• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,413
1. da li je sviječica masna
2. ako neće paliti kad je topla, provjeriti iskru na sviječici
3. ne usisava gorivo
Lee. Nikako nije upitna struja, već samo dotok goriva. Ako struja preskoči iz bilo kog razloga 4 kruga radilice, ili jedno povlačenje i još koji put povučeš, svećica je zalivena i više nemože probiti dok se ne zamijeni ili osuši.To nije razlog. Kad nema goriva onda možeš vući koliko god hoćeš, uvjek je suha. Problem je u dotok goriva i karburatoru. Menbrane ne drže gorivo zarobito u karburatoru iz nekog razloga.
Ja kao laik koji, također, sa pilama samo radi, kad donesem pilu iz ovlastenog servisa ocekujem da je iapravna, a ako nije saljem/nosim nazad.
Tako bi trebalo biti bilo kome ko je zatražio intervencije u servisu. Međutim smatram da to nije do marke i modela već do pojedinačnog proizvoda, za koji nije detektovan greška.
Isto tako mogu reći da u mojoj okolici ima oko desetak ljudi koji se bave sa rušenjem i ostalim radovima u šumi sa svojim radnicima i apsolutno svi koriste stihl pile. Bavim se i gljivarenjem i prošao sam već pola Hrvatske za gljivama, često susrećemo radnike Hrvatskih šuma i isto tako oni koriste stihl.
Kod tebe stihl vlada, kod mene huskije, i jedne i druge su dobre. Osim tvog problem paljenja, nema tu velike razlike u radu ili grešim, prema potrošenoj količini goriva i napravljenom učinku.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,153
Lee. Nikako nije upitna struja, već samo dotok goriva. Ako struja preskoči iz bilo kog razloga 4 kruga radilice, ili jedno povlačenje i još koji put povučeš, svećica je zalivena i više nemože probiti dok se ne zamijeni ili osuši.To nije razlog. Kad nema goriva onda možeš vući koliko god hoćeš, uvjek je suha. Problem je u dotok goriva i karburatoru. Menbrane ne drže gorivo zarobito u karburatoru iz nekog razloga.
Pa zato sam i pitao je li sviječica masna!
Ako nije masna možda nema iskre - znači struja je u pitanju!
Ako sve to štima, onda je do goriva koje vakuum, kod potezanja špage, ne povlači!
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
189
Kad san pita dva polu profi drvosjece svaki kaze razlicito, jedan husky jedan stihl. Kome sad virovat? Na kraju uzeo husky.
Ovo beskonacno povlacenje je nesto slicno sta nekad bude na kineskom trimeru jer nece da povuce gorivo i mozes vuc u nedogled a svejecica suva. Dosl nakon pola sata vucenja pocne bit mokra. Ako mu se to desi onda mu dan gas do kraja odvidan filter zraka i malo namocin benzinon. Tada upali i povuce gorivo bez problema
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
461
Ja sam pak muku mučio sa ms660 i paljenjem. Nekako sve ovisi o stanju pile i odrzavanju. Naravno i o servisu. Npr kad sam god kupovao Husqvarnu naglasak servisa je da se preko sezone kad se ne koristi pila ili flakserica gorivo istoči i upali dok ne potroši sve sto je u njoj. Nikad to nisam napravio. Nikad nikakvih problema nisam imao. Flakserica na moru stoji po 6-7 mjeseci i samo je pitanje hoće upaliti iz 2 ili 3 potezanja. Možda nije do stroja, možda samo ja vučem ko sivonja 😂😂
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Kod tebe stihl vlada, kod mene huskije, i jedne i druge su dobre. Osim tvog problem paljenja, nema tu velike razlike u radu ili grešim, prema potrošenoj količini goriva i napravljenom učinku.
S ovim se u potpunosti slažem i nikad nisam rekao da husqvarna nije dobra, samo da po mojem iskustvu je stihl za malo bolji, ali oboje su sam vrh ponude.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,413
Ma jeste bilo, " za mene puno bolja"., pa sam eto da vidim gdje I u čemu. Nema veze ßta ću ja ili neko drugi napisati, sve govore cifre, zapremina, snaga i težina, nema tu nekih većih razlika.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
744
@smilan bitno je napisat, cak i u takvom slucaju, da se i tuda iskustva povuku. 50, 60 puta je puno. Ali ni 10 nije zanemarivo, a to je kod nekih modela tako. Na citatelju je da odluci cijem ce iskustvu vise vjerovat, tebi koji se profesionalno bavis drvom ili nekom drugom, ali je bitno procitat vise iskustava i mozebitnih problema. Stihl i Husqvarna su poznati kvalitetni uredaji, ne znam cemu ta potreba obrane marke? To je marka, cak i da smo dionicari, realnost je da se radi o nijansama.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo moja Partnerica isto kad je vruča neće da pali , treba jedno deset do petnajst puta povuči da bi upalila. Onda ja povučem čok povučem dva puta, onda spustim čok i onda iz drugog povlačenja upali.
Hladna isto neće odmah da se javi nego isto nakon dva do tri povlačenja i onda upali . U radu sve normalno radi , snage ima, vidljivog dima uopće nema iz auspuha. Mješavina se pravi od Ina dvotaktola. Ali to je hobi pila i onda me to malo teže paljenje ne zamara. Da, i sad mi je nedavno se pokvario prekidač za gašenje, i pogodite kako ju sad gasim, negasim ju na struju, hehe.
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
63
Dal ima razlika dal je pila proizvedena u švedskoj ili u kini?
Ako se uopce motorke prozvode u Švedskoj dans?
Znam da se Flakserice proizvode
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
Dal ima razlika dal je pila proizvedena u švedskoj ili u kini?
Ako se uopce motorke prozvode u Švedskoj dans?
Znam da se Flakserice proizvode
Iz kineskih dijelova ;)
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
189
Kad dođeš u selo možeš je ponosno dignit u zrak i reć "Vidi moje Šveđanke/Švabice"
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,394
Ima li ko iskustva sa Villager motorkama ili ste svi na eliti. Moja elita Hkvarna je gecrk,pa treba neku jeftinu zamjenu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
Ja bi na elitu (Stihl), a prodam ti elitu (Jonsered).
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,328
Dedo pričekaj još par dana do črnoga petka možda bu kolega ZJ imal popuste pa kupi bolju marku od Vilagera. Kolko sam čital to je malo bolja kineska pila. Ovisi koliko ju buš koristil i za kakve poslove.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Uzeo je moj drugar obzirom da mu je potrebna za lične poktrebe istu dilemu je imao.
Radio sam malo sa njom , nemam nikakvih zamjerki obzirom na cijenu koja je plaćena.
Lijepo radi , nije bučna , iznenađujuće udobna u rukama , a ni snage joj ne fali.
Za jedno domaćinstvo sasvim ok.

Opet naglašavam , ovo je moja ocjena za hobi varijantu , ako bi tjerali mak na konac i testirali je za profesionalce vjerovatno bi trebala biti bačena prije nego se otpakuje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh