• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Zadnji samo, prednji se čine dobri a nismo si htjeli zakomplicirat previše. Amortizaciju nemam.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Ahaa, ja bi kod sebe sredio ali ne znam sta. Ima slicne gume i amortizere. Jedno i drugo izgleda dobro ali mislim da bi moglo bolje
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Zadnji su se baš vidli da su sjeli na poluosovine, trebal sam slikat, a virili smo ispod da vidimo prednje i izgleda da je u zraku, ali i da nije ne znam baš kak bi mijenjali jer je jako nepristupačno.
 

Stjepan2000

Član
Tu od
3 Ruj 2020
Poruka
71
Pozdrav, u kupnji sam traktora pa me zanima jel jd 6120 ili 5720 ide u medurednu obradu, jer me iskljucivo zanima traktor za medurednu obradu do 80ks?
 

Stjepan2000

Član
Tu od
3 Ruj 2020
Poruka
71
Procitao sam da netko okrene kotace na traktoru, i odmah dobije manji razmak i moze u medurednu obradu, pa me zanima jel to istina i jel ima to kakvih negativnih posljedica?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Pa nemaš negativnih posljedica osim da ti gume gledaju krivo al ak ga misliš vozit samo tak onda gume premontiraš i gotovo.
 

Stjepan2000

Član
Tu od
3 Ruj 2020
Poruka
71
Pa nemaš negativnih posljedica osim da ti gume gledaju krivo al ak ga misliš vozit samo tak onda gume premontiraš i gotovo.
To bi koristio samo za prskanje kukuruza da mogu u medurednu, znaci samo dan dva u godini, i dalje vratim kako inace normalno moraju biti
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Pa sve ovisi kak su naštelane, ako su štelajuće felge. A i to možeš ako su neke normalne dimenzije, ako su široke neke...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Pa nemaš negativnih posljedica osim da ti gume gledaju krivo al ak ga misliš vozit samo tak onda gume premontiraš i gotovo.
Staviš lijevu gumu na desnu stranu, a desnu gumu na lijevu stranu i onda gume ne gledaju krivo
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Tako je, ima x kombinacija, pošto radimo duhan morali smo imat IMTa ekstremno raširenog a osobno dok je tak jako raširen mislim da tu po malo trpe ležajevi u reduktorima i takve stvari, no više ga ne širimo tako.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Koje ulje točite u getribe prilikom promjene u vaše jd traktore? Traktor je John deere 6210 SE i ide ulje jd 50, kojeg proizvođača preferirate?
Možda je malo glupo pitanje ali čul sam od nekih ljudi da ulja dosta odstupaju po kvaliteti kod nas... Htio sam kupit M1 jd 50 i onda mi je lokalni majstor rekel da to ulje nevalja ništa pa zato pitam, a i cijene odstupaju jedna od druge, INA jd 50 je bilo 260kn za 10litri a M1 jd 50 160kn, a original John Deere jd 50 360kn, pa zato pitam
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
I u prvoj izmjeni i evo sad od neki dan sam promjenio, stavljam od Ine Jd50. Nikakvih problema, zapravo sva ulja koristim od Ine, provjereno dobro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
JD ne nema svoju uljaru, za njega neko puni a čija i kakva reciklaža je ta orginal kaj kod nas prodaju je pitanje.
Mislim da je INA ok ulje za svakam.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Također INA JD50, ali za motor bi preporučio originalno, za tvoju 10 seriju JD TorqGard je dobro ulje.
U svojem sam držal Plus50-II godinu dana (500 rs) i još uvijek je pod prstima osjetno vrlo masno (znam, nikakav test)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Može slobodno i Ina Super Max za motor...
Može, a jesi probo?
Jedan JD majstor veli da je bolje Super Turbo..
Nije loše ni Forol-ovo ulje Jd50, za 6010 ja probao.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Jesam, imao sam jednu izmjenu dok mi je još serviser radio, a nije donio original. Super Max bi trebao biti bolji od Turba. Turbo stavljam u Deutza.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
A niš onda budem i ja metnul od ine jd 50, za motor koristim super turbo ina. ugl hvala na savjetima
 

Najnoviji postovi

Na vrh