• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
imam ja 044 imam i 660,a sad zadnje sam kupio husqvarnu 390xp i pošto živim od toga posla mogu reć da kroz mjesec dana dolazi nova motorka i opet husqvarna nisam vjerovao dok nisam probao i mislio sam samo stihl i opet stihl ali sad sam malo promjenio mišljenje:prayer:husky
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zašto ima 070 naziv "kontrašica"? Nikad nisam to skužil....

EDIT SAVORIS
za traktore imate druge teme
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zato jer je 070/090 izvedenica od motrne pile koja se proizvodila u vremenima prije klasične stihlove nomenklature....a taj model se zvao Stihl Contra
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zato jer je 070/090 izvedenica od motrne pile koja se proizvodila u vremenima prije klasične stihlove nomenklature....a taj model se zvao Stihl Contra

Vidio sam na netu... stvarno slične, ali različite... na 070 je recimo sviječica gore, to mi se ne sviđa jer nisam jenput s tim zhapel a i nije me jenput drmnula...
 
O

Odessa88

Guest
Koliko kosta stihl 051av polovan naravno???Koliko moze da se dobije za njega u evrima???
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nema puno razlike ako porediš istu klasu pile,ja imam malu jonsered2036 kao hobi pila a nabavio sam prije nekoliko godina jonsered champion ,profesionalna pila ubije se u drvetu i kad bude opet kupovina ja osobno samo jonsered:prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
dok je kod mene za džonserice problem nabavka rezervnih dijelova , iako se radi o dobroj mašini i polusestri huskvarne
ljudi drže dijelove isključivo stil-huska

neki dan mi pukla koturača (rolnica) gdje se namotava špaga u moje huske CD285 , jedva sam našao da kupim , stariji model koji se rjedje traži i prodavci odmah ne nabavljaju te dijelove
od nekih 5-6 dilera samo sam našao kod jednog kvalitetno i aluminijsko , i na drugom mjestu sam našao plastični koji tako smiješno izgleda :madmana:

hoću da kažem , pri odabiru motorne pile obratiti pažnju i na dostupnost,cijenu i mogućnost nabavke rezervnih dijelova
evo večeras sam bio kod kolege kojem je na popravku donijeta neka AL-KO motorna pila , i ima problem na nabavi najobičnije ''cape'' , jednostavno nema nigdje
 
Z

zetor4718

Guest
evo par slika da osvježim temu:Husqvarna 365









 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
jesi radio sa 365 ja sam istjero oko 10 rezervoara možda sam malo više očekivo jer stalno radim sa 372xp pa mi se ova čini pre slaba ali opći dojam ok
 
Z

zetor4718

Guest
jesi radio sa 365 ja sam istjero oko 10 rezervoara možda sam malo više očekivo jer stalno radim sa 372xp pa mi se ova čini pre slaba ali opći dojam ok

nisam još radio,a htio sam ja kupiti 372xp no ova 365 je bila na akciji i bez poreza koštala me oko 3600kn a za toliko sam prodao onu svoju štilovku.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo kad je 365 u pitanju, neki dan sam vidio kolegu sa njegovom u radu, i ima gore reznu garnituru od stila!!!! jedino je kaže dao istokariti neke dodatke na šarafe da mu drže vodilicu i na vodilici malo poveča rupu za podmazivanje, ne znam jel ima veze ali radi se o motorci staroj cca 5 g
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo kad je 365 u pitanju, neki dan sam vidio kolegu sa njegovom u radu, i ima gore reznu garnituru od stila!!!! jedino je kaže dao istokariti neke dodatke na šarafe da mu drže vodilicu i na vodilici malo poveča rupu za podmazivanje, ne znam jel ima veze ali radi se o motorci staroj cca 5 g

moro si je napraviti podloške pod vodilicu odnosno pod šarafe ako je stihl vodilica
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,932
moro si je napraviti podloške pod vodilicu odnosno pod šarafe ako je stihl vodilica

A zakaj? U čemu je štos?
Treba li mijenjati pogonski prsten (jer su Stihlovi lanci širi)?
Zakaj stavljati Stihlovu vodilicu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
a to gdje šumari piju kavu i sve ostalo vezano za kavu možete raspraviti i na PP
hvalaaaa
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
nisam još radio,a htio sam ja kupiti 372xp no ova 365 je bila na akciji i bez poreza koštala me oko 3600kn a za toliko sam prodao onu svoju štilovku.

Imam i ja 365 SP s 50 cm mačem. Istina je da je 372 XP dosta bolja. I 357 XP brže pili od 365 mada ima 0,2 ks manje. Rade na višim okretajima zato brže pile. Može se i 365 brže vrtit ali ju treba malo modificirat (auspuh, karb). Znate možda nekog da to radi kod nas? Amerikanci su poznati po tim preinakama. Oni od 365-ice naprave bolju pilu nego je 372xp jer ipak na nju ide i 70cm mač. A ovak na serijsku 365-icu to bi bilo mučenje. Ima i na ebayu za nekih 500 kn (možda i manje) kit s kojim se povećava ccm i ks za 365-icu.

A što tek naprave od 372xp...ajme
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Imam i ja 365 SP s 50 cm mačem. Istina je da je 372 XP dosta bolja. I 357 XP brže pili od 365 mada ima 0,2 ks manje. Rade na višim okretajima zato brže pile. Može se i 365 brže vrtit ali ju treba malo modificirat (auspuh, karb). Znate možda nekog da to radi kod nas? Amerikanci su poznati po tim preinakama. Oni od 365-ice naprave bolju pilu nego je 372xp jer ipak na nju ide i 70cm mač. A ovak na serijsku 365-icu to bi bilo mučenje. Ima i na ebayu za nekih 500 kn (možda i manje) kit s kojim se povećava ccm i ks za 365-icu.

A što tek naprave od 372xp...ajme
Ma nema nikakvi posebni kitovi, nego stavljaju cilindre od velike pile na manje, stim sto ti cilindri se frezuju, namalen kompresioni prostor, prosirene kanale za usis izduv, rezonantni auspuh, gjliva filter, malo procackaju karburator palenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh