• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Poslikaj nam kabinu iznutra da vidimo ručicu mjenjača,nadam se da je power quad jer oni full power shift što su se ugrađivali i u prve sedmice nisu baš na dobrom glasu.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Super,to je power quad i tu ne bi trebalo biti problema,reverzer pod volanom.@Fendt939,u pravu si,takav je,ima mogućnost programiranja mjenjača da sam odrađuje.Jednostavno se šalta,ima 3 područja,naprijed,nazad i parking,ako si u području za naprijed traktor automatski kreće 7.brzinom,malom ručicom u šlicu mijenjaš +/- brzine,u rikvercu automatski kreće 2.r,isto mijenjaš ručicom +/-.Komp mjenjača pamti ako mijenjaš redoslijed mjenjanja brzina i to odrađujew sve dok ne ugasiš motor ,onda se resetira ponovo na 7F i 2R.Jednostavnijer je voziti nego objasniti.
 
Posljednje uređivanje:

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ok i kak to funkcionira?
Vozio sam power quad i vario john deera al to nisam vidio🤷‍♂️
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja sam vidio u 6155R nešto na tu foru, ali nisam ništa skontao hahaha Samo znam da majstor nešto stisne i traktor ide sam bez da išta radiš...

Spram Zelje, ovo je lađa hahaha Ali sad imam raspored kakav sam i želio. Stroj za obradu i stroj za njegu usjeva. Sad samo nabaviti odgovarajuće strojeve za JDa i to je to. Plug je već dogovoren pa lagano dalje.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Kod nas 8245r ima mjenjač kao ovaj na slici, samo je 16+5. E sad mogao si kupiti i R opremu sa vario mjenjačem. Meni ovaj 16+4 sasvim ok radi, bolje od ovih sa grupama...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,131
Kolega, samo ga dobro ocisti i ne pusti vise ni zrnce prasine unutra. 😁
Jel ima klimu?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ahh... Zna se kako je to kada je iz nekog kombinata. Relativno je i dobro očuvan, budem pokačio slike kada bude prije i poslije hahaha

Ima klimu na svu sreću :)
 

BagyNH

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2018
Poruka
221
Pozdrav,u planu imam kupnju John Deera 6820 pa me zanimaju mišljenja,koje su mane i prednosti.
Ovog sam pronašo ima cca 12500 rs 2002 godina...

received_491098408266031.jpeg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Dobra serija,imamo ga i mi ,treba ga spojiti na laptop i provjeriti sate, vidjeti da li ima memorirano kakve greške,to bi trebao odraditi netko tko ima mogućnost dijagnostike i usput da generalno pregleda traktor.Koliko se vidi gume su mijenjane,znači dosta sati ili dosta transporta.Serija je dobra ali sve ovisi o stanju,održavanju i sl.Pazi da nije slučajno autopower mjenjač jer su takvi traktori jeftiniji a banana od mjenjača.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Čestitke obojici na traktorima !!
Malo sam skeptičan prema tak velikom broju radnih sati,ima tu dosta skrivenih čari ispod toga,naravno da takvi stroj ima i svoju cijenu i mora bit malo jeftiniji..
Nekak si nebi više kupovao traktor koji ima preko 10.000rs..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Te starije serije uz redovno održavanje idu i više od 25000rh bez velikih zahvata na motoru i mjenjaču dok ovi noviji svih marki rijetko koji pređe 12000 da se ne mora raditi ili motor ili mjenjač.Nekad su se pravili traktori da traju što danas nije slučaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh