• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Pozdrav,evo ovako radi se o john deere 2040,nemogu iskljucit prednju vucu,elektroventil radi,promjenjenje gumice i karike dole u sistemu sa lamelama gdje se pali prednja vuca,promjenjen i onaj odstojnik kao o-ring metalni jer je bio potrosen,i opet nemogu iskljucit prednju vucu,dali mozda moze biti problem ako su lamele potrosene da nece da odvoji?
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Pozdrav,
Ako nije moguće isključiti prednju vuču na ovom traktoru kvar dolazi od elekro instalacije, lošeg elektro ventila i slabog hidrauličnog pritiska. Pošto ste naveli da je ostalo ispravno proverite hidraulični pritisak i to tako što dole kod solenoida imate merno mesto hidraulike i tu treba da je pritisak oko 10,5 bara. Kada je na prekidaču uključena prednja vuča nemate pritisak, a kada je isključena onda pokazuje taj pritisak.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Ima pumpa u menjaču sa sitom i filterom. Niste napisali da li Vaš trktor ima i Hi - Lo brzine. Ako ih ima i možete da koristite onda je pritisak odgovarajući pa treba tražiti dalje. Treba promeniti filter i očistiti sito!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Inače ako se mogu uključiti u razgovor, sijetim se čovika, koj razlagal, da ako traktor stoji izključen, on si tada uključi prednju vuču(sistem kočenja IST).Znači, tada struja nestaje, on vuču uključi, A kad damo kontakt i zapalimo, traktor da strujo i ako mi nemamo stikalo uključeno za pogon, trebao bi onaj elektro signal izključiti pogon(ako ne držimo noge na papuči kočenja).
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Ima pumpa u menjaču sa sitom i filterom. Niste napisali da li Vaš trktor ima i Hi - Lo brzine. Ako ih ima i možete da koristite onda je pritisak odgovarajući pa treba tražiti dalje. Treba promeniti filter i očistiti sito!
Ima hi-lo brzine i rade uredno,preko te pumpe ide hi-lo,vuča i kardan jeli tako,kad je rastavljano zadnji put promjenjeno je komplet novo ulje i filter koji se nalazi sa vanjske strane u posudi
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ekipa, postao sam vlasnik JD 2140, 1985 godiste i imam par pitanja oko njega.

1. kako znati da li traktor ima HI-LO mjenjac ili ne?
2. cemu sluzi ovaj zeleni prekidac lijevo od kontak brave? 22336

3. na konzoli mjenjaca ima ova zelena plastika sa kornjacom i ona ni svijetki cijelo vrijeme ( bez obzira da li je desni mjenjac u gruoi I. ili grupi II.). Da li ta kornjaca oznacava radne brzine ( da li je to grupa I) ili nesto drugovi mora li ona uvijek svijetliti 22337
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Problem kornjace sa druge slike rijesen - radi se o hi lo mjenjacu ali sam bio "prenjezan" kod prebacivanja brzina :)

sad jos molim pomoc oko prekidaca na prvoj slici?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Što to znači?Da ima tvoj traktor znači 16+8 brzine?Gdje ti menjaš "Hi-Lo"?
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Očito da. Jucer sam isprobao u svim brzinama i grupama.. mijenjam na nacin da ovaj mjenjac gdje su bas brzine pomaknem lijevo ili desno kada je u brtini
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zanimivo riješenje, nikad nešto sličnog vidijo. Dugme ali posebna poluga za "Hi-Lo" sam vidijo, ali tako riješenje ne. Znači da je to riješenje mehanički napraveno. JA to ne bi ni skužijo. Isto tako ne ,kao moj poznanik, koj je kupijo 542 IMT i godinu dana vozijo samo u trečoj brzini, dok nije nekog dana se zajebao i naopako preklopijo i pogodijo u linijo 4 i 5 brzine heh.
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Još jedno pitanje od mene,dali mogu kako provjerit dali mi je ispravan cilindar od kvacila,znaci ovaj u kabini sto se nalazi na papuci kvacila,radi se o john deere 2040(traktor je po izgledu isti serija 50, sa sg2 kabinom).Dakle cilindar nigdje ne curi,ulja ima i uredno se brzine šaltaju,ali je problem u tome što je jako teško za stisnuti,dal je to inace tako na tim traktorima ili kod mene nesto nije uredu?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
NEču biti pametan, ali da bi to bilo od cilindara... On bi zaglavijo ako bi težko išao stisnuti. NE bih se vratijo van. Možda je kakvo polužje za mazati tamo na zvonu?Il so problemi u samoj korpi il polužju u zvonu.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Da probam da odgovorim na postavljena pitanja. Ono dugme na komandnoj tabli je za olakšan start u zimskom periodu mada se ono koristilo i kada je motor na izdisaju. Kod motora se nalazi sprej etar koji se koristio za to. Pošto taj traktor ima godina, a koliko znam taj sprej je bio zabranjen za uvoz u bivšoj Jugoslaviji jer se koristio u ne dozvoljene svrhe tako da to dugme nije imalo funkciju. Kako je sada to Vam ne mogu napisati jer ne poznajem zakone u Vašoj zemlji. Postojala su tri sistema za ovakav start. Jedan je bio ovakav drugi je bio takav da ste to morali ručno da radite direktno na bočici i treći je dobro poznat svima takozvani elektro buktinjski koji koristi dizel gorivo.
Što se tiče kvačila da li ste podmazivali potisni ležaj kvačila (druh ležaj). Mazalica se nalazi na osovini na kojoj se nalazi sama pedala kvačiča.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    41.9 KB · Pregleda: 26

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
89
Nisam znao da ima mazalica,podmazat cu pa cemo vidjet.Hvala

Evo sad sam gledao nema mazalice kod mene IMG_20191205_102759.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Moraš promijeniti člansko ime :D

...ili je F939 nedostižni san ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh