazad i opet napred i traktor normalno ide... da se radit tak ali mi ide na živce, a u Jakopicu su mi rekli da je cijeli reverzer 500€ i da ga treba cekat cca tjedan dana, a poznanik koji je nekad servisiral te traktore mi veli da ne kupujem novi reverzer jer se vjerojatno samo žica negdje odpojila i gubi s vremena na vrijeme kontakt, al trenutno je u guzvi i nemre mi doc pogledat kaj je... jel ko imal slicne probleme?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johndere6115

Novi član
Tu od
30 Ruj 2019
Poruka
5
Ne... raskopal sam filter i on je čist, stavljen novi i nisam ga mjenjal jer veli majstor da je novi... ugl nekad malo za cvili kada traktor radi na mjestu npr. kad stanem nakon oranja i onda kad krenem i dam gas prestane i vise ne cvili uopce. Zval sam covjeka koji mi je prodal traktor i veli da to njemu cvili vec 5godina i da su mu u servisu rekli da se nemre nista desit, da vjerovatno zasteka nekakav ventil pritiska i onda malo kad dam gasa onda se otvori i prestane i da samo radim da nebude nista...
I ja mislim da to kaj cvili nije neki problem, al mi nije jasno zasto ne krece volan nek tek nakon pet sekundi isto tako i ehr zatim sve ok, kao da pumpa ostane bez ulja
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
A jel imas ulja, da ti ne fali? veli mi frend kaj ima isto jd da su mu u servisu rekli da se ulje u getribi na jd gleda kad traktor radi, kad pumpa potegne...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johndere6115

Novi član
Tu od
30 Ruj 2019
Poruka
5
Ulje je na max dok traktor ne radi , kad krene pumpa vise mjerac ne lovi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
"MASCHIO-
Ekipa na john deere 6200 mi u vožnji pali sam od sebe prvu vuču,ne uvijek,ponekad i ponekad ju isključi,a ponekad se ne isključi.Znači na njemu je složeno da prilikom pritiska na papuču kočnice da se odma uključuje prva vuča i to sve normalno funkcionira,nego sad mi se ovo događa.
Probao sam i dignuti papuče od kočnica reko da nije opruga popustila pa da se u vožnji samo od sebe malo spusti i uključuje prvu vuču ali ništa.. "

Upravo to, što si ti tu napisao, događalo se nekome čoviku na Goldoniju. I zato mu 3x posatralo prednji pogon. Uvik majstor poovlasšteni uvozač popravljao uvik po hiljado eur, a uvijek sredijo posledico(kvar),al nikad odpravijo uzrok. Čovik popizd...i radije prodao traktor. Odličan je traktor kazao mi, ali treba da ide od kuče.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh