• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Ovaj kombajn ovako stoji već dvije godine na polju, danas sam se tak sjetio i poslikao ga, navodno je neki kvar u mjenjaču,neke sitnice, kosa i tak su poskidane, neznam zašto ga gazda neće prodati ili nešt rješiti s njim,netko bi ga ili složio ili nekak već iskoristio, čudi me samo to što je još donekle u hrpi, da ga nije netko operušao


 
V

valtra_8550

Guest
ti bokca...cudi me kak to vec nasi dragi sakupljaci zeljeza nisu odvezli..mislim na rome,tj cigice...kod nas su odvezli sve sta se odvest moglo..stvari koje su desetke godina stajali na polju..vise ih nema...moj djed je imao neku staru kabinu od hanomaga negdje kod polja i sam je nestala...
i nisam tocno siguran..ali ispravit ce me ..ja.. da su i odvezli jedan stari autobus kojeg su si lovci dovezli..i tak to...
al dobro..mozd ih nema u vasem kraju...il je ovo ipak bio prevelik zalogaj za njih??? hm..pitam se...

sam da napomenem..nemam nista protiv tog naroda...smjesni...marljivi...
 
D

draž

Guest
pozdrav ja imam sličan kombajn skoro isti 952 nije da ga hvalim radi ko sat več tri godine od kad sam ga kupio
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
draž kaže:
pozdrav ja imam sličan kombajn skoro isti 952 nije da ga hvalim radi ko sat več tri godine od kad sam ga kupio


i ja imam 952 isto 3 sezone, 78.god
jel si imal kakvih kvarova ?
imaš možda adapter za kukuruz za njega?

a kaj se tiče ovog 950 0n ima motor 6 cil. oko 100ks i četiri brzine dok 952 ima 4 cil. turbo motor i 3 brzine :mrgreen:
 
D

draž

Guest
moj je 1982 isto 4 cilindra i turbo imam adapter 4reda al bez freze,što se košnje odličan imao sam problema s motorom zaribo je kod njih je boljka uljna pumpa,puklo je cijev od pumpe i nije mogla povuči ulje i tak je zaribo
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
draž kaže:
moj je 1982 isto 4 cilindra i turbo imam adapter 4reda al bez freze,što se košnje odličan imao sam problema s motorom zaribo je kod njih je boljka uljna pumpa,puklo je cijev od pumpe i nije mogla povuči ulje i tak je zaribo


imaš JD adapter ili neki prepravljeni , kak se ponaša u kuk., može koja slika ???
jer meni govore da bi 4 redi adapter jako zmučil kombajn jer je 85 ks preslabo da bi tjeralo 4 reda :scratch
 
D

draž

Guest
pozdrav šta da radim,imam jd952 prije tri godine sam radio generalku na njemu i prošli tjedan mi stane,pukne osovina od uljne pumpe i zaribaju ležajevi na radilici a klipovi i karike dobri,mislio sam kupiti neki polovni motor s 6 cilindara moj je 4 turbo a neznam šta da radim,jel tko zna za majstora za strojnu obradu motora u okolici bjelovara i garešnice
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Strojna obrada ''Budjina'' u Ladislavu ti je najbliza
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
zanima me dali netko zna što o kombajnima john deere tipa 925 i sl. da im je kosa oko 2,5m dali ga netko ima i kakvi su u radu i sl...
 
K

kreso0405

Guest
john deere kombajn

Kupio sam kombajn john deere 1166 SII pa me zanima dal netko ima kakve prakse kaj se tiće tog stroja? Nemam opremu za kukuruz pa me i zanima kakvi adapter bi bil najbolji.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
najbolji adapter za johana je john deere a poslje njega capello, fantini ili olimac
od opreme obavezno nebavi reduktor za varijator bubnja tako da u kukuruzu možeš okretaje smanjiti na 200
blinde i košaru obavezno orginal jesu skuplje ali lom ne prelazi 2% kod vlage 30% .
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ovo me malo buni. koja razlika između ovog kombajna i normalnog koji je potpuno drukčiji. nisam imao prilike vidjeti tak nešto u radu niti detaljno pregledati tak da pitam
radi se o jd kombaju koji mi se sviđa pristojan s cijenom ali nije kao normalni drugi kombajni koji su duži i drukčije napravljeni pa ako netko zna nek pomogne molio bih ;)

evo slike
d7b30d29.jpg
0fcdc62a.jpg
5022e74d.jpg

c46886da.jpg
866bbcfb.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
aksijalni kombajn.
prve aksijalne je radio Internacional,a za njima,NH i claas.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
aha, ali u čem je rezlika dali znaš???? znam za jednog aksialnog puno je jeftiniji od običnog kombajna????
 
F

farmerLuka

Guest
Aksialni kombajn ti se razlikuje u tome sto on ima jedan aksialni bubanj cijelom duzinom kombaja a ispod njega je sito taj kombaj nema slamotrese ladju i klasicni bubanj koji stoji poprijeko Takav Case axial je imo moj rodjak u kukuruzima nema boljeg ali u zitu nikakav. Taj kombaj u teoriji radi super ali u praksi los jako rasipa on dok se ne napuni masom znači kad krece u njivu rasipa nemilice kad se napuni rasip 0% sve dok nedodje kraj njive onda dok se okreće ponovo rasip znaci sto manje i krače njive tu aksial nikako table od 15 -20h vec nekako moze ali ipak nebi preporucio on se jedino dobro pokazo kod amera oni imaju njive po nekoliko kilometara duge i veliki zahvati hedera tako da kombajn se nema vremena ispraznit.
 
B

Bobo

Guest
Treba aksijalca i znat sastelat, a nije samo tako skidati korpe (3 komada) i jos svaka razlicita, pa ih razmjestat i saltat po kombajnu, mjenjat kut lopatica i na rotoru. pa nekad treba i "prste" na rotoru promjeniti...

Uglavnom, s tehnickog gledista, jako se malo toga ima pokvariti kad se usporedi s klasicnim kombajnom, ali aksijalac je brzi, ima bolji izvrsaj. Sam otreba odvojiti vremena da se sastela kako treba, onda nikada nece rasipati nista.
 

Najnoviji postovi

Na vrh