• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako do najma državnog zemljišta?

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
ne znam da li postoji tema o tome
radi se o PRIVREMENOM KORIŠTENJU POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U VLASNIŠTVU DRŽAVE
ukratko nekoliko godina koristim zemlju bez plačanja
svih tih godina forsiram da se to legalizira dali trajno ili bar privremeno
kad se pojavila mogučnost za privremeno korištenje poslao sam zahtjev i naveo koliko dugo več koristim tu zemlju
poslali su mi ugovor gdje navode da sam dužan državi platiti oko 75000 kuna kao kaznu što sam sve ove godine koristio zemlju
--evo ako ima još ko da je poslao takav zahtjev da zna šta ga čeka
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
ne znam da li postoji tema o tome
radi se o PRIVREMENOM KORIŠTENJU POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U VLASNIŠTVU DRŽAVE
ukratko nekoliko godina koristim zemlju bez plačanja
svih tih godina forsiram da se to legalizira dali trajno ili bar privremeno
kad se pojavila mogučnost za privremeno korištenje poslao sam zahtjev i naveo koliko dugo več koristim tu zemlju
poslali su mi ugovor gdje navode da sam dužan državi platiti oko 75000 kuna kao kaznu što sam sve ove godine koristio zemlju
--evo ako ima još ko da je poslao takav zahtjev da zna šta ga čeka


Da li si uz zahtjev slao i potvrdu načelnika da istu zemlju obrađuješ?
Velik iznos, vjerojatno se radi i o većoj površini, ili si stvarno jako puno godina radio tu površinu, oni su ti od datuma navedenog u zahtjevu računali dvostruku zakupninu + kamate.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
upravo sve to 17 hektara 7 godina
a da sam znao da to ide tako ne bi ni podnosio zahtjev

Puno površine, puno godina.

100€/ha x 7 god i eto iznosa od 10k € što su ti naračunali.

Možda da si pisao da radiš tek godinu ili dvije.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
E pa nek čovjeku uračunaju to što je održavao zemlju,te nije dozvolio zarastanje u šikaru,pa oduzmu od najma i dodju do neke simbolične naknade.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
ne znam da li postoji tema o tome
radi se o PRIVREMENOM KORIŠTENJU POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U VLASNIŠTVU DRŽAVE
ukratko nekoliko godina koristim zemlju bez plačanja
svih tih godina forsiram da se to legalizira dali trajno ili bar privremeno
kad se pojavila mogučnost za privremeno korištenje poslao sam zahtjev i naveo koliko dugo več koristim tu zemlju
poslali su mi ugovor gdje navode da sam dužan državi platiti oko 75000 kuna kao kaznu što sam sve ove godine koristio zemlju
--evo ako ima još ko da je poslao takav zahtjev da zna šta ga čeka


Kako je to na kraju sve završilo, dali si platio tu kaznu?

Dali si dobio zemlju u privremeno korištenje nakon podmirenja dugovanja?
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
dugo nisam bio na forumu pa zato nisam odmah odgovorio
poništen mi je prvi izračun jer ako sam dobro shvatio mogu zaračunati kaznu samo za zadnjih 5 godina
kod mene je to ipak malo manje od 30 000
kad sam platio došlo je do promjene direktorice tako da sada čekam nove ugovore več više od mjesec dana
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Pozz..ekipa
Ja bi htio kupit drzavnu zemlju..
Cestica se nalazi nedaleko od moje adrese..
Cestica ima 2992m2 i uknjizena je kao oranica medutim suma je izrasla na toj zemlji..
Gledao sam na agenciji za prodaju drzavnog zemljista neke obrazce i cijene,cijene koje pisu za tu K.O su iz 2015.g
Dali mi neko moze pomoci u vezi informacija?
Dali ja kao osobo mogu kupit drzavnu zemlju i ako nisam poljoprivrednik,nisam suvlasnik i negranicim sa drzvanom zemljom niti nista tako slicno..
Odnosno mene zanima kupnja te zemlje samo radi sume..
Gdje sta kako?sta mi je potrebno za kupnju?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Možeš kupiti samo ako međiš s tom česticom i ako ista nije veća od 1ha.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ako imaš drugu zemlju (i dobru vezu) možeš je zamijeniti. Kod nas je čovjek nedavno zamijenio 3 ha u brdima za 3 ha u ravnici. I to na dvije čestice, jedna u vlasništvu grada, druga u vlasništvu Hr. šuma.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
idi u agenciju za polj.zemjište ili ih nazovi ako znaš broj čestice i sve će ti reči
kod mene je bilo kupovine slobodnom pogodbom za takve čestice manje od jednog hektara
naravno ako ti se ne pojavi konkurencija jer kad izraziš želju da bi to kupio otvara se natječaj u trajanju od mjesec dana na koji se može javiti bilo ko i dati svoju ponudu
barem je tako bilo kod nas
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Nisam našao adekvatnu temu pa tu pišem..
Grad objavio natječaj za zakup zemlje na 5 godina.
Kakva je procedura sa prijavom poticaja ,tj prenošenju prava?
Da li stari zakupoprimac prenaša prava ili to radi grad ili nešto treće?
Hvala
 

maslinica moja

Novi član
Tu od
30 Tra 2016
Poruka
3
Pozdrav.. Imam u dugogodišnjem zakupu 50 godina) cca 1ha zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na kojem sam podigao novi maslinik. Susjedna parcela (zapuštena) otprilike 1ha je također 3/4 vlasništvo RH dok je 1/3 privatno vlasništvo (u idealnom udjelu) . Ima li netko prijedlog ili zna na koji način bih mogao legalno doći u posjed iste pošto se eventualni javni pozivi raspisuju isključivo za poljoprivredna zemljišta u vlasništvu RH 1/1. Hvala

Kriza srednjih godina
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Kako doznati da li je državna zemlja u kakvom zakupu?
Našao sam 40ak ha u komadu i zapuštena je,u katastru piše da je vlasnik RH,a u arkodu nije označena kao da je u nekom OPGu.?
Da li se može nekakav zahtjev poslati negdje ako sam zainteresiran?
Hvala
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Komer ja sam imao takvu situaciju i kada sam zemlju preoro agencija da zemlju jednom lažnom stočaru i to bez natječaja..

H. mate9
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Komer-ako u ARKOD-u nije označena čestica nekom bojom onda nitko ne ostvaruje poticaje na nju i slobodna je.Pošalji u Agenciju za polj.zemljište zahtjev o privremenom korištenju i navedi da je zapuštena te da ju želiš vratiti u funkciju kulture koja se vodi u papirima-oranica,pašnjak... Samo od općine ili grada traži potvrdu da si u mirnom posjedu tako što ćeš ju krenuti orati i onda načelnika ili gradonačelnika obavijesti da si ušao u posjed iste ali ćeš na tu potvrdu o mirnom posjedu morati čekati barem mjesec dana da prođe,meni je rečeno u Agenciji kod mog slučaja da tu potvrdu ne mogu dobiti od danas do sutra nego mora proći minimalno mjesec dana da bih istu dobio pa ti zato to kažem.99% ćeš slanjem tog zahtjeva i potvrde o mirnom posjedu dobiti zemlju u zakup barem na 5 godina iako ti sada sve doduše ovisi o novom Zakonu kojim se raspolaganje državnim zemljištem spušta na lokalne samouprave...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
E tako sam i ja napravio i kada sam preoro i upisao u arkod za 7 dana dobio izvlaštenje od agencije

H. mate9
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Milina ja tako kosim jednu parcelu i nisam nis vise ni pokusavao inače drugi pobere .
Veze prijateljstva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh