• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Zanimljivo , piše ovak
Maximum power speed 9000 rpm
ja bi očekivao 13 000
13t je maksimalna brzina na koju se pila podešava s lancem, bez tereta, pri zadanom punom gasu. Kak pri radu pada brzina, a raste moment, pri 9t motor daje najveću snagu. To, između 13 i 9t, joj je područje rada, jer tu joj je najveći porast momenta.
Vjerojatno je najveći moment još nešto niže, nu tu postaje prespora za učinkoviti rad.

Mrki, 034 je skoro dvaput jača pila od tvoje, pa je normalno da s lakoćom reže ta drva.

Ajkula, znači ima još obožavatelja J 670 Champ: imam ju i ja. Tko god ju je imal v rukama, bil je oduševljen.
Jedina joj je mana štopanje filtra zraka, jer nema centrifugalno čišćenje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
još nešto.. koji majstori najčešće koriste tahometar, da nebi završio kod soboslikara.. :D
pa ja .....:icon_mrgreen:

13t je maksimalna brzina na koju se pila podešava s lancem, bez tereta, pri zadanom punom gasu. Kak pri radu pada brzina, a raste moment, pri 9t motor daje najveću snagu. To, između 13 i 9t, joj je područje rada, jer tu joj je najveći porast momenta.
Vjerojatno je najveći moment još nešto niže, nu tu postaje prespora za učinkoviti rad.
ne brzina , broj okretaja :icon_mrgreen:
http://www.husqvarna.com/us/products/chainsaws/435/#specifications
maksimalni moment je na 6300 ,,maksimalni broj oketajaj 9000 ..podaci s linka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Broj okretaja u minuti ili brzina vrtnje. ;)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
12500-13000o/min su max okretaji, a 9000 su okretaji pri max snazi. Baš me zanima na koliko se Mrkova dere.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Od maksimalne snage do nazivne brzine.
Baš kak i moderni traktori :)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pilim drvo, gledam da mi tintara ostane na ramenima, i jos da pratim rpm....:icon_rofl: Za mene je to "to much"

Ma pila dok je u rezu, manje-vise i je negdje u tim okretajima. Zato sam napisal da je smrt za motorke tesarstvo. Ne bitno koje kategorije ili marke. Struja je zakon:icon_thumright:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Nikad ne gledam hrvatske domene, al vidim da su nasi krivo preveli.
Na njemackim i engleskim domenama pise cisto nekaj drugo..
A sve te pile bez problema postizu te okretaje, to tak i tak nisu radni okretaji, vec okretaji bez opterecenja. A gore sam napisao koji moraji biti okretaji za tvoju pilu. Jedino te okretaje mozemo i stelati, naime kak odrediti opterecenje da bi mogli štelati okretaje kad motor ima najvecu snagu:icon_scratch:
Mada zna i to biti zbunjujuce, naime neki motori imaju limitatore dozvoljenih brojeva okretaja na modulu paljenja. Tak da motor moze raditi sa siromasnom smjesom, ali ne primjecujemo porast okretaja na tahometru.

Edit:
jel to tvoje cudo ima strato punjenje..? Možda je tu kaj posemereno....nazalost za sad imam premalo prakticnog iskustva sa time.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kaj kod tebe i na autu motor nejde prek okretaja max snage:(talk):? Skini si servisni manual pa bude ti jasnije.

Imajuci u vidu kak funkcionira to strato punjenje, automatski se pojavilo jos nekoliko mjesta gdje smjesa moze osiromasiti. Naime, ti strato motori i inace rade sa siromasnijom smjesom....
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pa dobro, jbga.. ne mora ić do 13 hiljada...

ma niš, kad je složim, bude sam stajala ukao ukras... za ništ drugo nije..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
...jel to tvoje cudo ima strato punjenje..? Možda je tu kaj posemereno....nazalost za sad imam premalo prakticnog iskustva sa time.
Zanimljivo...:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=IY7zQKw4qsQ[/YT]
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Je tak bi to nekak bilo.....al kak se takvi motori stelaju, e to mi jos na panku nije bilo:s:
Jos kad se to upari sa el. Ubrizgavanjem smjese, nastradalo je nase srafanje.:icon_butt:
Ista stvar kak i sa autima, bez kompjutera nist:icon_cry:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
aha , kupi siu je pa ju gledaj kak ne radi

Trimer H335Rx, kojega imam osmo leto, još uvijek radi besprijekorno, uz vrlo nisku potrošnju goriva. Kak god bilo, jednostavniji je od 4-mix motora.
Nisam ni znal da ima strato, a nije me ni briga.
I još nikad do sad nije bil u servisu.

Hodor, imam Repair manual, pa ak te zanima...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Ne, nema. To radi ipak u lakšem režimu od pile.
Nisam primjetil da bi bila osjetljiva na zamazanost filtra.
 

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Hajmo pomoć...
Većina vas bude kritizirala ali teško je vrijeme i odlucujem se kupit"polovnu"motorku..

Znaći njuškalo gledam i tražim........

Zapeo sam na dva modela husqvarna 350 ,, 254xp i stihl 260

Stihl 260 profi pila dali je i husky 350 profi?254xp

Šta preporučate??

Izrađujem sebi drva cca 20m godišnje i drva su do max promjera 30cm
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh