• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Makar ja drukam za štil, u ovom slučaju sa spomenutim pilama ja ne bi uzimao. Danas na tržištu kod nas je najbolji omjer uloženo-dobiveno je Solo.
http://www.solo.hr/katalog.php?kateg=1&sub=4
Pred nekih mjesec dana vidio sam jedan veliki model soloa, ne sjećam se točno modela, u Prelogu u BS Međimurka na hebenoj akciji. Tko zna, možda je još tamo, tebi to nije nikakav problem za provjeriti..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Makar ja drukam za štil, u ovom slučaju sa spomenutim pilama ja ne bi uzimao. Danas na tržištu kod nas je najbolji omjer uloženo-dobiveno je Solo.
/QUOTE]

Cijena za manje i srednje nije niža od Jonsereda iste snage. Kaj je solo kvalitetniji?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ova 3 solo modela uspoređuj sa XP modelima, razlika je više no očita, jača za manje novaca
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ovaj zadnja dva najjaca sola mi se dopadaju sa vodilicom 60cm:shock:
a koja je fora s ovim pilama husqvarna XP pretpostavljam da to znaci xpert, ako sam u pravu pa me zanima po cemu su one bolje,u cemu je fora?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
znaci od ovih koje sam napisao nijedna nije losa naravno,uz ove solo?! i kolko je potrebno za normalan rad i rusenje u sumi?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
svako je dobra ako se pravilno rukuje i održava odnosno sipa odgovarajuće gorivo ne staro,čisti filter zraka itd.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
svako je dobra ako se pravilno rukuje i održava odnosno sipa odgovarajuće gorivo ne staro,čisti filter zraka itd.

s time se slazem al sad recimo imam johnsered 2238 al to nije pila neg djecja igracka,imali smo nekad starog partnera al je vec bila za otpad i teska ko sam vrag a sad godinama nismo lozili na drva nego na loz ulje pa opet prelazimo na drva a kao sto rekoh s ovom igrakom mogu ic samo obrezivat grane i grancice...:roll:
nju sam koristio za izrade rušta...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi pucao na dekompresor , prozirni rezervar goriva , odvojni čok (ako to više postoji (jebala ih multifunkcionalna ručkica)) .
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Ja bi pucao na dekompresor , prozirni rezervar goriva , odvojni čok (ako to više postoji (jebala ih multifunkcionalna ručkica)) .
a koje su takve?:scratch
sto vise gluposti ima na sebi to je veca vjerojatnost da nesto krepa il zahebava..:roll:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja bi pucao na dekompresor , prozirni rezervar goriva , odvojni čok (ako to više postoji (jebala ih multifunkcionalna ručkica)) .

još samo da im ugrade i kompjuterizovane sisteme :rolfer:
i ja sam pristalica klasike, u svakom pogledu za svaku mašinu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
H365 ti je imala akcijsku cijenu ispod 5000kn (-5% za gotovinu)...dakle 4735kn.
Raspitaj se ima li ih još netko na lageru po toj cijeni. Ima ih još nekoliko Hajster servis u ZG-u.
To ti je model kao H372 (J2171, samo kaj se ovaj model više pri nama ne prodaje.), samo s manjim promjerom klipa.
Nećeš pogriješiti s njom.
XP pile imaju više snage jer se brže vrte (brže režu). Mislim da ti to nije presudno.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
znaći treba ti nešto lagano za drva za osobnu potrošnju-ms361 nije teška, ima snage za odraditi i "zanimljivije" poslove, s njom nećeš pogriješiti, a cijena opravdava sredstvo ili ako hoćeš ješ manje onda ms260 mala bomba ta druge proizvođaće ne mogu ništa reći jer ja koristim iskljućivo stihl pa govorim iz iskustva
P.S-mislim da ako se odlućiš na bilo koju pilu a da plaćaš gotovinom onda to napomeneš i pitaš za kakav popust, meni je ovijek upalilo
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ms 361 bi bio i moj izbor, no još jednom provjeri ono u Prelogu, ak se sjećam bila je prek 70ccm, a cijena negdje 4500kn, moreš i telefonom
Savo iznenadil bi se "kompjuterizirane" pile već postoje....stihl M-tronic
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh