• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pa dobre su jedna i druga, samo se meni čini uz sve gore navedeno, da je trajnost karakteristika koja više odgovara nekome tko povremeno koristi pilu za svoje potrebe, nekome kome nisu tolko važni m/h i Ks/kg i koji se može pouzdati da će pilu koristiti 20 godina bez velikih ulaganja
 
Z

zetor4718

Guest
Pa dobre su jedna i druga, samo se meni čini uz sve gore navedeno, da je trajnost karakteristika koja više odgovara nekome tko povremeno koristi pilu za svoje potrebe, nekome kome nisu tolko važni m/h i Ks/kg i koji se može pouzdati da će pilu koristiti 20 godina bez velikih ulaganja

u potpunosti se slažem sa tobom
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
raspitao sam se malo,akcija za 365 je zavrsila pred tri tjedna,tak da nista od akcije,a u zg nemam kad ic jer cijele dane radim...
hrvoje01 vjerujem da bi bila dosta i 359,ali kao sto zetor4718 veli 0.8ks vise i mozda ce duze drzat-od viska glava ne boli,osim ako je alkohol u pitanju...:drinkers:
inace,nisam mogao cekat,otisao po pilu (husku 365-5300kn) dosao doma,odrezao dva komada od trupca fi 40cm i vratio se natrag na posao, i prezadovoljan sam:prayer:
hvala decki na pomoci,duznik sam vam! :partyman:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
imao sam osječaj za filing:rolfer: pošto si naveo samo jednu husku da če to biti tvoja sretnica, nek te dugo i bez zaj.bavanja služi:partyman:
 
Z

zetor4718

Guest
raspitao sam se malo,akcija za 365 je zavrsila pred tri tjedna,tak da nista od akcije,a u zg nemam kad ic jer cijele dane radim...
hrvoje01 vjerujem da bi bila dosta i 359,ali kao sto zetor4718 veli 0.8ks vise i mozda ce duze drzat-od viska glava ne boli,osim ako je alkohol u pitanju...:drinkers:
inace,nisam mogao cekat,otisao po pilu (husku 365-5300kn) dosao doma,odrezao dva komada od trupca fi 40cm i vratio se natrag na posao, i prezadovoljan sam:prayer:
hvala decki na pomoci,duznik sam vam! :partyman:

drago mi je da si zadovoljan,samo redovito čisti filter zraka i kad duže nečeš raditi sa njom izlij iz nje gorivo pa je upali da izvuče sve gorivo iz sebe(to vrijedi sa sve marke motrnih pila jer imamo kvalitetno gorivo pa se membrane slijepe unutra).to je i meni bilo preporučeno i ja se toga držim.kad budeš malo više radio sa njom onda očekujem komentare od tebe!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
e kad je več nova onda kad napraviš sva drva i poslove koje si s njom planirao nemoj si ostatak goriva čuvati za iduču sezonu nego nek odstoji par mijeseci pa ga daj "dobrom" kolegi nek ga on potroši na svojoj:evil:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Potpisujem, možda me neko smatra snobom, no ja u posljednji kanistar goriva metnem stabilizator goriva, doduše koristim i Stihl ultra ulje koje samo po sebi ima stabilizator....već 7-8 godina nisam imal problema sa vergazerima. Razlika se primjeti jer na proljeće nema nikakvog taloga ili odvojene vode u kanistru....
 
Z

zetor4718

Guest
Potpisujem, možda me neko smatra snobom, no ja u posljednji kanistar goriva metnem stabilizator goriva, doduše koristim i Stihl ultra ulje koje samo po sebi ima stabilizator....već 7-8 godina nisam imal problema sa vergazerima. Razlika se primjeti jer na proljeće nema nikakvog taloga ili odvojene vode u kanistru....

zašto bi bio snob kad vidiš da nešto je korisno!

P.S.karabaja-osobno nevolim da itko radi sa mojom mehanizacijom(od motorke do traktora),to mi je gore nego kad bi mi netko ženu...ŠALA ali i istina ima svakakvih bisera nemaju ni sluha za motor niti osjećaja da nešto trgaju.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
Potpisujem, možda me neko smatra snobom, no ja u posljednji kanistar goriva metnem stabilizator goriva, doduše koristim i Stihl ultra ulje koje samo po sebi ima stabilizator....već 7-8 godina nisam imal problema sa vergazerima. Razlika se primjeti jer na proljeće nema nikakvog taloga ili odvojene vode u kanistru....

