• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Kupuj ovu 353 iz oglasa i ne razmišljaj (naravno, ako je ispravna).
Mi imamo Jonsered 2152 (ista pila kao 353) i to puca od snage. S 3/8" 1.3mm lancem motor nezna da pili.
346XP ti je pila koja se vrti nekih 1500rpm više i reže kao britva, no mislim da ti to netreba (pogotovo jer je znatno skuplja od 353, a u osnovi su iste).
 
H

Hurlimann H-470A

Guest
Ja imam Husqvarnu 372 XP, ojacana sa nekim sitnicama, predobra, dosta vremena radila u sumi, i dalje u top stanju. 8) 8) ja bih je preporucio kome treba ovaj tip.. :D
 
M

MatkoBacac

Guest
ZJ kaže:
Kupuj ovu 353 iz oglasa i ne razmišljaj (naravno, ako je ispravna).
Mi imamo Jonsered 2152 (ista pila kao 353) i to puca od snage. S 3/8" 1.3mm lancem motor nezna da pili.
346XP ti je pila koja se vrti nekih 1500rpm više i reže kao britva, no mislim da ti to netreba (pogotovo jer je znatno skuplja od 353, a u osnovi su iste).
Vidio sam taj oglas iz Zagreba pošto sam ja iz Rijeke, a u smijeru Zagreba ne putujem često tako da mi se ne isplati dolazit u Zg samo zbog motorke koja baš i nije jeftina 2500 tkn.Odluka je pala na 353 novu.Zašto nova? Zato jer kakve sam sreće ta pila bi mi se razletjela nakon 5 dana kao i prokleta golf trojka :evil: :madmana: Stoga ću malo dublje posegnut u đžep pa makar i malo stisnut remen ali imat pouzdan stroj koji će me služit godinama a ne da nakon par dana moram u nju uložit 2000 kn.U slučaju golfa 8000tkn :evil: :madmana: Moj djed bi uvjek kazao da sirotinja kupuje dvaput. ZJ hvala na savjetu :D :partyman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
MatkoBacac kaže:
ZJ kaže:
Kupuj ovu 353 iz oglasa i ne razmišljaj (naravno, ako je ispravna).
Mi imamo Jonsered 2152 (ista pila kao 353) i to puca od snage. S 3/8" 1.3mm lancem motor nezna da pili.
346XP ti je pila koja se vrti nekih 1500rpm više i reže kao britva, no mislim da ti to netreba (pogotovo jer je znatno skuplja od 353, a u osnovi su iste).
Vidio sam taj oglas iz Zagreba pošto sam ja iz Rijeke, a u smijeru Zagreba ne putujem često tako da mi se ne isplati dolazit u Zg samo zbog motorke koja baš i nije jeftina 2500 tkn.Odluka je pala na 353 novu.Zašto nova? Zato jer kakve sam sreće ta pila bi mi se razletjela nakon 5 dana kao i prokleta golf trojka :evil: :madmana: Stoga ću malo dublje posegnut u đžep pa makar i malo stisnut remen ali imat pouzdan stroj koji će me služit godinama a ne da nakon par dana moram u nju uložit 2000 kn.U slučaju golfa 8000tkn :evil: :madmana: Moj djed bi uvjek kazao da sirotinja kupuje dvaput. ZJ hvala na savjetu :D :partyman:
Nema na čemu.
Potraži ako još netko ima Jonsered 2152. Ista pila osim kaj je nekih 5% jeftinija. Ja sam tražil da mi odmah zamijene vodilicu i lanac tak da bude isto kak na 353, pa je ispala još jeftinija.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Brat kupio motornu pili castegarden, sa lancem 3/8, odlicno radi zasad, sto mislite o toj pili posto mi ime nije poznato, da uz to cijena je bila vise nego povoljna
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Vidio sam je u trgovini, nije baš jeftina. Koje je snage i koliko je dao?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kupio u Italiji, nova ali ne iz trgovine, nekih 200-300 EURA, za snagu neznam ali je velika sto se vidi po lancu (3/8)
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Jeftino bi bilo da je oko 100 eura. O toj marki ne znam ništa. Problem bi mogao biti poslije za dijelove.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Vidio sam i jeftinijih, po 70 eura u Slo, ali nije to za radit drva, to je za nešto malo prerezat i ništa više.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo priuštil sam sineku novu mutilicu 8)

100_9562.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
puki22 kaže:
Evo priuštil sam sineku novu mutilicu 8)
Samo skini lanac dolje ;)

Nego znaš li koja je razlika između tatekov i sinekov?

(igračke za tateke su puuuno skuplje)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
puki22 kaže:
Neznam ???
Pa odgovor ti je sitno napisan ;)

(igračke za tateke su puuuno skuplje)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Tak sitno ti ja ne vidim 8)
Jeje istina je to kaj si napisal. . .
Još je tak al ko zna kaj bu za nekih 10-15let. . . :roll:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
puki22 kaže:
Tak sitno ti ja ne vidim 8)
Jeje istina je to kaj si napisal. . .
Još je tak al ko zna kaj bu za nekih 10-15let. . . :roll:
Onda bude polako rasla cijena njegovih igrački (biciklin s brzinama, moped, pa auto...), a ti se buš igras s njegovim igračkama (jer nebuš više imal novaca za svoje) :D
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Neka neka a za koga bum delal ak ne za njega....
Pa treba dečecu nekaj priskrbeti 8)
 
Z

Zip

Guest
Re: Šta preporučujete??

Bimbo kaže:
Ja bi ti preporučio STIHL - MS 310 nije puno teža od MS 290 ali je jača i to ćeš vidjeti kad budeš radio nećeš se pokajati ja ju imam 9 godinna prosječno godišnje radim 70 metara drva, svećica orginal njezina, koju god kupiš Husky ili Stihl dobre su obadvije samo dobro pravi gorivo i održavaj i nema frke.


Nemoj me žderat da se 9 godina nije pokvarila??
Ja imam isto MS310....aj daj neki pametan savjet!!! :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh