• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Ja bi pucao na dekompresor , prozirni rezervar goriva , odvojni čok (ako to više postoji (jebala ih multifunkcionalna ručkica)) .

po opisanom a iz moje memorije zrna graška u glavi ovaj dio s multi ručkicom se odnosi na huskicu, ona znam da ima taj sistem:toimonster:
a po klasici da nisi možda navijać stihl-a:?:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
po opisanom a iz moje memorije zrna graška u glavi ovaj dio s multi ručkicom se odnosi na huskicu, ona znam da ima taj sistem:toimonster:
a po klasici da nisi možda navijać stihl-a:?:
Mislim na sve one koje imaju na istoj ručki polugas / čok ,odnosno nemeš dati čok bez da daš polugas .
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
aa zzzzzzoooooooooo, onda navijaš za jonsered?
a nije ni to jbga onda neznam
pukni neki konkretni model
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
decki evo uzi izbor: solo 665-4.9ks 5400kn mac 50cm,solo 675-5.85ks 5900kn mac 60cm,stihl ms 390-4.6ks 5050kn mac 40cm,stihl ms 310-4.4ks 4735kn mac 40cm,husqvarna 365-4.6ks 5400kn mac 45cm!?
molim vas za pomoc oko izbora,te naravno pohvale za ove modele a i kritike ako ih ima,kod stihl-a i husqvrne me muce ti mali macevi a posebno ako ga kupim dodje oko 500-600kn,neznam dal s lancem il bez njega!? ova podebljana mi se najvise dopada al je nisam vidio uzivo neg samo na netu i nista neznam o njoj,a da se za 6000kn zahebem to bas i nebi htio!?
pozdrav i hvala unaprijed!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ovi nebrojenii Štilovi modeli nisu kategorija sa ovima stalima. To moram priznati, makar daleko od toga da su loši, dapače...jedino mi ni jasno zašto pretjeruješ sa duljinom mača:scratch, dobro znam kakva drva kod nas rastu tak da je to samo nepotreban masa za nositi i raditi...samo Ameri briju na duljinu mača:finga:. Si pital za onu u Prelogu?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
stihl ms 390-4.6ks sa mačem od 40 cm i sigurno nećeš pogriješiti, sa tim mačem rušiš drvo promjera 80 a motor je dovoljno jak za takve akcije, iako ne vjerujem da češ i 70% rada s njom koristiti cijelu dužinu mača, a ono gore podebljano-sa tim mačem ćeš zaklati navedenu motorku, za taj mač po meni nije ništa ispod 7 ks a da ga stalno vrti
mislim da če ti hrvoje bolje pojasniti huskice
koliko drva godišnje misliš raditi s jednom od tih pila:scratch
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
decki evo uzi izbor: solo 665-4.9ks 5400kn mac 50cm,solo 675-5.85ks 5900kn mac 60cm,stihl ms 390-4.6ks 5050kn mac 40cm,stihl ms 310-4.4ks 4735kn mac 40cm,husqvarna 365-4.6ks 5400kn mac 45cm!?
molim vas za pomoc oko izbora,te naravno pohvale za ove modele a i kritike ako ih ima,kod stihl-a i husqvrne me muce ti mali macevi a posebno ako ga kupim dodje oko 500-600kn,neznam dal s lancem il bez njega!? ova podebljana mi se najvise dopada al je nisam vidio uzivo neg samo na netu i nista neznam o njoj,a da se za 6000kn zahebem to bas i nebi htio!?
pozdrav i hvala unaprijed!

husky nebuš se zajebal
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
husqvarna 365

decki evo uzi izbor: solo 665-4.9ks 5400kn mac 50cm,solo 675-5.85ks 5900kn mac 60cm,stihl ms 390-4.6ks 5050kn mac 40cm,stihl ms 310-4.4ks 4735kn mac 40cm,husqvarna 365-4.6ks 5400kn mac 45cm!?
molim vas za pomoc oko izbora,te naravno pohvale za ove modele a i kritike ako ih ima,kod stihl-a i husqvrne me muce ti mali macevi a posebno ako ga kupim dodje oko 500-600kn,neznam dal s lancem il bez njega!? ova podebljana mi se najvise dopada al je nisam vidio uzivo neg samo na netu i nista neznam o njoj,a da se za 6000kn zahebem to bas i nebi htio!?
pozdrav i hvala unaprijed!

u karlovcu na akciji ta motorka košta 4300kn neznam dali ih još ima
 
Z

zetor4718

Guest
u karlovcu na akciji ta motorka košta 4300kn neznam dali ih još ima

Husqvarna 365 je preporuka majstora koji popravlja motorke u HŠ i kod kuće,kaže da je bolja od modela xp 372.ja osobno preferiram Husqvarnu premda imam i Stihl ms440 poslje koje ne osjećam ruke te ništa nečujem osim zujanja u glavi osim toga stalno nešto zajebava no moj stari je neda prodati.ja sa svojom Husqvarnom 350 sam prezadovoljan,treća godina da radim sa njom i nisam čak ni svjećicu promjenio a režem čak i gule sa njom što je malo ipak previše.zato po neznam koji put dajem prednost Husqvarni jer bi nju i osobno kupio,proizvodi je Švedska tako da i to trebalo biti jamac kvalitete i cijena je dosta niža u odnosu na Stihl.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nisam nikad radio s modelom hugvarna 365 ali imam 359 i 372xp prezadovoljan moja preporuka husgvarna
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
jeffy-bio sam jucer u prelogu al su je prodali pred tjedan il dva,a sad imaju samo stihl i husqvarnu
karabaja-cca 20-30m drva mozda malo vise,za dva kucanstva.... sto se tice maca vjerojatno imas pravo,a u svakom slucaju kasnije mogu stavit veci ak vec necu bit zadovoljan...:roll:
kolko vidim vecina vas preporucuje husqvarnu pa ce vjerojatno i tako biti...
jedino me jos interesira u cemu je razlika u stihl-u ms390 i husky 365 posto su oba 4,6ks!? ima koja razlika u tome il u cemu je caka?:scratch
hvala i ostalima na pomoci! :supz:
 
Z

zetor4718

Guest
jeffy-bio sam jucer u prelogu al su je prodali pred tjedan il dva,a sad imaju samo stihl i husqvarnu
karabaja-cca 20-30m drva mozda malo vise,za dva kucanstva.... sto se tice maca vjerojatno imas pravo,a u svakom slucaju kasnije mogu stavit veci ak vec necu bit zadovoljan...:roll:
kolko vidim vecina vas preporucuje husqvarnu pa ce vjerojatno i tako biti...
jedino me jos interesira u cemu je razlika u stihl-u ms390 i husky 365 posto su oba 4,6ks!? ima koja razlika u tome il u cemu je caka?:scratch
hvala i ostalima na pomoci! :supz:

uzmi husky 365 i nemaš brige,moj stric će kupiti takvu on također ima husky 350 kao što je i moja i on je prezadovoljan.

za toliko drva ti je sasvim dovoljna husgvarna 359 košta oko 4500kn

slažem se sa tobom ali ako može kupiti jaču nije na štetu,barem će ga služiti dugo dugo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Međimurec, još jedanput: Post #278.

Kolega Puknuti: davno već nisam videl pilu koja nema polugas sa čokom. Sve Husqvarne (i Jonseredi) to imaju. U Štila se ne razmem, pa neznam. A kaj tome fali?:scratch
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Moral bi sad iti raskapat al čini mi se da na 372XP ručica služi SAMO za čok???
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Husqvarna 365 je preporuka majstora koji popravlja motorke u HŠ i kod kuće,kaže da je bolja od modela xp 372.ja osobno preferiram Husqvarnu premda imam i Stihl ms440 poslje koje ne osjećam ruke te ništa nečujem osim zujanja u glavi osim toga stalno nešto zajebava no moj stari je neda prodati.ja sa svojom Husqvarnom 350 sam prezadovoljan,treća godina da radim sa njom i nisam čak ni svjećicu promjenio a režem čak i gule sa njom što je malo ipak previše.zato po neznam koji put dajem prednost Husqvarni jer bi nju i osobno kupio,proizvodi je Švedska tako da i to trebalo biti jamac kvalitete i cijena je dosta niža u odnosu na Stihl.

To ima smisla, ako uzmemo u obzir da je konstrukcija slična...372 ima veći promjer klipa pa iz toga izlazi da je kod nje veće naprezanje na radilicu i ležajeve.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
To ima smisla, ako uzmemo u obzir da je konstrukcija slična...372 ima veći promjer klipa pa iz toga izlazi da je kod nje veće naprezanje na radilicu i ležajeve.

Kubiki se nedaju NIČEM zamjeniti!
365 ima isto kučište ko 372xp a ne obrtnuto.
ležajevi su predviđeni za ta naprezanja a dal su SVI dijelovi isti i na 365 ? Neznam!
Samo znam da kad sam pilu kupoval SVI su mi preporučili 372xp i nije mi žao ni lipe!Čital sam satima i satima na raznoraznim forumima i odgovor je bil skoro svugdje isti 372 XP :supz:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
slažem se da se kubiki nedaju ničim zamjeniti...
Nije važno ko je koga, al po logici stvari, manje naprezanje na iste sklopove=trajniji rad. to se ne može osporiti...čitam i ja forume pa zašto onda ne hvale novu 575...btw: također ista ili slična "šasija"
 
Z

zetor4718

Guest
Kubiki se nedaju NIČEM zamjeniti!
365 ima isto kučište ko 372xp a ne obrtnuto.
ležajevi su predviđeni za ta naprezanja a dal su SVI dijelovi isti i na 365 ? Neznam!
Samo znam da kad sam pilu kupoval SVI su mi preporučili 372xp i nije mi žao ni lipe!Čital sam satima i satima na raznoraznim forumima i odgovor je bil skoro svugdje isti 372 XP :supz:

slažem se da se kubiki nedaju ničim zamjeniti...
Nije važno ko je koga, al po logici stvari, manje naprezanje na iste sklopove=trajniji rad. to se ne može osporiti...čitam i ja forume pa zašto onda ne hvale novu 575...btw: također ista ili slična "šasija"

pa zašto bi morala jedna biti bolja od druge,ja mislim da su oba dvije jednako dobre!
 

Najnoviji postovi

Na vrh