• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

martinv1

Novi član
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
9
maschio, zato sto autopowr mjenjac u 20 seriji nije najsretnije rješenje, mala zakašnjenja u mijenjanju ulja dovode do problema s mjenjačem i popravka od stotinjak tisuća kuna, zato je kod polovnog traktora puno sigurniji klasicni powrquad, isto tako autopowr mjenjač baš i ne voli oranje te je više za transport i slično. Noviji autopowri u 30 te R seriji traktora su druga priča i dosta su pouzdaniji.

AntonioJD

Dobro znana faca
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
1,937
Zbog nekog razloga se grije, na 30 seriji pa nadalje je to valjda riješeno koliko znam.

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,200
Daj mi samo reci po kojem sudu si doneso taj zakljucak i zasto ih ugraduju u nove traktore ak su banana od mjenjaca?
Pitaj bilo kojeg servisera, ne samo jd vario mjenjač nego općenito svi vario mjenjači su puno kraćeg vijeka trajanja od powershift ili powerquad mjenjača.Auto power ili vario je kombinacija hidromotora i klasike a hidromotor je dobra stvar ali ne za velika i dugotrajna opterećenja.

martinv1

Novi član
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
9
Jel se mozda tko susretao s ovakvim problemom, na 6620 Premium mi kazaljka okretaja padne na nulu i alarm pišti, ponekad se kazaljka malo oživi pa alarm usuti, ali vecinu vremena je spustena i pišti alarm, TLS ne odraduje i motor ima ogranicen gas (motor nije commonrail, vec sa elektricnom bosch pumpom).
Senzor radilice smo prije nekih mjesec-dva promijenili.

Fendt939

Aktivni član
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
656
A kakvu grešku pokazuje? Možda glupo pitanje, da mu nije gas smanjen na onom potenciometru kraj klime?

martinv1

Novi član
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
9
Naravno da nije :)
Kad pokusam uci u dijagnosticki nacin da pokusam ocitat greske, prikazuje samo dIA i dalje ne mogu. Na ekranu primjerice ne pisu ni radni sati ni nista.
Kad je traktor na kontaktu a motor iskljucen, ukljuci se lampica od pritiska ulja u mjenjacu koja se prije nije ukljucivala na kontaktu.

martinv1

Novi član
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
9
Sranje je to sto ne mogu uopce ocitati greske, sredisnji ekran ne pokazuje ni radne sate ni powerquad brzinu, a kad ocu ocitati greske samo pise dIA i dalje ne mogu.

AirBoX

Dobro znana faca
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
1,217
Aham. Do sada zatvorio oko 35ha zimske, malo tanjuranja i tako. Iako su mu strojevi mali, razlika između toga kada on povuče 12-13km/h drljaču i Zetor sa 7-8km/h, nebo i zemlja.

Uglavnom, zadovoljan sam sa uloženo - dobiveno.

Najnoviji postovi

Na vrh