• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

(K)Runjači za kukuruz

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ja imam Sip runilicu i odlično radi, ništa ne lomi zrno ni oklasak.. ima i turbinu za ispirivat smeće i plevu
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Marko96, jel moze koja slika te Sipove runilice, jel ima sneku za u prikolicu?
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Sliku ne mogu postavit, izbaci mi da je pre velika slika.. ima šneku za uvrečavat i za u prikolicu, probat ću na PP poslat
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Mi smo takav posudili prije par godina i ta runilica je užasno sporo runila i štopala se, možda su zubi bili na bubnju loši pa nije htjela vuč baš.. mi smo kupili Sip runilicu ima malo drugačiji sistem za runit i super sam zado
 
Tu od
28 Stu 2019
Poruka
74
Trenutno nemamo ovog krunjača na lageru MrSima, ali ako ne nađete javite se možda se može naručiti:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Taj radovan škrobar tako tako.
Ako već krunjač onda mega metal je donekle ovo drugo sve jako loše.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Trenutno nemamo ovog krunjača na lageru MrSima, ali ako ne nađete javite se možda se može naručiti:
A kaj ih Slavečki više ne dela? Njegovi su bili solidni.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Misliš na one kratke trake?
Ja gurnem onu veliku kaj je i za sjeno pod kukuružnjak, lagano otvorim vrata i doziram kolko krunjač može progutati.
Inače on mi stoji na kiperici tako da oklasak odmah ostaje na njoj a ispod stavim autoprikolicu i u nju ide zrno.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Ja sam složio od velike trake, tako da mi je sad oko 3 metra i uštimao sam prijenos da je sporiji tako da krunjač se ne štopa
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Morat ču si nešto sam skrpat. Ove godine sam 40t prebacio lopatom jer radnika ne postoji.
Elevator večeg kombajna bi pahao.
Pitali su me 800 + eura za novi
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ima ovih traka za sijeno ili kukuruz po 200€ pa od njih nešto napravi.
Ja svoju nisam ništa dirao, takva je kakva je. Samo ju stavim pod vrata i lagano otvaram i doziram kolko krunjač može progutat.
Na krunjač sam stavio el. motor a to istoću stavit i na traku. Našao sam jedan el. motor samo ga trebam složit na traku. Muči me jedino kaj su oba na trofaznu struju pa moram još jedan kabal dodatni vuć.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Na krunjač ugraditi utičnicu za napajanje trake i ne treba više kablova, tako sam si ja učinio jer mi se ne da isto kablove navlačiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ako kome treba, imam produžni teški gumeni kabel 4x2,5mm2, 20m viška, s 16A 5P CEE priključnicama, pa bi ga prodal.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Jel zna tko dimenziju remena sto vrti puž na calopekovom krunjacu?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Mogu pogledat sutra ako je broj još na njemu.
Od čalopeka nebih ništa više kupio sami problemi s strojom
 

Najnoviji postovi

Na vrh