• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e da to sam htio čuti. jer malo mi glupo imam aksialca ovog john deera za 17 000 eura 2000 godina pa sam zagrizo ali nekak mi nije uljevao povjerenje za kukuruz sam čuo da su strašni a za žito mi nije nitko znao ništa reči pa sam ga se bojao uzeti. al sve u svemu ipak neče biti ništa iz toga pošto sam bolestan na rasipanje žita :twisted: moj star 30 i cener godina :cry: pa ne rasipava i sad da kupim par godina starog i rasipa pa pamet bi mi stala :?
 
F

farmerLuka

Guest
Evo za primjer moj rodjo je veliki gazda u vojvodini i ima NH cx780 kombaj i do lane je imo i CASE axial kombaj i mi smo usporedjivali koliko rasipa axial naspram klasicnog kombaja.Povrsina na kojoj smo testirali je bila 2h i podjelili na dva jednaka djela znaci po hektar za svaki kombaj sto je dosta mala povrsina za takve velike kombaje puno manevriranja,okretanja sto nam je i bio cilj da kombaji često izbaci svu masu iz sebe.zito sto smo vrsili placalo je 8t po h znaci toliko je bilo u bunkeru NH-a tocnije 80174kg samo da na pomenem NH cx kombajni su naj minimalniji rasipnici a u bunkeru CASE axiala je izvagalo 66810kg bilo nam je za nepovjerovat prvo smo mislili da vage u kombaima nisu u redu onda smo izvagali u prikolicama i bilo ponovo isto mi smo ostali u nevjerici da je to nemoguce al ipak brojke govore sve
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Onda i maoj kombajn zna prosut po par tona :!:
Kosim soju na jednom dijelu parcela dva kruga bunker pun a dvadeset metara dalje tri krug aza bunker !
POstoje metode za određivanje rasipa na kombaju a gore navedena to nije sigurno .
1400 kg žita na Ha je zrnja da se zasereš
Netvrdim koji koliko prosipa sano ovako od oka pričat je neozbiljno :scratch
 
T

tomonh

Guest
Jedan kod nas ima takav kombajn oko 2000.Skupa smo radili na polju,malo je imal više primjesa...Zato su aksijalni da imaju veču protočnost...To je za tebe prevelik kombajn,ovaj kod nas tuče preko 1500ha
Mislim da sa tim kombajnom nije nekaj uredu da bi bil tak jeftin...
 
S

Simon1980

Guest
Volio bih vidjet aksialca 2000 god. za 17.000€...za ove novce dobiješ samo pristojni heder za takav kombajn.
 
S

Simon1980

Guest
farmerLuka kaže:
Povrsina na kojoj smo testirali je bila 2h i podjelili na dva jednaka djela znaci po hektar za svaki kombaj
u bunkeru NH-a tocnije 80174kg, u bunkeru CASE axiala je izvagalo 66810kg b

misliš 8017kg/6681kg?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Simon1980 kaže:
Volio bih vidjet aksialca 2000 god. za 17.000€...za ove novce dobiješ samo pristojni heder za takav kombajn.

e pa dečki treba imat veze za tak nekaj :) sve se nađe i dosta povoljno samo treba znat gdi i imat nekog. kombaj je jeftin radi jednog razloga a ja znam i koji i kakav razlog tak da bi se to dalo riješiti. malo nepažnja gazde i gazda se uplašio i odma s njim na prodaju i ja naišao, ali da ga uvezem kod nas ga nemam kome onda prodati, a meni je prevelik kombajn za raditi. prijevoz bi si morao osigurati za kombajn dok si hedere mogu sam s kamionom dovesti. al kombajn je kaparen bio i sad se odustalo od njega jer je i prevelik i kako sami kažete jako rastepan kombajn, pa tak da je več kapara povučena i kombaj je prodan dalje na jedan kombinat.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Ja imam 1188 kombajna, i održavanje je meni dosta prihvatljivo, nema puno kvarova, a i pošto si kupovao u novocommercu traktor, sigurno budeš dobio veći rabat na dijelove. taj 2054 je veliki kombajn, 5 treskalica, i oko 180 ks, a na njega možeš staviti 6 redi preklopni adapter bez problema.Kad bi ja kupovao drugi kombajn nebi ni pogledao nikakvi drugi osim john deere-a.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
daniel2356 kaže:
Ja imam 1188 kombajna, i održavanje je meni dosta prihvatljivo, nema puno kvarova, a i pošto si kupovao u novocommercu traktor, sigurno budeš dobio veći rabat na dijelove. taj 2054 je veliki kombajn, 5 treskalica, i oko 180 ks, a na njega možeš staviti 6 redi preklopni adapter bez problema.Kad bi ja kupovao drugi kombajn nebi ni pogledao nikakvi drugi osim john deere-a.

Nisam kupio u NC traktor ali nema veze ;) .

Koja je godina tvoj 1188, imaš li koju sliku, koji adapter imaš za njega?
Iz tvoga posta vidim da si veoma zadovoljan sa njim.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
dečki gdje se mogu kupiti djelovi za johan deere kombajne po mogučnosti negdje oko zagreba jer sam iz dalmacije
imam tip 530
 

Prilozi

  • Picture_176.jpg
    Picture_176.jpg
    38.2 KB · Pregleda: 261
  • Picture_175.jpg
    Picture_175.jpg
    55 KB · Pregleda: 266

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
istina Kičo,ja se malo zanio ,ima tu blizu mene jedan mali John Dere kombajn ovako izvana izgleda kao slika ali mehanika je čista nočna mora za susjeda ,dobro što znadu sami šarafati ali koliko znam ove godine im motor uzeo punu mjeru:madmana::vragek:
 
B

bond007

Guest
91 godina je.
tu ima slika od adaptera, 6 redi geringhoff preklopni.
http://poljoprivredni-forum.com/ponuda/adapter-kukuruz-redi-preklopni-tema5110/
a tu slika od kombajna i adaptera
http://poljoprivredni-forum.com/ratarstvo/suncokret-tema443/stranica255/
http://poljoprivredni-forum.com/mehanicka-radionica/kompletna-reparacija-adaptera-kukuruz-tema3201/
ima 210 ks, 4,80 heder.
prezadovoljan sam sa kombajnom, jedino kaj nemam klimu pa se kuham po ljetu, al izdura se nekako.

druze kako si zadovoljan sa kuruznim hederom jel i tebe muci kod sklapanja da je spor i treba mu tri dana da se sklopi i odklopi:madmana::madmana: koju seriju donija vozis?:partyman:
 
V

vjeko

Guest
ima li netko kombaj jd 975 zanimaju me neke stvari o njemu..
 

Najnoviji postovi

Na vrh