• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakva je ovo živina

Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
o krv ti *****!! jel on to ima rogove!!??

al sto god to bilo odvratno je!!
pa nije gusjenica leptira toliko velika!!!!
takvo jos nista nisam vidio! ima neki slican veliki crv koji izjeda mrkvu, al, nije to to, ali mislim da to nije niti onaj koji se nadje kad se vade krumpiri

e znam!!

beba od drekavca!

hahaah ---- ŠALA----
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
o krv ti *****!! jel on to ima rogove!!??

al sto god to bilo odvratno je!!
pa nije gusjenica leptira toliko velika!!!!
takvo jos nista nisam vidio! ima neki slican veliki crv koji izjeda mrkvu, al, nije to to, ali mislim da to nije niti onaj koji se nadje kad se vade krumpiri

e znam!!

beba od drekavca!

hahaah ---- ŠALA----

Neka živina je ali MOLIM BEZ PSOVKI NIJE PRIMJERENO.....
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Ovako momci radi se o gusjenici kao šta sam reko PORODICA Sphingidae, ljiljci

Porodica leptira aktivnih noću, karakterističnog torpedolikog oblika tijela koje u zraku održavaju snažna krila. Dobili su ime po stavu kojeg zauzima gusjenica – podigne prednji dio tijela kao sfinga. Također su poznati po vrlo dugom rilu, koje obično premaši dužinu tijela samog leptira. Gusjenice nakon posljednjeg presvlačenja dosežu i do 10-ak centimetara a na vrhu zatka imaju šiljak.
Šiljak na kraju zatka
Agrius convolvuli, slakov ljiljak

gusjenica.jpg

glava-gusjenice.jpg


LIČINKA
Gusjenica u zadnjem stadiju je duga 100-110mm. Polimorfna je i pojavljuje se kao zelena, smeđa i žuta. Nema dlake, na vrhu zatka je šiljak.


Imago (leptir) ima raspon krila 11 cm. Sive je boje, sa ornamentiranim prednjim krilima. Stražnja su tamnosiva sa 4 poprečne linije. Zadak ima sivu liniju po sredini, sa poprečnim crnim, bijelim i ružičastim linijama.
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav kolege! :partyman: Neznam što je...Ali gadno jee...Nikad to još do sad nisam vidio :scratch ????


e znam!!

beba od drekavca!

hahaah ---- ŠALA----

Hahhahahahhahahahahahhah :finga: :prayer: :prayer: :rolfer: OVAKO SE JOŠ NIKAD NISAM NASMIJO NA POLJOPRIVREDNOM FORUMU! :partyman:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No,javili su se sve hrabre muškarčine:lol::lol::lol:,em je ružno,em je strašno,em ga skloni sa očiju,a kad ono,lijepa slatka gusjenica koja će postati krasan leptir koji će opet izroditi male krasne gusjenice koje će gricnuti nešto što će nas naljutiti,pa će opet biti ružne,strašne i neka ih nam sklanjaju ispred očiju.Baš smo prevrtljivi,i ja sa vama skupa.E,sram nas bilo.:roll::lol::lol:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
ja osobno leptire volim al ovo čudo je stvarno ružno:x

Tomo, nije to leptir to je gusjenica svi leptiri su u jednoj fazi razvoja bili gusjenice, to je kao u onoj priči o ružnom pačetu :partyman:
 
Na vrh