• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Stvarno sve sami pravi strojevi, i sviđaju mi se osim možda ovog američkog trimera sa pola radilice:mrgreen:....nego to su modeli za koje je danas dosta teško pronači dijelove...kak se snalaziš po tom pitanju?

Netroši se to kod mene nešto previše pa nisam ni imao neku potrebu za dijelovima.Kad dijelova ne bude bilo, gledaću da nabavim nešto novije.Uglavnom dok god strojevi rade, ne razmišljam baš previše o dijelovima.
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
poz svima... moze mala pomoc,hitno je... kupujem pilu novu stihl ms660 ili husqvarna 395xp... hrastova suma u pitanju, dosta je ima ... sve ide za ogrijev jer se neisplati prodavat, cijena katastrofa tako da ce sve u drva ici, meni građe netreba jer sve novo napravljeno jos ce biti red za koji dan rusit šupe :) ... trenutno imam stihl 029 i partner 650... 029 preslaba, a partnerica radi kak joj se da ( problemi s karburatorom inace jako zestoka pila , dobit ce novi karburator od stihl056 ak nadjem di il nesto slicno sto pase) ... pa bi uzeo ms660 ili husky 395xp... nekako mi husky vise lezi, malo je teza al to nije problem, najvise mi se svidja uski mac( vodilica), manje glavi- uzeo bih 60 ili 70 cm (prije 60).. moze pomoc... sta vi preporucate..pare samo cekaju da ih potrosim... :)) HITNO!!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
poz svima... moze mala pomoc,hitno je... kupujem pilu novu stihl ms660 ili husqvarna 395xp... hrastova suma u pitanju, dosta je ima ... sve ide za ogrijev jer se neisplati prodavat, cijena katastrofa tako da ce sve u drva ici, meni građe netreba jer sve novo napravljeno jos ce biti red za koji dan rusit šupe :) ... trenutno imam stihl 029 i partner 650... 029 preslaba, a partnerica radi kak joj se da ( problemi s karburatorom inace jako zestoka pila , dobit ce novi karburator od stihl056 ak nadjem di il nesto slicno sto pase) ... pa bi uzeo ms660 ili husky 395xp... nekako mi husky vise lezi, malo je teza al to nije problem, najvise mi se svidja uski mac( vodilica), manje glavi- uzeo bih 60 ili 70 cm (prije 60).. moze pomoc... sta vi preporucate..pare samo cekaju da ih potrosim... :)) HITNO!!

husgvarna ali 395xp za praviti drva ima da ti ruke
otpadnu možda bolje 372xp to ti je i za rušiti i praviti drva a nije preteška imam je ja 6mj stara prezadovoljan
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
sad imam u planu uzeti veću za rezat te deble trupke i rusit... a sljedece godine cu 365 ili 372xp, jer je ova stihl 029 vec 17 god stara i izradjena pa mi se neisplati popravljat kad se pokvari, sva plastika vec pregorila od topline, al trebala bi jos ovu sezonu izdrzat... previse mi je za ovu godinu uzeti odma obadvije.... mislim onda da cu sad uzet 395,a ako nju neuspijem naci onda ce biti 390...
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
sad imam u planu uzeti veću za rezat te deble trupke i rusit... a sljedece godine cu 365 ili 372xp, jer je ova stihl 029 vec 17 god stara i izradjena pa mi se neisplati popravljat kad se pokvari, sva plastika vec pregorila od topline, al trebala bi jos ovu sezonu izdrzat... previse mi je za ovu godinu uzeti odma obadvije.... mislim onda da cu sad uzet 395,a ako nju neuspijem naci onda ce biti 390...

pozz,koliko su debela ta drva,šta ti nije bolja stihl ms 440/460 ili husqvarna 372 ili 576xp,i one su dovoljno velike i jake.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Stihl MS 660 VS Huski 395xp:

Stihl: nešto laganija, nešto snažnija, manje razine vibracija i buke.
Huski: iako nešto slabija od stihla, izvlaći nešto više kubičnih cm, što mi je od svega zapelo za oko kao prednost.

Da dajem 1000e za motorku to bi bio Stihl MS 660, no to je moje mišljenje.

