• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja sam sad prvi put kupil husky XP, do sad sam koristil stihlovo HP bumo vidli kakva je razlika?Ak bude kakva. Prešel sam na drugu marku samo zato kaj me ovo ispadne jeftinije od stihlovog a XP je kao....
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ja sam sad prvi put kupil husky XP, do sad sam koristil stihlovo HP bumo vidli kakva je razlika?Ak bude kakva. Prešel sam na drugu marku samo zato kaj me ovo ispadne jeftinije od stihlovog a XP je kao....

nema razlike u ulju bar na huski 372 xp jer sam sipo i stihl i huski ulje isto radi trenutno je sad stihl
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kao što sam napisal jedini razlog je bila cijena a i tu nije neka velika nekih 10kuniča pa sam si mislil kad je XP nek bu i XP ulje:drinkers:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ispadne nekih 60-70kuna....
karabaja pišaš XP ili HP?
Ili možda dvotaktol?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mislim da je stilovo u pitanju s obzirom da su sve stilovke onda je ziher stilovo
ma po želji i naruđbi, nekad i kamenje ispišam pa treba procijediti:rolfer:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pozdrav! evo,jucer palo prvo probno rezanje s novom huskom 365,pala je jedna bukvica od fi 60 i par centimetara pa mogu rec da sam je isprobo i da sam odusevljen!:prayer::prayer::prayer:
 
B

Buby

Guest
Pozdrav!-sintetičko je ulje bolje od mineralnog jer je kvalitetnije.Treba ga 2% dok mineralnog 4%.Ja osobno šibam samo xp ulje tj 2% i više sam neg zadovoljan već nekoliko god.:prayer:-Vaša iskustva i mišljenje.?
 
M

Marka31

Guest
sada se i u ovoj temi po mom mišljenju fantazira. ja koristim najjeftinije ulje koje sam našo a to je neko češko trysk m2t. radio sam sa stihlovim, sa dolmarovim i s ovim češkim, razliku nevidim nikakvu osim u cijeni. sad hočeli biti masna svječica ili čađi ili koje kakvih naslaga tako mi svejedno kad sam kroz cijenu ulja krpz godinu dana zaradio toliko da mi može jedan od skupljih servisera napraviti generalku na motorki.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pozdrav!-sintetičko je ulje bolje od mineralnog jer je kvalitetnije.Treba ga 2% dok mineralnog 4%.Ja osobno šibam samo xp ulje tj 2% i više sam neg zadovoljan već nekoliko god.:prayer:-Vaša iskustva i mišljenje.?

Od kud tebi da treba 4% mineralnoga, odnosno 2% sintetike...i na jednoj i na drugoj piše 1:50, tak da ono....
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ja derem ono lukoilovo 2T mineralno scooter ulje. Litra ulja je 30kn, stavljam 4%. Niti jedna pila ni flakserica se ne buni... Pile ne dime, svjećica suha s manje gareži nego s ininim uljem i manjim postotkom ulja..

Inino izbjegavam jer dimi i smrdi ko kuga, ima dosta greži na svječici....

petrolova sintetika je isto ok, ona fino miriši :D

Stihlovo mi je isti ku... kao i inino samo skuplje i nevolim ga....
 
B

Buby

Guest
Od kud tebi da treba 4% mineralnoga, odnosno 2% sintetike...i na jednoj i na drugoj piše 1:50, tak da ono....
Sory nisi u pravu,ak je dvotaktol onda 4% jer je mineralno ili 1:25 kak očeš. Neznam gde si pročito krivo samo (sintetičko) ide s 2% i za štil to vrijedi i za husqvarnu:supz:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ajde buby da ti priznam da nisi samo galamđija:lol: ovaj put si u pravu, i stilovo, i huskino ulje ide 2% a dvotaktol 4%
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Sory nisi u pravu,ak je dvotaktol onda 4% jer je mineralno ili 1:25 kak očeš. Neznam gde si pročito krivo samo (sintetičko) ide s 2% i za štil to vrijedi i za husqvarnu:supz:

O kojem mineralnom govoriš, Inin dvotaktol ili općenito o mineralnim uljima:scratch...
 
B

Buby

Guest
O kojem mineralnom govoriš, Inin dvotaktol ili općenito o mineralnim uljima:scratch...
Opčenito mineralna ulja za dvotaktne motore.

ajde buby da ti priznam da nisi samo galamđija:lol: ovaj put si u pravu, i stilovo, i huskino ulje ide 2% a dvotaktol 4%
Evo opet mi se rugaš, a znaš da sam u pravu.Tj nepričam ono kaj neznam, i nije mi namjera.8)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Opčenito mineralna ulja za dvotaktne motore.

Vidiš meni se čini da nisi u pravu: sva Husqvarnina i stihlova ulja osim Xp i HP ultra su mineralna ili polu sintetska, a opet se sva miješaju u omjeru 1:50;)... sad čak pronalazim da je i XP od husqvarne polusintetičko ulje...
 
Posljednje uređivanje:
B

Buby

Guest
Vidiš meni se čini da nisi u pravu: sva Husqvarnina i stihlova ulja osim Xp i HP ultra su mineralna ili polu sintetska, a opet se sva miješaju u omjeru 1:50;)... sad čak pronalazim da je i XP od husqvarne polusintetičko ulje...
Krivo,husqvarna i štil proizvode polusintetička i štil nedavno je izbacio potpuno sintetičko ulje na tržište.Pitaj kog očeš ak nevjeruješ meni al nijedno mineralno ulje se ne mješa 2% neg 4%.Može jedno pitanje koja su to mineralna ulja husqvarnina 2-taktna(osim XP,HP,LS)?-A ta koja sam nabrojio su sva polusintetička.:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh