• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

Mrki88 imaš na auspuhu kao neku blokadu na vrhu u obliku sita i to si izvadi jer če ti se početi gušiti i gasiti čim se malo krša nakupi to je meni odmah serviser skinuo i rekao je da ču imati problema s paljenejma ako je ostavimo,to samo uzmeš kombinirke i izvučeš van i to je to
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Mrki88 imaš na auspuhu kao neku blokadu na vrhu u obliku sita i to si izvadi jer če ti se početi gušiti i gasiti čim se malo krša nakupi to je meni odmah serviser skinuo i rekao je da ču imati problema s paljenejma ako je ostavimo,to samo uzmeš kombinirke i izvučeš van i to je to
ja imam na trimeru takvu mrezicu pa nema nikakvih problema,nemoj ti nista skidat bes servisa,5 litar jace mjesavine ti je previse to nebus samo tak potrosil.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
sto ljudi, sto čudi....

ovak, ja ću sutra s njom pomalo rezuckati, kad skurim jedno 3-4 rezervara, počet ću lijevat normalnu mješavinu, ak se bude gušila, nije mi daleko trgovina(odma je i servis) gdje sam je kupio, pa nek on meni sam makne tu mrežicu il kaj već...
neću sam prčkati ništa, ima garanciju godinu dana, a servis je 15min od kuće, pa nek gledaju...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
kaj mislis sutra potrosit 3,4 rezervara ? pa nije to 542 budes se nadelal dok to potrosis.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
kaj mislis sutra potrosit 3,4 rezervara ? pa nije to 542 budes se nadelal dok to potrosis.

hehehe...
ova ti je dobra...:rolfer:
ma ima ona još posla, ja volim nove strojeve koje imam dobrano krstit, da vidim na čem sam...
ima par agacija za rušit, pa ispiliti još jedno 5 metara i tak...
naravno, ak se stigne...:partyman::drinkers::gitarist:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Sad si me piknul gde ti baš i nejde.
Za povremeno turiranje i paljenje i gašenje si u pravu ali za ostalo ni u snu.
I samo da dodam svoje mišljenje za jaču mješavinu. Ona služi da bi se prije sakupila garež na čelu klipa i na svječici pa da poslije kad smanjiš mješavinu ima kaj opasti naklip i sahraniti cilindar :scratch
Onda treba i u novi kamion u motor točiti više ulja u motor da se bolje maže?

Ma nije mi to bila namjera.
Sjeti se da u stare pile je išlo 4% ulja, tak da ovdje 2,5...3% nije neka velika količina ulja. Pojačana mješavina na početku služi zato da se smanji početno veliko trenje još dok se ne upašu klip i cilindar. Zato se niti tada motor ne opterećuje (vrti i grije) previše.
Osim toga, Husqvarnino ulje ne stvara tvrdu garež, već je klip samo mastan. U to sam se osobno uvjeril.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Zvone, tebe nisam dugo videl, valjda nisi tu na terenu...
al kad budeš, navrati na cugu, sad sam na godišnjem dva tjedna pa sam doma...
ma bum ja nju sutra malo lagano poteral, a već i jesam napravil 3% mješavinu, i tak bu bilo prvih 5 litara, a onda ide normalnih 2%...
i da, nemrem ju hladnu potjerati, napravljena je da se ugasi ako joj se da gas do jaja prije nek kaj se zagrije...

Daleko sam ti, no hvala a pozivu. To ti je lagana pila za "kleniti" grane, pa nemoj očekivati od nje nemoguće. Mislim da član 21yes ima sličnu pilu s 40cc i veli da je malo preslaba.
Pilu si kupil u Voloderu?
On ti inače drži više cijene od ostalih. Cijena joj je 2499kn - 5%, dakle 2374kn. Za lovu koju si platil, bil bi dobil skoro 440e (2782kn), odnosno još bolje Jonsered 2245s (2990kn).
Trebal si probati moju prije kupnje, pa bi ti se možda svidjela ;)
 
Posljednje uređivanje:

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Daleko sam ti, no hvala a pozivu. To ti je lagana pila za "kleniti" grane, pa nemoj očekivati od nje nemoguće. Mislim da član 21yes ima sličnu pilu s 40cc i veli da je malo preslaba.
Pilu si kupil u Voloderu?
On ti inače drži više cijene od ostalih. Cijena joj je 2499kn - 5%, dakle 2374kn. Za lovu koju si platil, bil bi dobil skoro 440e (2782kn), odnosno još bolje Jonsered 2245s (2990kn).
Trebal si probati moju prije kupnje, pa bi ti se možda svidjela ;)

ma znaš šta, kad sam videl kaj je susjed lani radio sve sa svojom malom partnerkom, koja je veličine kao husqvarna 236, možda čak i slabija, mislim da će meni i ova biti sasvim dovoljna...
istina, bilo bi bolje da je malo više konja, ali...
ne, u Kutini sam je kupil, LUCRUM ITH, a tolika je cijena jer je na rate, kužiš?:)
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

ma samo neka ona radi,a lako za konje jer kada se uhvatimo posla s njom odmah ima par konja više jer ja se cijenim pod više konja hehehe
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
ma znaš šta, kad sam videl kaj je susjed lani radio sve sa svojom malom partnerkom, koja je veličine kao husqvarna 236, možda čak i slabija, mislim da će meni i ova biti sasvim dovoljna...
istina, bilo bi bolje da je malo više konja, ali...
ne, u Kutini sam je kupil, LUCRUM ITH, a tolika je cijena jer je na rate, kužiš?:)
OK, ti najbolje znaš. No on ti drži 5% više cijene od ostalih.
Lucrum ti je iz Volodera, prije crkve s tvoje strane, samo je dućan u Kutini.
Ma uživaj s novom "igračkom". Znam kakav je to osjećaj.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
OK, ti najbolje znaš. No on ti drži 5% više cijene od ostalih.
Lucrum ti je iz Volodera, prije crkve s tvoje strane, samo je dućan u Kutini.
Ma uživaj s novom "igračkom". Znam kakav je to osjećaj.

a kaj sad, jbga nije to tak puno razlike, ni 200kn..
pa ti znaš bolje moje susjedstvo od mene...:D
uživam,uživam, evo kišica propadiva pa se nemre ozbiljnije radit, pa radim kućicu za pesa, naravno od drveta.. ;) :)
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Je, je moja je 2,9 ks i mislim da bi neki optimum za malu motorčicu bio 3,5 ks, to ima stihl ms 260 i moje osobno mišljenje je da je to dobra motorčica, fino izbalansirana, ugodna za rad, a poslije sam vidio da je neki smatraju najboljom stihlovom pilom. 2,2 ks je slabašno, ide ali sporije nego s jačom i naravno nije to za debela drva. Uvijek se može kupit bolje samo da je novaca.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,951
Da, samo kaj 260 košta ko 2,5 njegva Huskyja. A za 5400kn se da kupiti već prilično ozbiljna pila.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
evo i moje armade
STIHL009,DOLMAR100,DOLMAR109,STIHL026,HUSKVARNA268,DOLMARCC
abcd0019o.jpg


danas stigao novi član
abcd0017r.jpg

abcd0018ts.jpg


za sada 3 dolmara i oduševljen sam sa njihovim radom , planiram nabaviti još jedan komad 112
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Vidim da se na ebayu daju dobit dobre pare za CCku.
A kod nas ljudi to nazivaju starom kramom...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ako hoće CCjku , drage volje zamijenim za neku novu profi mašinu 8)
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Da, samo kaj 260 košta ko 2,5 njegva Huskyja. A za 5400kn se da kupiti već prilično ozbiljna pila.

Može se dobit bez problema za 5000 kn, što je duplo ali te dvije motorke nisu u istoj klasi, niti po snazi a bome ni po svemu ostalom.
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
imam ja stihl ms 260 i prezadovoljan sam s njom,za svoju veličinu je dosta jaka i idelana je za drva do 35-40 cm debljine,za deblja je slaba,uspoređivao sam je sa jonsered od 3,5 ks i husqvarnom isto podjednake veličine,jednostavno se nemogu mjeriti sa stihlom
 

Najnoviji postovi

Na vrh