Osobno ne podnosim zvuk koji Husqvarna motorka proizvodi. Ne znam kako bi to opisao, ali to je neki pucketavi, prduckavi zvuk. Stihl mi djeluje nakako snažnije, ima čvrsti jasan zvuk. Evo opisa za taj zvuk Huskija: http://www.youtube.com/watch?v=BY4KuvKbRcc&feature=related obratite poznornost na 0:54 min videa (pri samom kraju).
A ovo je zvuk Stihla:http://www.youtube.com/watch?v=0RoiElGpxNU recimo od 0:24 do 0:29 min videa.
Možda je to samo stvar navike, ali meni se Huski ne sviđa, iako zbog toga ne mislim da je loša, dapaće.
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
ima hrastova dosta debelih najdeblji sta sam izmjerio na panju 130-140cm promjera onako otprilike, i slicnih takvih dosta ima... to deda nije dao rusit jer bio lugar.. pa sad mi to rusimo... probao sam 440 i 460 nesvidjaju mi se bas nesto, pretrome.. 460 se guši više nego moja partnerica 650 koja ima samo 4.8ks a 460 ima 6ks( mozda nije dobro nastelana, stara godinu dana).... ni sluga onim starim stihl-ovkama.... a ms 660 to je stvarno zvijer mozes je stiskat koliko oces al negusi se... predobra pila... 395 nisam probao pa nemogu nista o njoj reci... rekao sam da 372 ili 365 sigurno kanim kupit samo sljedece godine previse love mi je to za ovu godinu moram jos i trimer uzet ... a budem se jos malo raspitao pa kud puklo.. mislim da ni s jednom necu progriješit.. bitna volja za radit.. naravno i leđa...hehhe
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Stihl MS 660 VS Huski 395xp:

Stihl: nešto laganija, nešto snažnija, manje razine vibracija i buke.
Huski: iako nešto slabija od stihla, izvlaći nešto više kubičnih cm, što mi je od svega zapelo za oko kao prednost.

Da dajem 1000e za motorku to bi bio Stihl MS 660, no to je moje mišljenje.

Osobno ne podnosim zvuk koji Husqvarna motorka proizvodi. Ne znam kako bi to opisao, ali to je neki pucketavi, prduckavi zvuk. Stihl mi djeluje nakako snažnije, ima čvrsti jasan zvuk. Evo opisa za taj zvuk Huskija: http://www.youtube.com/watch?v=BY4KuvKbRcc&feature=related obratite poznornost na 0:54 min videa (pri samom kraju).
A ovo je zvuk Stihla:http://www.youtube.com/watch?v=0RoiElGpxNU recimo od 0:24 do 0:29 min videa.
Možda je to samo stvar navike, ali meni se Huski ne sviđa, iako zbog toga ne mislim da je loša, dapaće.

ako nisi radio sa husgvarnom onda nemožeš uspoređivati i reći da ti se ne sviđa zbog zvuka,dali ti kad kupuješ motorku poslušaš kakav zvuk ima i onda kažeš tu kupujem
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Rekoh: "...to je moje mišljenje" i
"...meni se Huski ne sviđa, iako zbog toga ne mislim da je loša, dapaće"

Dakle, nemam ništa protiv huskija. Nisam nikad s njom radio, ali sam bio u šumi, kad sam radio liniju, pa sam gledao malo i te husqvarne, imalo ih je par ljudi. Kažem, dobro je dok radi moja štilovka da ne čujem tu husqvarnu, jel to prdekanje koje proizvodi me iritira. Ispočetka sam čak i bio zagrijan za 372xp, ali kad sam pročitao da ima jednu kariku, ohladio sam se od husqvarne za sva vremena, no opet kažem svaka roba ima svojeg kupca, ako je netko sretan s njom, nemam ništa protiv. I nisam svojim postom nikog htio uvrijedit.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Hursqvarna 372xp ti je super stroj. Dovoljno je reći da se kod nas u šumariji samo one koriste.
Radi se s njima svaki dan po 8 sati (efektivno jedno 6) i prosječno trajanje takve pile bez ikakvih kvarova je 2 godine, a za te dvije godine ona obori ono što ti nećeš npr. za svoje potrebe za 15 g. .
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Vjerujem da su tebi najbolje. Ako moja firma recimo bavi transportom ne znaći da je Iveco najbolji kamion, već jeftiniji od konkurencije, izdrži lizing i uzima se novi. Ovo je bio samo primjer, ne radim u firmi koja se bavi transportima.

Kažem raspitivao sam se naširoko o 372xp i nisam dobio informaciju da je bolja od 044. Nekoliko majstora koji žive od servisiranja motorki, tirmera, kosilica, motokulivatora potvrdilo mi je da je stihl dugotrajnija motorka, manje se vrti, robusnija je i izdržljivija. Meni je to bilo dovoljno da nakon 30godina ostanem i dalje na stihlu.

No, da ne odvodimo temu u krivi smijer, ja sam svoje mišljenje rekao, nadam se da to nije zabranjeno, također tuđe poštujem i nisam nikog htio uvrijedit. Stajem ovdje što se tiće te teme.
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
odlucili smo uzet cu ms 660 pa sto bude.. mac 60 s manjom zvijezdom i mislim da je to dovljno za ovo sta meni treba..meni tak svejedno...da mi je trgovina sa dolmarom di blize uzeo bi 7900 jer je isto odlicna a dosta jeftinija... pila ko pila koliko ce meni trebati radit ce 20 godina... jos sljedece godine uzmem neku manju umjesto koja ce zamjenit 029... ipak hvala na pomoći, komentarima..pozdrav ž!
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
neka posluša zvuk dali prdi ili ne pa nek nem javi:butthead:

Hahahaha, može, jedva čekam da prenese kakav je zvuk :).
Kak se Hrvoje našel povređen, a rekel sam naj se ljutiti, nisam ja ništa loše mislil. Možda ima nešta i u tom prdežu c:)

Ajd živio 150!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Hahahaha, može, jedva čekam da prenese kakav je zvuk :).
Kak se Hrvoje našel povređen, a rekel sam naj se ljutiti, nisam ja ništa loše mislil. Možda ima nešta i u tom prdežu c:)

Ajd živio 150!

Ma apsolutno se ne ljutim svatko ima svoje favorite malo mi je bilo smješno nemoj husgvarnu ima čudam zvuk
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Aj pliz citiraj mi gdje sam čovjeku reko da NE kupuje Husqvarnu zbog čudnog zvuka. Naveo sam kratke prednosti jedne i druge pile, rekao da je to moje osobno mišljenje, napomenuo kako je to možda stvar navike i ne mislim da je huski zbog toga loša. Dakle još jednom, nisam aspolutno nikog odgovarao od kupnje huskija ili nagovarao na stihl, samo iznio svoje mišljenje i iskustvo, te opet napomenuo kako poštujem tuđe mišljenje. Kako god, idemo dalje za iste pare :D

Pričekajmo prve informacije od iveka, nadam se da i tebe zanimaju, kao što bi i mene zanimale da se radi o bilo kojoj drugoj pili.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Aj pliz citiraj mi gdje sam čovjeku reko da NE kupuje Husqvarnu zbog čudnog zvuka. Naveo sam kratke prednosti jedne i druge pile, rekao da je to moje osobno mišljenje, napomenuo kako je to možda stvar navike i ne mislim da je huski zbog toga loša. Dakle još jednom, nisam aspolutno nikog odgovarao od kupnje huskija ili nagovarao na stihl, samo iznio svoje mišljenje i iskustvo, te opet napomenuo kako poštujem tuđe mišljenje. Kako god, idemo dalje za iste pare :D

Pričekajmo prve informacije od iveka, nadam se da i tebe zanimaju, kao što bi i mene zanimale da se radi o bilo kojoj drugoj pili.

ma novo je novo vjerujem da će biti zadovoljan
 
M

mlikovi06

Guest
Pozdrav,
Pošto sam novi na forumu sve Vas pozdravljam a ovakve teme me zanimaju i razmjena iskustava pa da malo i ja prokomentiram,usputno se malo bavim i šumom..dnevno nekih 15-20 m ja i buraz..
Kao što je Hrvoje napisao novo je novo,ja imam i Husky 372 XP ,Stihl 056 i Stihl MS 310,sve su kupljene nove i rade već po 2 godine(osim 056 ) koja radi već 20 godina bez problema ikakvih,samo redovno čišćenje,dobra mješavina i ulje za lanac i opleti...i kod mene vrijedi ono, auto ,žena i motorka se ne daju i ne posuđuju nikome :),,nek te pila dobro služi i bez kvarova i sve 5..i nezaboravi,uvijek prilazi drvetu s respektom..
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh