• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOSIP 1

Č

Čugi

Guest
Nekada su kod mene u kraju govorili da siromašni seljak vozi C klasu a bogati S :lol: , što i nije bilo daleko od istine, ali to je bilo nekada............
 

IKO

Član
Tu od
20 Stu 2007
Poruka
52
Ovo me ne iznenađuje. Josip ima vrlo odmjeren i pametan pristup poslu. To gledam kroz njegovo očitovanje na ovom forumu. Bez odricanja i pažljiva gospodarenja nema napretka. Vjerujem da ćeš daleko dogurati. Ja bi ti svratio pozornost na jednu stvar, a to je j... sav kapital ako nemaš sretnu obitelj. Kad diplomiraš oko toga se potrudi. Želim ti sve najbolje.
 
J

JOSIP.1

Guest
tako je, nije sve u poslu, treba uzivat i u zivotu, jer brzo prodje, ali treba uzivat i u poslu, poljopr ako ne volis nemoj se njome baviti, bavit se poljopr samo iz financijske koristi nije dobro.

problem je i kod mene na faksu sto 80 % ljudi nema blage veze s poljopr koji upisu taj faks jer nisu mogli nesta drugo.
dobro dosta takvih se ipak proreseta vec na 1 god.
 
J

JOSIP.1

Guest
Čugi kaže:
Nekada su kod mene u kraju govorili da siromašni seljak vozi C klasu a bogati S :lol: , što i nije bilo daleko od istine, ali to je bilo nekada............

ti mercedesi polako stare a novih nema, jer je otisao kapital nepovratno kad ga je trebalo ulozit u nesto drugo.
ljudi kupuju takve aute ispred svog standarda, ali ne mora uvijek bit tako, ima ljudi s velikim gospodarstvom kojma nije velik trosak takav auto.
ja ipak radije radim u dobrom traktoru.
 
S

sapat

Guest
Fino, sviđa mi se tvoje gospodarstvo.... koliko dugo se bavite poljoprivredom?
 
J

JOSIP.1

Guest
otkad znam za sebe, al to je prije bia zajeb, 2 krave i 5 jutara zemlje, intenz negdje od 2000 kak je stari ostao bez posla, pa onda ona moras od neceg zivit, onda sam vec i ja upisao fakultet, i bili smo malo stariji, onda je krenilo, krediti, kupovina zemlje, ulaganja, 1997 sam zetora kupio.

inace kad donosimo odluke u kuci vlada stroga demokracija, ja buraz i stari glasamo, i vecina pobjedi, to se pokazalo dobrim, nekad i jedan ima dobru ideju pa ubjedi drugu dvojicu, znaci nema diktatorskog rezima. kad trojica razmisljaju i snose rizik bolje je i lakse donesti odluku nego kad je jedan sam.
 
S

sapat

Guest
dobro ste onda napredovali u ovih par godina, sretno u daljnjem razvitku ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Bas mi se svidaju ovi traktorcici :) Prekrasni strojevi. Dosta si ti ulozio u poljoprivredu.
 
J

JOSIP.1

Guest
ma traktori i krediti mi nisu ni najmanji problem za otplacivat, oni se sami otplacuju i zaradjuju za sebe, problem je kupovina zemlje, to me cijedi gadno, taman kad se kak bi se reklo sastanes s kunom netko ponudi zemlju za prodat i odu pare, nemojte mislit da imam nesto puno novaca, uvijek mi radimo oko nule, ak se stvori slucajno kakav visak za cas mi smislimo kako to potrosit.

zemlju je uvijek tesko kupovat jer kak se razvijamo tako i cijena raste, ljudi vise neznaju koliko bi trazili, a prije kad sam kupio neznam npr 5 jutara zemlje bilo mi je to osjetno povecanje, a danas to ne osjetim, a novce koje dam za nju osjetim kao i prije obzirom da je skuplja puno.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A gle ak vise radis visi su i troskovi,ali uvijek kaj ti velis nesto se i skupi. Zemlja je kod vas u slavoniji skuplja kod nas,ali makar imate velike table
 
J

JOSIP.1

Guest
daleko sam ja od slavonije i od tih njhovih tabli, ali ipak nisu komadi tako mali kao zapadnije, makar smo po mome mi (virovitica) zadnja granica ratarske proizvodnje bas zbog te usitnjenosti.

okrupnjavamo godinama, pa se nadje bedak koji ti je u pol table pa se nece maknit, ili te dobro ucjenjuje kad ti hoce prodat.

sve su to ljepote naseg posla.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
JOSIP.1 kaže:
daleko sam ja od slavonije i od tih njhovih tabli, ali ipak nisu komadi tako mali kao zapadnije, makar smo po mome mi (virovitica) zadnja granica ratarske proizvodnje bas zbog te usitnjenosti.

okrupnjavamo godinama, pa se nadje bedak koji ti je u pol table pa se nece maknit, ili te dobro ucjenjuje kad ti hoce prodat.

sve su to ljepote naseg posla.
Isto tako i kod nas sa ovim sitnim parcelama,
imam jednog gazdu okružio sam ga svojim parcelama, i neće prodati.
A table državne, teško je dobiti jer firma PG hoče dio kolača, ratari iz cjele podravine, i mi smo tu negdje.
Pa onda ko će prvi posaditi(zauzeti) parcelu, texsas :mrgreen: :mrgreen:

EDIT:
Skoro sam zaboravio pohvaliti strojeve, svaka čast. :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
gadno je to sa tim malim parcelama, pogotovo u problrmi sa papirima!
 
J

JOSIP.1

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
pogotovo u problrmi sa papirima!

a jos vise ak imas veliku prskalicu pa nemas gdje okrenit, al kak mi uvijek kazemo i svaka poljutrica ili frtaljac ima dva susjeda, pa brzo se medje preoru i naraste na jutro ili hektar. :D :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas recimo ima jedna lijepa parcela omeđena putevima, površine oko +/- 10 ha, a na njoj 30-tak vlasnika i svaki ima svoj dio. Moj je najveći 2.5 rali i još su trojica sa 2 rali, a ostalo moreš si misliti....
Pola toga nije sređeno ni na katastru ni na gruntovnici, ljudi su večinom stari, pa tu ima i vanknjižnog nasljedstva i svega.
Ja radim u najmu pola tog dijela, a najradije bi to uzduž preoro između 2 puta i točka. Eh to bi bila lijepa parcela!!!!!
 
J

JOSIP.1

Guest
Gadno gadno, ja sam si uspio vec privatno spojit par komada vecih od 10 ha.

za to sto rade kod vas bi trebalo nekog kaznit, to se zove namirivanje raje, a ne stvaranje trzisnih poljoprivrednika.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e baš to! pokušavali smo na svakakve načine da malo spojimo zemlju, da se posjed okrupni, da se mjenjamo kak bi si spojili posjede......, ali neide, tvrdi ljudi kod nas ko vrag!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Josipe svaka cast i samo naprijed, nedaj se!! :D
Kod nas se zemlja prodaje preko noci i to se nemoze kupit jer do nje mogu samo rodbina ili kumovi. A sve sami komadicki, smijesno reci ali malo je privatnih parcela od 5 jutara ili vise u komadu. Ja isto pokusavam naparit uz sebe i sa jedne i sa druge strane mi je isti vlasnik i sve to obradjujem. Od kako se culo da bi te dvije parcele bile za prodaju ponude samo prste sa svih starna a cijena je vec skocila na 5 tauzenki po jutru.
Josipe strojevi su ti cista 10. :D
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Nije me bilo par dana i odmah dobivamo ovakve članove BRAVO Josip svaka čast morat ću ja više izostajat sa foruma možda dođe još koji he he :) :) :) Takve članove trebamo !!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene ko ne obrađuje ode meja :mrgreen: A ima koji ti i odoru makar i radis svoju zemlju
 
Na vrh