• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nakon puno posla sa Stilovkom AV 041 kupio sam si Jonsoredku 2165 na nagovor prijatelja koji drži trgovinu i ima servis ii mogu reći da samfenomenalno iznenađen sa svime a pogoovo iz razloga što sam radio sa Stilovkom 440 i nemam rjeći za to a najviše mi se sviđa brzina i uža vodilica sa kojom se mogu igrati i da hoću da mi je drvo prištipne nije baš lako izvedivo osim ako si totalno neiskusan
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nakon puno posla sa Stilovkom AV 041 kupio sam si Jonsoredku 2165 na nagovor prijatelja koji drži trgovinu i ima servis ii mogu reći da samfenomenalno iznenađen sa svime a pogoovo iz razloga što sam radio sa Stilovkom 440 i nemam rjeći za to a najviše mi se sviđa brzina i uža vodilica sa kojom se mogu igrati i da hoću da mi je drvo prištipne nije baš lako izvedivo osim ako si totalno neiskusan

Prednost stihla od husgvarne je jedino u tome što dijelova imaš na svakom ćošku i u svakoj trgovini kod husgvarne je to problem bar kod mene sve drugo je na njenoj strani.Što se tiče jonsereda neznam nisam se nikad susreto s njima
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Prednost stihla od husgvarne je jedino u tome što dijelova imaš na svakom ćošku i u svakoj trgovini kod husgvarne je to problem bar kod mene sve drugo je na njenoj strani.Što se tiče jonsereda neznam nisam se nikad susreto s njima

Kaj nije jonsered jeftinija husquarna, mehanički gotovo identičan husquarni? Nešto kao Same i Deutz. :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Kaj nije jonsered jeftinija husquarna, mehanički gotovo identičan husquarni? Nešto kao Same i Deutz. :D

Nemoj govoriti takvu herezu: Same je kupnjom spasil Deutza od propasti. :finga:
 
M

Marka31

Guest
da se vratimo na početak ove teme, pitanje je bilo pila za 40-50m godišnje.
moj odgovor je najjeftinija, jer sam uvjeren da svaka ali baš svaka pila može toliko napraviti godišnje. :D
ja sam imao 2009 kad sam počeo sa izradom einhel onu malu plavu i svi su mi se u šumi smijali ali sam ja sa njom izradio preko 200 metara više metrice i tu i tamo koju kladu (radio sam samo na lageru) :finga: . i dalje je i mam ali je više nekoristim ne zato što nevalja ili nešto drugo več stoji kad se pokvari mala 021 stihl koju je einhel zaradila onda ću je opet ponijeti. 021 stihl mi služi isključivo za granje tj. izradu krošnje ili kad povedem radnika sa sobom dam je njemu da ne stoji dok ja radim ;) . s njom mogu sve izrezati što mač može dokučiti ide doduše sporije jer nije za klade ali se mogu s njom pomoći. nakraju imam i dolmar tj. makitu dcs 7900 :weedman: ona je isključivo za klade ali i s njom sam znao kompletne krošnje izrađivati i praviti udugačko. e da imam i jednu kinesku mislim da se zove deutsche welle ona mi je u selu i reže sve vrste drveta od granja do klada preko namještaja u furke :)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ne slažem se s tobom po tvome bi trebo imati 3 pile-rušenje,klade i ogranci po meni neku kvalitetniju i bez brige si 20god.
 
M

Marka31

Guest
Ne slažem se s tobom po tvome bi trebo imati 3 pile-rušenje,klade i ogranci po meni neku kvalitetniju i bez brige si 20god.
nisam htio kazati da ti tri trebaju. upravu si može to sve jedna srednje jačine da odradi, ali dvije su neuporedivo bolje jedna mala lagana koja netroši puno u mom slučaju 021 kao što sam napisao ona može sve ali je optimalna za debljinu do 15cm i jedna dcs 7900 za sve preko 15 cm iz razloga što je jako brza i snažna
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Trebaju ti za ozbiljniji poso 2 pile ali prave po mogućnosti profi-ja sam ljebitelj husgvarne ne kažem da drugo ništa ne valja ali dok sam živ samo husgvarna
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
:idea:pa ms361 bi dubro poslužila za navedenih 40-50m godišnje, s njom si siguran 15g i ne moraš se bojati da nešto ne bude prerezala
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Majstori imam jedno pitanje...jel zna možda netko koliko kod nas koštaju Dolmar PS350-420. Konstrukcijski mi se jako dopala....
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
bio sam u ponedjeljak u šumi reko idem malo narušiti dok nije prolistalo pa usput isprobati i novu hq 372xp. koko je to teška pila dok sam je samo upalio rikno sam. vidim ništa bez moje omiljene still 039 zakon za sve:blackeye
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
bio sam u ponedjeljak u šumi reko idem malo narušiti dok nije prolistalo pa usput isprobati i novu hq 372xp. koko je to teška pila dok sam je samo upalio rikno sam. vidim ništa bez moje omiljene still 039 zakon za sve:blackeye

ja imam istu takvu palim je bez problema povuci čok dok se ne javi,kad se javi vrati ga ali OBAVEZNO stisnuti plavo dugme (antin detonator)s desne strane iznad vijka za štelanje lanca
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
bio sam u ponedjeljak u šumi reko idem malo narušiti dok nije prolistalo pa usput isprobati i novu hq 372xp. koko je to teška pila dok sam je samo upalio rikno sam. vidim ništa bez moje omiljene still 039 zakon za sve:blackeye

pa zar ju nisi probao u rukama držati u dučanu pa odokativnom metodom vidiš kak ti leži, jel teška ili ne, ma tko još koristi dekompresor za paljenje:lol:, čok, polu-čok i samo gas gas:axe:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
baš možeš vidjeti u trgovini dali ti paše u rukama ili ne dok ne kreneš raditi s njom nema od toga ništa
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
u trgovini vidiš kako ti stoji u rukama, malo probaš "klatiti s njom" pa vidiš ali što kažeš ništa dok ju ne upališ i probaš u živo
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pozdrav!planiram kupit motornu pilu nesto izmedu 4-5ks i oko 5000kn il jeftinije
gledao sam Husqvarnu 359 ili 365,stihl ms 290,ms310 ili ms390 ili johnsered cs 2165 ili 2171
pa me zanima sto vi preporucujete i koja od tih je bolja,treba mi za rusenje drva za grijanje jednog kucanstva ...
 
Posljednje uređivanje:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
husqvarna i jonsered je ista stvar samo druga boja plastike,imam sthil od 86g.,ali ako bum kupoval novu sigurno uzimam husqvarnu,motoreni u nedelišču ti ima velik izbor i fer cijene
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
uzmi husgvarnu 359 nećeš požaliti ja je imam napravila je do sada cca 1000m drva i još radi bez greške
 

Najnoviji postovi

Na vrh