• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kaj kupiti??

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mislim da mu ide i novi argon u opcije, samo ne znam koliko ima izvoda. Cjenovno je povoljniji od dorada
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Evo ti slike s neta kaj sam skinuo...
Ovaj sa kabinom i stoll-om dode oko 30 000 €. Znači bez utovarivača je negdje oko 20 000 € Ustvari isti je kao i Tiger ali ima getribu 40km/h, jaču hidrauličnu pumpu i više izvoda hidraulike... Traktor je pravi...







 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Nejde dečki. Imam ja starog Argona, koji je zapravo moderniji od ovoga novog. Stari je Argon mehanička verzija Dorada, s kojim dijeli puno zajedničkih dijelova, dok je novi Argon zapravo dorađeni indijski Tiger ili Commando.

Ovaj novi ima 15+15 brzina (uključivo i puzajuće), i manji osovinski razmak.
Nema 40km/h pri 1800, već pri 2200rpm, a o Agroshiftu nema niti govora, jer je ovo potpuno mehanički traktor.
Nemože imati 3 brzine kardana, već samo dvije.

Za ono kaj je Seljaček tražil, jedino Dorado odgovara. Naravno, ako smanji zahtjeve, da je i ovaj traktor dobar izbor.
 
D

darkec

Guest
Evo dečki,mene interesira novi traktor oko 60 ks,pa sam zivkal malo.Same tiger 65 17.000€ messis Deutz agrolux 65 17.600€ poljonova Landini powerfarm 60,McCormick c-max 60 20-22000€ euromakina Massey ferguson 3625 26.000€ oro int.Cijene su bez PDV.Svi traktori su bez kabine osim landinia i bez elektronike.Raspitival sam se još za Lambo rekord 60,ali tip mi nije znal reč cijenu.Veli ima rekord 70 za 21.000 s pdv-eom.Ovaj slabiji je valjda negde u rangu same-a i deutza kad su iz iste grupacije.Jedino mi je massey nekak bezobrazno skup:mad:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Osobno bi uzel najjeftinijeg iz sdf, ali ako misliš naknadno stavljat na njih kabinu, pogledaj si koliko dode, tako da ti ne ispadne skuplje od Landinija. Po meni svi su slični traktori, samo HF odskakuje, ali najvjerojatnije ima i nešto opreme više a i nadam se kabinu za tu cijenu :)
 
D

darkec

Guest
Po opremi su svi tu negde euro 3 motori,same i deutz imaju 12+3 getribe,ostali 12+12.Pto svi imaju 540/540e masey jedini ima i 1000 špere napred i nazad imaju svi jedino masey ima elektro uključivanje.Dodatne utičnice hidraulike imaju svi po 2 osim cormicka.I cijena za masseya je bez kabine.Verovatno bude ili same ili deutz.
 

Lambo R3 EVO 100

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
12
Evo dečki,mene interesira novi traktor oko 60 ks,pa sam zivkal malo.Same tiger 65 17.000€ messis Deutz agrolux 65 17.600€ poljonova Landini powerfarm 60,McCormick c-max 60 20-22000€ euromakina Massey ferguson 3625 26.000€ oro int.Cijene su bez PDV.Svi traktori su bez kabine osim landinia i bez elektronike.Raspitival sam se još za Lambo rekord 60,ali tip mi nije znal reč cijenu.Veli ima rekord 70 za 21.000 s pdv-eom.Ovaj slabiji je valjda negde u rangu same-a i deutza kad su iz iste grupacije.Jedino mi je massey nekak bezobrazno skup:mad:

Svi traktori su ok,pitanje je kako ce koji odraditi servise i dijelove u buducnosti, ovi decki iz lamba su ok i korektni.
po meni je uvjek bole uzeti traktor 70 ks nego 60 a rekli su ti solidnu cijenu
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
ja bi sebi uzeo hurrliman,mada je lambo malo nizi,samim tim i stabilni i dobijas ga povoljnije sto je najbitnije...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
i ja. deutzovi motori su najizdržljiviji
Prije ne go kaj nekaj napišeš, provjeri. I pročitaj prije napisano.
Sva ta 4 traktora su identični i imaju Same motor (kaj ne znači da su zato lošiji).
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Daj ne lupaj bezveze,ako ti čovek veli da su identični samo im druge naljepnice štancaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh