• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
a nitko nema alpinu kao ja ? :DDDDD
pila samo da je malo jača bila bi prehebena, odlična pila, dobio novu i do sada oko 50m ove zime :)))
alpina-p522-motosega-p-522.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nadam se da si uspio pročitati ono kaj sam napisao o rezonatnim auspuhima u postu koji mi je obrisan ?


Ovo je vjerojatno jedna od varijanti samo samo su kanali "namotani " u kutiju .
Naravno da nije to to.

Savo ovo nije u redu , nijgdje u pravilima foruma ne piše da yt linkove treba stavljati u yt tagove .
Ako mi se osvečuješ za poljoinfo onda nisi uredu , to je na tvoju sramotu a na štetu poljoprivrednog foruma .
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Nadam se da si uspio pročitati ono kaj sam napisao o rezonatnim auspuhima u postu koji mi je obrisan ?


Ovo je vjerojatno jedna od varijanti samo samo su kanali "namotani " u kutiju .
Naravno da nije to to.

Savo ovo nije u redu , nijgdje u pravilima foruma ne piše da yt linkove treba stavljati u yt tagove .
Ako mi se osvečuješ za poljoinfo onda nisi uredu , to je na tvoju sramotu a na štetu poljoprivrednog foruma .

Uspio sam pročitati. Svača čast na tvom postu, stvarno si dao si truda i šteta što je obrisan. Na zadnjem linku se jasno vidi da takvi auspusi ustvari nisu za pile.

A koliko bi dobio snage s onakvim s ebaya za koji sam stavio link?
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Ne vjerujem da je samo modifikacijom auspuha moguće postići povećanje snage veće od recimo 15%. Onaj auspuh je ionako predviđen za natjecanja što me navodi da mislim da bi kod svakodnevnog korištenja moglo biti problema. :scratch
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Mislim da nema nikakvog smisla tu izvađat neke "tuninge". Ak ti treba snage, kupi veču pilu i .Nema smisla kemijanja tu jer je to več dosta na limitu kaj može cvajtakt te kubikaže podnositi da bude donekle trajno.
EEE pa ako baš hočeš "racing" motorku onda ti ne igra samo aspuh nego tu treba sistematski prilagođavat sve komponente.
Tu nađeš detalje sigurno u nekom Tomos ili skuter forumu.

Moje osobno mišljenje kaj se tiče povečavanja snage je da.
Veliki klip možeš zamjeniti samo još VEČEM :mrgreen:

pusti si mira od toga ;)

----------------------------------------------------------------------------------------

JA prepuručujem HUSQVARNA motorke :partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Mislim da nema nikakvog smisla tu izvađat neke "tuninge". Ak ti treba snage, kupi veču pilu i .Nema smisla kemijanja tu jer je to več dosta na limitu kaj može cvajtakt te kubikaže podnositi da bude donekle trajno.

apsolutno tačno :prayer:
veća pila bi radila 'ladno a ova ''tuning'' na silu , velika razlika i prednost dajem za veću
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Ne vjerujem da je samo modifikacijom auspuha moguće postići povećanje snage veće od recimo 15%. Onaj auspuh je ionako predviđen za natjecanja što me navodi da mislim da bi kod svakodnevnog korištenja moglo biti problema. :scratch

rješenje ti je vrlo jednostavno,ako ti treba jača pila-kupi je,a ovi biseri sa rezonantnim auspusima nisu ništa doli gluposti,nije pila skuter!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
bez kubika nema snage pa da ugradiš i turbo,što je veča kubikaža teže je motor zagušit,tako da samo veču pilu i deri.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja ću sad za sljedeću plaču kupit alpinu 3700 tak za granje klestit i to nije,velka cijena a za tak malo je dobra :mrgreen:

Ja da Sam kupovao vjerojatno ni Bio uzeo ili husky ili stihl Ali nisam pa kupili ovu, al more rec da za svoju klasu of 3ks je odlicna pila
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Moje osobno mišljenje kaj se tiče povečavanja snage je da.
Veliki klip možeš zamjeniti samo još VEČEM :mrgreen:

pusti si mira od toga ;)

Pustio sam si mira. Htio sam se samo malo informirati. Pila mi nema još niti godinu dana tak da mi i nije do prčkanja. A i snage ustvari ima čist dovoljno za ono kaj meni treba.
Druga stvar bi bila da se kužim pa da si mogu sam nekaj rješiti, ali ovak ostaje kak je. :p
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
I da se kužiš, teško je tu bez večih ulaganja postiči kvalitetan rezultat.
I na kraju ti se to rasipa u kratkom roku.
Netko je napisal nije pila skuter
Jedno je na igralištu 100m na zadnjem dok curice gledaju.
A drugo je rad di ti treba pouzdan stroj.

Meni osobno je pouzdanost jedan od glavnih kriterija pri pili.
Rađe bi da je malo teža i malo bučnija samo da bi duže radila bez nekih problema.
Nema mi goreg kad dobiš radnika i vrijeme i sve štima i nakon 2 rezervara stroj stane. Pa ima da ide na panj taj čas:axe:

Nego kaj se tiče "tuniga" mene više zanima dal se tko igral sa brojem zuba na pogonskom lančaniku. Gruntal sam si da možda nebi bilo loše naprimjer na maloj 021 koju imam i koristim za granje da se možda doda zub pa da mala još više fučka8)
Znam da si mogel staru STIHL CONTRA dobit i sa reduktorom :finga:
Al sad neznam čemu je to služilo dal za extra duge vodilice :scratch:scratch:scratch
 
Posljednje uređivanje:

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
poz svima... moze mala pomoc,hitno je... kupujem pilu novu stihl ms660 ili husqvarna 395xp... hrastova suma u pitanju, dosta je ima ... sve ide za ogrijev jer se neisplati prodavat, cijena katastrofa tako da ce sve u drva ici, meni građe netreba jer sve novo napravljeno jos ce biti red za koji dan rusit šupe :) ... trenutno imam stihl 029 i partner 650... 029 preslaba, a partnerica radi kak joj se da ( problemi s karburatorom inace jako zestoka pila , dobit ce novi karburator od stihl056 ak nadjem di il nesto slicno sto pase) ... pa bi uzeo ms660 ili husky 395xp... nekako mi husky vise lezi, malo je teza al to nije problem, najvise mi se svidja uski mac( vodilica), manje glavi- uzeo bih 60 ili 70 cm (prije 60).. moze pomoc... sta vi preporucate..pare samo cekaju da ih potrosim... :)) HITNO!!
Imam stihl MS 660 i stihl MS 261 i što reći za pile ?! MS 660 jaka ko sam vrag i treba se dobro oznojiti dok skuriš tank goriva,vibracije svedene na minimalu a mala MS 261 vrlo lagana i snažna, krasna pila.Sve pohvale za ovu kombinaciju.Imam još i Jonsered 2045 izradila preko 700m2 drva,vrlo zahvalna i kvalitetna pila(nešto slabija od MS 261) i već se višestruko isplatila.Sa husqvarnama nemam iskustva ali smatram da su uz bok sa Stihlom i da su vrlo kvalitetne pile.
 

Najnoviji postovi

Na vrh