• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja mješam 1:50 s bilo kojim uljem koje sam do sad koristil.I rađe dodam još oju kap da bu malo gušče jer se držim one stare švabske.... ko dobro maže taj dobro vozi8)

Slažem se sa puknutim kaj se tiče zajebancije.
Od 2-3 offa nebuju nikom oči zgorele :partyman:
 
B

Buby

Guest
Ja mješam 1:50 s bilo kojim uljem koje sam do sad koristil.I rađe dodam još oju kap da bu malo gušče jer se držim one stare švabske.... ko dobro maže taj dobro vozi8)

Slažem se sa puknutim kaj se tiče zajebancije.
Od 2-3 offa nebuju nikom oči zgorele :partyman:
Slažem se stobom djelomično,al nisu ova današnja ulja kao pred 20god.Nema potrebe stavljat više od dva posto(ako je sintetičko)-za mineralno je minimum 3%-4% maksimum.Jer višak ulja samo smanjiva snagu motora osim što dimi,stvaraju se naslage čađi,motor se pregrijava i smanjuje mu se radni vjek.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Krivo,husqvarna i štil proizvode polusintetička i štil nedavno je izbacio potpuno sintetičko ulje na tržište.Pitaj kog očeš ak nevjeruješ meni al nijedno mineralno ulje se ne mješa 2% neg 4%.Može jedno pitanje koja su to mineralna ulja husqvarnina 2-taktna(osim XP,HP,LS)?-A ta koja sam nabrojio su sva polusintetička.:supz:

E bubuy, sad si prešel sa sintetike na polusintetiku:madmana:....ak već surfaš po internetu koristi Google, najbolji je:mrgreen:....Za husqvarnu mi se neda tražiti i nebudem tvrdil, makar nije sintetika kak si do pred dva posta i sam tvrdil. A kaj se tiće Stihla: HP crveni je mineralno čisto, HP super polusintetika, a HP ultra ful sintetika koju ja, BTW već dve godine koristim, a ti ga vjerojatno u živo nisi niti videl...:supz:
 
B

Buby

Guest
E bubuy, sad si prešel sa sintetike na polusintetiku:madmana:....ak već surfaš po internetu koristi Google, najbolji je:mrgreen:....Za husqvarnu mi se neda tražiti i nebudem tvrdil, makar nije sintetika kak si do pred dva posta i sam tvrdil. A kaj se tiće Stihla: HP crveni je mineralno čisto, HP super polusintetika, a HP ultra ful sintetika koju ja, BTW već dve godine koristim, a ti ga vjerojatno u živo nisi niti videl...:supz:
Ti odskačeš od teme govorili smo o postocima ulja:toimonster:-husqvarna ima sva ulja polusintetička ak nisi znal:mrgreen:-Meni netreba nikakav inernet da bi pročito kakvo je koje ulje,jer sam profesionalac.Ja nisam tvrdil da je čista sintetika nego smo spominjali mineralna i polusintetička,a štilovo sam spomenul daje čista sintetika.Ja ionak koristim XP ulja
;)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Slažem se stobom djelomično,al nisu ova današnja ulja kao pred 20god.Nema potrebe stavljat više od dva posto(ako je sintetičko)-za mineralno je minimum 3%-4% maksimum.Jer višak ulja samo smanjiva snagu motora osim što dimi,stvaraju se naslage čađi,motor se pregrijava i smanjuje mu se radni vjek.

Znam ja kakva su to ulja;)
Ne osječam nikakav manjak snage nit videl naslage.Mislim da su baš naslage prednost "boljih ulja". Stim kaj sam napisal da stavim "par kapi" nisam mjislil na duplo nego nekih 1:40;) i to ju nebu ubilo vjeruj mi.

Inače mislim da je tema ulja za :toimonster:


JA PREPORUČUJEM HUSQVARU 372 XP
i to zato kaj je to dobra pila.


Samo još da dodam.Čul sam nekaj da karabaja vozi na trošeno motorno,ali stihlovka tak fuča da naslage ne stignu da se naslože:mrgreen:
 
M

Marka31

Guest
upravo sam se postavio za nekoga koji je kupio pilu i hoče savjet koje ulje je najbolje i u kojem omjeru. nakon čitanja silnih postova nije mi jasno niti koje ulje da koristim niti u kojem omjeru. sve što znam da ima mineralno, polu sintetično i sintetično te da se ista koriste u omjeru od 2% do 4%. možda ste mi upravo potvrdili moju tezu najjeftinije 4% i rokaj :gitarist:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ja ću da se ubijem koliko OFFova je ovdje :madmana:
ljudi tema je ''Kakve motorne pile preporučujete.....???'' zar ne shvatate da ulje ne spada u ovu temu

tolerišem nekoliko OFFova , ali da tema ode u sasvim drugi pravac , malo ste pretjerali

@buby
kažeš da si profesionalac :prayer: ajde onda preporuči mi neku pilu za 300-500 metara godišnje uz ispomoć male za krošnje , radi se o brdskom kraju
naravno uz obrazloženje
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ZA husqvarnu sam se sad uvjeril da xp nije ful sintetika...al isto tak znam da Sihl HP je čisto mineralno ulje, tko god kaj rekel...dakle stihl i Husqvarna imaju u ponudi mineralna, polusintetička i sintetička i sva se mješaju 1:50 i tu je krenula moja rasprava na post od Bubya. A ti si buby krenul sa raspravom samo o mineralnim i sintetskim, molim te da si još jedamput pročitaš svoje postove...
Kaj se men tiče mogu se ovi postovi i obrisati jer smo stvarno otišli u OT:partyman:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja koristim i stihl i husgvarna ulja i pravim omjer 1 dcl ulja na 5 l benzina i nikakih problema jedino pila stane kad potroši gorivo
 
B

Buby

Guest
ja ću da se ubijem koliko OFFova je ovdje :madmana:
ljudi tema je ''Kakve motorne pile preporučujete.....???'' zar ne shvatate da ulje ne spada u ovu temu

tolerišem nekoliko OFFova , ali da tema ode u sasvim drugi pravac , malo ste pretjerali

@buby
kažeš da si profesionalac :prayer: ajde onda preporuči mi neku pilu za 300-500 metara godišnje uz ispomoć male za krošnje , radi se o brdskom kraju
naravno uz obrazloženje
Na takva podbadanja neču nikom odgovarat,ja druge navodno vrijeđam i omalovažavam.A šta sam ja životinja da se mene može (to nije u redu ni od tebe ni drugih) pozz..

EDIT SAVORIS
izričem Vam javnu opomenu , još jedan ispad i ići ćete na ''hladjenje'' 3 dana , pitanje je bilo u duhu teme da bih Vas vratio na raspravu koja je prioritet u ovoj temi
pitanje je upućeno Vama jer ste Vi poveli ovu raspravu o uljima koja je ovdje nepotrebna da bi makar jedan od 21 vašeg posta bio u duhu teme
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Marka31

Guest
Na takva podbadanja neču nikom odgovarat,ja druge navodno vrijeđam i omalovažavam.A šta sam ja životinja da se mene može (to nije u redu ni od tebe ni drugih) pozz..

nemoj se bez veze ljutiti nitko te neomalovažava već te je samo oslovio kako si ti sebe nazvao a pitanje ti je postavljeno iz dva razloga da potvrdiš svoju profesionalnost i da se tema vrati u pravi pravac
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
smilie_b_044.gif
smilie-gross_353.gif



hrvoje01....... jedino pila stane kad potroši gorivo .....

Pih....stane kad se najmanje nadaš :lol: :rolleyess: :lol:

Moja preporuka:
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Pa to je kvalitetna roba Made in West Germany.Ova velika je 10 kg a ova manja oko 7. Nisu to ove nove plastične pa ih vrtiš jednom rukom.Te stare su za prave muškarce.Da bi sa njima radio moraš pomalo sličiti na Ramba
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
imam i ja takav stihl fs 36 star sigurno 15 godina i jos uvjek dobro radi a imam i novu fs130r ali i sad pilu husku 365... s time samo zelim reci da su i jedne i druge jako dobre samo je stvar odabira ...
to je isto ko da bi reko da jedan od bmw-a,audija il mercedesa ne valja-svi su odlicni samo je stvar kome se sta vise svidja!:supz:
ova je tema (bar kolko sam ja skuzio) da se neko ne zajebe pa ko sto sam ja prvi put kupio malu pilu hoby pa sad vise zajebava neg radi!:axe:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Moja preporuka:



Stvarno sve sami pravi strojevi, i sviđaju mi se osim možda ovog američkog trimera sa pola radilice:mrgreen:....nego to su modeli za koje je danas dosta teško pronači dijelove...kak se snalaziš po tom pitanju?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
upravo sam se postavio za nekoga koji je kupio pilu i hoče savjet koje ulje je najbolje i u kojem omjeru. nakon čitanja silnih postova nije mi jasno niti koje ulje da koristim niti u kojem omjeru. sve što znam da ima mineralno, polu sintetično i sintetično te da se ista koriste u omjeru od 2% do 4%. možda ste mi upravo potvrdili moju tezu najjeftinije 4% i rokaj :gitarist:

nađeš si ono koje ti najbolje odgovara po omjeru uloženo/dobiveno i rokaj.

par postova iznad sam pisal svoja iskustva. najbliža mi je lukoilova benziska a na njoj nekad imaju a nekad nemaje neki bolji dvotaktol a onaj njihov imaju uvijek. Tak sam ja počel to njihovo koristit i svidilo mi se. Imam kanisterić 3 lit što je zapravo i količina koja mi najčeće treba i njega si napravim i to rastočim u pile. na tih 3lit benge sipam 1dl ulja..
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ovo je ubiti mala dolmarica.Cijena je odlična. Da mi treba mala pila to bi uzel.
Inače je sam čul samo dobro Za dolmar/makita/solo pile!
I kad sam kupoval one su bile u užem izboru!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Solo u samo jednom malom dijelu proizvodnje ima sličnosti sa Dolmar/makitom...
Ja sam ju promatral konstrukcijski u detalje i zato mi se dopala. Ima istu Šasiju kao i PS430, samo je cilindar razlike pa je tu mali-mali nedostatak kaj ima omjer Ks/kg malo lošiji, al sve u svemu odlična pila mislim...
Dobre su to pile, al su bile još bolje kad su bile puuno jeftinije:supz: pred 10tak godina
 

Najnoviji postovi

Na vrh