• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
sory,ja sam zahebo...
vratimo se na pile...
ima mozda koja tema o johnsered pilama,ne mogu je nac!?
moja mala pila 2238 me zahebava,jako tesko pali i topla i hladna!?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
...
ja sam u početku koristio 4% a i sad radim oko 3% jer njoj ulje nemože naškoditi malo više dimi ali barem je podmazano.xp ulje mora koristiti zbog garancije,tako je meni rečeno kad sam kupio trimer,a inače koristim stihl ulje.
Neznam kakvo je stihlovo ulje, jer oduvijek kupujem Jonsered/husky ulja. Ne prelazim 2% i nikad problema niti s jednim strojem.
Povećanom količinom ulja nećeš napraviti nikakvu korist, već više štete.
Naime, ulje izgara na višoj temperaturi, a kad vidiš dim, znači da ne izgara dobro. To neizgorjelo ulje stvara naslage čađe i gareži na klipu i u auspuhu, pa to može uzrokovati smanjenje snage ili pak havariju kad se taj komad gareži odlomi i napravi riseve po cilindru.
Bez brige, ova ulja za koja piše 2% smiju ići i s 1% (poput trkaćih motora), a da motoru nebu stradalo podmazivanje, tak da nemoraš ići prek 2%.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
sory,ja sam zahebo...
vratimo se na pile...
ima mozda koja tema o johnsered pilama,ne mogu je nac!?
moja mala pila 2238 me zahebava,jako tesko pali i topla i hladna!?

Ima li pumpicu?
Probaj malo otvoriti čep goriva prije paljenja pile ;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Teško pali, al na kraju upali ili uopće ne upali! Ova grška sa ventiliranjem rezervoara dovodi najčešće do problema paljenja tople pile(koja je nedugo prije radila). trebalo bi za početak rastaviti vergazer i provjeriti sito u njemu i u rezervoaru i crijeva
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ma ta pila zajebava od kad sam je kupio,od prvog dana tesko pali i hladna i topla,te je nakon par mj koristenja otac malo jace pritegnuo vodilicu lanca a posto su ona dva srafa zalijana u plastiku a nema cijelu metalnu podlogu jer je ta pila hoby ulje vise nije podmazivalo lanac nego je curilo pokraj onda sam je odnio u servis i 3mj cekao na nju posto nisu mogli nabavit kompletno kuciste s metalnom plocom a pila je bila pod garancijom,dali su mi za to vrijeme malu husqvarnu 3ks neznam koji model znam da je bila 97 godina i tu pilu im najradije nebi vratio posto mi se jako dopala,(zato sam se i sad odlucio na ovu veliku husku) nakon pola novih djelova stavljenih u jonsered sam mislio da ce i taj problem bit rijesen al i dalje pila nece pa nece,nit hladna nit topla al kad jednom upali onda radi bez problema!?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Neznam kakvo je stihlovo ulje, jer oduvijek kupujem Jonsered/husky ulja. Ne prelazim 2% i nikad problema niti s jednim strojem.
Povećanom količinom ulja nećeš napraviti nikakvu korist, već više štete.
Naime, ulje izgara na višoj temperaturi, a kad vidiš dim, znači da ne izgara dobro. To neizgorjelo ulje stvara naslage čađe i gareži na klipu i u auspuhu, pa to može uzrokovati smanjenje snage ili pak havariju kad se taj komad gareži odlomi i napravi riseve po cilindru.
Bez brige, ova ulja za koja piše 2% smiju ići i s 1% (poput trkaćih motora), a da motoru nebu stradalo podmazivanje, tak da nemoraš ići prek 2%.

što se tiče ulja i garancije odnosno da neće priznati ako nije original ulje to ne pije vode to mi je reko ovlašteni prodavač i serviser husgvarne da nemogu točno znati koje je ulje bilo prije u stroju.Ja sam u početku kupovo husgvarna xp ulje pa prešo na stihl jer mi je usput kad idem s posla i nema nikakve razlike na 5 litara goriva 1 dcl ulja i to je to
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Hrvoje, nisam ja rekel da buš izgubil garanciju. To je valjda rekel netko drugi.
Pročitaj još jedanput.
Važno je da ne stavljaš obični 2-taktol u mješavinu, jer je za ove brzohodne strojeve 4% previše, a 2% ne podmazuje dobro (ulje je mineralno, a ne sintetičko).
Ako tjeraš na 2-taktol, to se vidi na klipu: od ovih ulja (ja znam za J/H, a vjerojatno je i Stihlovo takvo), čelo klipa je blago vlažno crno, dok je od 2-taktola tvrda garež na njemu.

Međimurec, sve male pile imaju plastično kućište, i imaju isti potencijalni problem poput tvoje (čupanje šarafa).
Ovo kaj se tiče paljenja može biti stvar tvoje pile, koja očito nije bila dobra od početka.
Inače, 2238 pila bi trebala biti meksička ili američka pila, i nema Huskvarninog ekvivalenta. Ovo je totalno amaterska pila, jeftine klase.
Da si za veliku pilu kupil Jonsered CS2165 nebi pogriješil (ušparal bi 250kn), jer je potpuno mehanički identična H365. Razlika je u boji, izgledu poklopaca cilindra i startera, te u nagibu prednje ručke.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma kakva ulja vas sad spopala ja ni ne znam koje koristim jer ga ne kupujem:finga:
hrvoje tu se krije jedan dio moje matematike:D
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma kakva ulja vas sad spopala ja ni ne znam koje koristim jer ga ne kupujem:finga:
hrvoje tu se krije jedan dio moje matematike:D

skonto sam u Gudovcu kad smo sjedili od kud ulje i ljubav prema stihlu
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Samo huskino Xp je sintetika, ostalo je mineralno, ista je stvar i sa Stihl HP Ultra...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Samo huskino Xp je sintetika, ostalo je mineralno, ista je stvar i sa Stihl HP Ultra...

koja je razlika između sintetičkog i mineralnog ulja i koju ti mješevinu praviš sa husgvarna xp uljem
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Međimurec, sve male pile imaju plastično kućište, i imaju isti potencijalni problem poput tvoje (čupanje šarafa).
Ovo kaj se tiče paljenja može biti stvar tvoje pile, koja očito nije bila dobra od početka.
Inače, 2238 pila bi trebala biti meksička ili američka pila, i nema Huskvarninog ekvivalenta. Ovo je totalno amaterska pila, jeftine klase.
Da si za veliku pilu kupil Jonsered CS2165 nebi pogriješil (ušparal bi 250kn), jer je potpuno mehanički identična H365. Razlika je u boji, izgledu poklopaca cilindra i startera, te u nagibu prednje ručke.
ma znam,tu sam se totalno zahebo,trebal sam hitno manju pilu i kupio sranje...:madmana:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Međimurec, sve male pile imaju plastično kućište, i imaju isti potencijalni problem poput tvoje (čupanje šarafa).
Ovo kaj se tiče paljenja može biti stvar tvoje pile, koja očito nije bila dobra od početka.
Inače, 2238 pila bi trebala biti meksička ili američka pila, i nema Huskvarninog ekvivalenta. Ovo je totalno amaterska pila, jeftine klase.
Da si za veliku pilu kupil Jonsered CS2165 nebi pogriješil (ušparal bi 250kn), jer je potpuno mehanički identična H365. Razlika je u boji, izgledu poklopaca cilindra i startera, te u nagibu prednje ručke.

E to ja zamjeram Husqvarni jer jako puno njezinih proizvoda nema veze sa husqvarnom niti njezinim razvojem:(, jednostavno kaj im se svidi to uzmu...

koja je razlika između sintetičkog i mineralnog ulja i koju ti mješevinu praviš sa husgvarna xp uljem

Ja tek jednu sezonu koristim HP ultru....a rastavljao nisam pe te informacije nemam, meni je bitno da je postojaniji film koji odvaja materijale i da manje koksa, jer iz iskustva znam što je jaka mješavina dvotaktola napravila na klipovima od Tomosa, a pošto motorne pile imaju brzohodne motore, to me sve skupa još više zaintrigiralo. Al opet, daleko od toga da su mineralna-moderna ulja loša....jedino se nikako ne mogu naviknuti na miris ispušnih plinova:rolfer:..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Sorry, radim nekoliko stvari od jednom. Uvijek stavljam 2%, i svi oko mene tak rade i nikakvih problema:partyman:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
E to ja zamjeram Husqvarni jer jako puno njezinih proizvoda nema veze sa husqvarnom niti njezinim razvojem:(, jednostavno kaj im se svidi to uzmu...
e to sam ja pre kasno saznao,znao sam od prijatelja posudivat mali johnsered al neznam koji model i on je radio perfektno,i nije mi palo na pamet da bi ja mogo imat takve probleme s ovim mojim...:madmana::madmana:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
skonto sam u Gudovcu kad smo sjedili od kud ulje i ljubav prema stihlu

a jesi, ima tu malo matematike:p a na veče količine i više:p:p
koliko košta to ulje za mješavinu neka cijena cca
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
to je za 1l pretpostavljam, ma ja to ne kupujem kao ni dosta stvari oko šumarstva, kupujem plavu jer imam karticu ali inače ništa, nada, nula, eventualno spojke za lanac:p
 

Najnoviji postovi

Na vrh