zašto snob???????
ja sam snob jer nisam do sad ni znao da takvo što postoji jer meni 10l mješavine traje cca 7 dana ako je i dosta

ma ja sam nedavno u svoju macu 170-ku nalijo gorivo kod ujka iz karnistera 5l i odmah sam tastu i ujku uvalio taj a ja sam trošio friški, ovih dana sam medeka vozio na euro dizel i ima neki suhi zvuk pa sam danas napokon otišao po plavu i sad radi kao singerica
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vama koji šibate tolku količinu goriva i to kroz cijelu godinu, uopće nemate potrebe za tim, samo mi sezonci koji po 2-3mjeseca preko zime ne pokrenemo strojeve je to korisno. Ja sam to čuo od mog kolege koji je zbog benzina morao čak i mijenjati komplet dizne i pumpu i vodove na suzukiju(300eura)...nisam mogao vjerovati kako je "izgriženo" sve bilo iz nutra:madmana:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
ja svaku suvišnu ili sumnjivu mješavinu sipam u auto , njemu ništa ne smeta :rolfer:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dobro je to, bar ti podmaže klapnu na fergazeru da ne škripi:finga:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
ja svaku suvišnu ili sumnjivu mješavinu sipam u auto , njemu ništa ne smeta :rolfer:

da nemaš kakvu ladu na lageru jer sam ja davno imo i išla na mješung, gajz-ma sve osim vode
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
to sa gorivom sam vec primjetil na trimeru (stihl fs130r) stajalo je u njemu kroz zimu,a na proljece kad sam ga upalio nije radio normalno i nije imao onu svoju snagu tak da od poslije praznim rezervar i upaljena je dok sama ne krepa...
posto je to nova pila i za nju ce vrijediti isto,a inace ni ja ne volim posudivat alat,prvo zato jer sam sve sam kupovao pa znam kolko sam morao radit za to (bavim se stolarijom pa imam komplet alat od makite i nesto od festoola koji bas i nije jeftin) i obicno kad sam nesto posudio onda su mi nekaj sjeb... tak da radije idem pa sam napravim neg nekome dam svoj alat!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
to sa gorivom sam vec primjetil na trimeru (stihl fs130r) stajalo je u njemu kroz zimu,a na proljece kad sam ga upalio nije radio normalno i nije imao onu svoju snagu tak da od poslije praznim rezervar i upaljena je dok sama ne krepa...
posto je to nova pila i za nju ce vrijediti isto,a inace ni ja ne volim posudivat alat,prvo zato jer sam sve sam kupovao pa znam kolko sam morao radit za to (bavim se stolarijom pa imam komplet alat od makite i nesto od festoola koji bas i nije jeftin) i obicno kad sam nesto posudio onda su mi nekaj sjeb... tak da radije idem pa sam napravim neg nekome dam svoj alat!

ja još nisam vidio tog čovjeka koji voli da drugi posuđuju njegov alat ali nemože čovjek imati sve što mu treba zato postoje prijatelji ja to tako gledam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,207
Membrane se slijepe od ulja kad benzin ishlapi.
Zato, ili potpuno prazan tank ili potpuno pun (ovoga se držim u onoj pili koja je dežurna).
Kad mi počne trebati, istočim gorivo u fezu, a onda novo unutra.

Glede razrade stroja: 2,5...3% mješavina prvih nekoliko rezervoara, i ne ju tjerati na punom gasu dugo. Poslije toga 2% i tjeraj kak hoćeš. Ja koristim XP ulje.
 
Z

zetor4718

Guest
ja još nisam vidio tog čovjeka koji voli da drugi posuđuju njegov alat ali nemože čovjek imati sve što mu treba zato postoje prijatelji ja to tako gledam

naravno da nemože imati sve i nađe se netko tko pazi,ja nevolim posuđivat od nikoga niti posuđivat nekome.

Membrane se slijepe od ulja kad benzin ishlapi.
Zato, ili potpuno prazan tank ili potpuno pun (ovoga se držim u onoj pili koja je dežurna).
Kad mi počne trebati, istočim gorivo u fezu, a onda novo unutra.

Glede razrade stroja: 2,5...3% mješavina prvih nekoliko rezervoara, i ne ju tjerati na punom gasu dugo. Poslije toga 2% i tjeraj kak hoćeš. Ja koristim XP ulje.

ja sam u početku koristio 4% a i sad radim oko 3% jer njoj ulje nemože naškoditi malo više dimi ali barem je podmazano.xp ulje mora koristiti zbog garancije,tako je meni rečeno kad sam kupio trimer,a inače koristim stihl ulje.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
koliko sam ja upučen a u vezi stila da ne treba ništa štediti jer je svaki motor odradio taj period na stolu, ja čim kupim novo odmah gas a i da se kaj sije.e imam garanciju
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
hrvoje01 slazem se s tobom,nikad ne mozes bas sve imat i uvjek ti nekaj zatreba kaj nemas, tak da neke stvari moras posudivati od drugih a i ti njima i ti je ok! ima ljudi koji paze na tudi alat vise nego na svoj i takvima nikad nije problem nekaj posudit,al ima i onih koji neznaju ni svoj alat pazit a za tudi ih nije ni briga,ili jednostavno neznaju granice sto s kojim alatom mogu radit a da ga ne sjebu,ja sam covjeku posudio mali makitin flex (star nit 1mj) jer je rekao da ce samo nesto brusit a on dosao doma i na njega stavio diamant sajbu od velikog fleksa i rezao betonsku cijev,naravno fleks je krepal i za 15min mi je dosao govorit kakav to flex imam,da nije ni 5 min radio s njim a vec je krepal....
drugi dan mi je njegov susjed reko da ga je jedva drzal i da je rezal cijev... htio sam ga ubit,nakon nekoliko svadja kupio mi je isti takav novi a ovog sam mu poklonil...:axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh