• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Re: Šta preporučujete??

Mrki, PROBAJ prije neku drugu, osim Stihla, pa onda donesi zaključke (osim ako nemaš besplatne dijelove i servisiranje te marke).

I jedan moj lokalni drvosječa je cijelog života imal samo Stihl, i nije htio niti čuti za nikaj drugo.
I onda sam ga angažiral da mi sruši neku bukvu, promjera oko 80-tak cm.
Moja pila, gorivo, ulje, klopa...a njegove samo ruke (i iskustvo).
Najprije se nećkal, a onda rekel dobro (jer ipak sam ga trebal platiti...)
Proba pilu, veli dobro, nebu se pokvarila, pa bumo probali. Zruši bukvu, raspili ju, složi drva...Ukratko radil je dva dana s njom.
Na kraju drugog dana pita ti on mene bi li prodal pilu? Ja sav zbunjen, pitam ga kaj me zeza?
A veli on da nije znal da ikaj osim Stihla valja, a iznenađen je snagom pile, niskim vibracijama i niskom potrošnjom. A o brzini rezanja da ne govorimo. Tko god je imal tu pilu u rukama, svatko je pital bi li ju prodal. Radi se o Jonseredu 670 Champion, blizancu Husqvarne 66XP (mislim da se tak zove). Sad je stara 15-16 godina.
Naravno, nisam ju prodal, već sam kupil još jednu manju iste marke. Jonsered 2152. Ta mala pila je blizanac Husqvarne 353, odnosno ekvivalent MS260(270). A košta ispod 4000kn za gotovinu.

Razmisli, jer za iste novce možeš dobiti jaču i bolju pilu od Stihlove. A ti nebuš radil 8h svaki dan snjom da ti je trajnost (3 ili 4 godine, u svakodnevnom pogonu) jako važna.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

ZJ kaže:
Mrki, PROBAJ prije neku drugu, osim Stihla, pa onda donesi zaključke (osim ako nemaš besplatne dijelove i servisiranje te marke).

I jedan moj lokalni drvosječa je cijelog života imal samo Stihl, i nije htio niti čuti za nikaj drugo.
I onda sam ga angažiral da mi sruši neku bukvu, promjera oko 80-tak cm.
Moja pila, gorivo, ulje, klopa...a njegove samo ruke (i iskustvo).
Najprije se nećkal, a onda rekel dobro (jer ipak sam ga trebal platiti...)
Proba pilu, veli dobro, nebu se pokvarila, pa bumo probali. Zruši bukvu, raspili ju, složi drva...Ukratko radil je dva dana s njom.
Na kraju drugog dana pita ti on mene bi li prodal pilu? Ja sav zbunjen, pitam ga kaj me zeza?
A veli on da nije znal da ikaj osim Stihla valja, a iznenađen je snagom pile, niskim vibracijama i niskom potrošnjom. A o brzini rezanja da ne govorimo. Tko god je imal tu pilu u rukama, svatko je pital bi li ju prodal. Radi se o Jonseredu 670 Champion, blizancu Husqvarne 66XP (mislim da se tak zove). Sad je stara 15-16 godina.
Naravno, nisam ju prodal, već sam kupil još jednu manju iste marke. Jonsered 2152. Ta mala pila je blizanac Husqvarne 353, odnosno ekvivalent MS260(270). A košta ispod 4000kn za gotovinu.

Razmisli, jer za iste novce možeš dobiti jaču i bolju pilu od Stihlove. A ti nebuš radil 8h svaki dan snjom da ti je trajnost (3 ili 4 godine, u svakodnevnom pogonu) jako važna.


jebiga, upravo mi je to razlog zašto stihl.. :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Re: Šta preporučujete??

Mrki88 kaže:
ZJ kaže:
Mrki, PROBAJ prije neku drugu, osim Stihla, pa onda donesi zaključke (osim ako nemaš besplatne dijelove i servisiranje te marke).

I jedan moj lokalni drvosječa je cijelog života imal samo Stihl, i nije htio niti čuti za nikaj drugo.
I onda sam ga angažiral da mi sruši neku bukvu, promjera oko 80-tak cm.
Moja pila, gorivo, ulje, klopa...a njegove samo ruke (i iskustvo).
Najprije se nećkal, a onda rekel dobro (jer ipak sam ga trebal platiti...)
Proba pilu, veli dobro, nebu se pokvarila, pa bumo probali. Zruši bukvu, raspili ju, složi drva...Ukratko radil je dva dana s njom.
Na kraju drugog dana pita ti on mene bi li prodal pilu? Ja sav zbunjen, pitam ga kaj me zeza?
A veli on da nije znal da ikaj osim Stihla valja, a iznenađen je snagom pile, niskim vibracijama i niskom potrošnjom. A o brzini rezanja da ne govorimo. Tko god je imal tu pilu u rukama, svatko je pital bi li ju prodal. Radi se o Jonseredu 670 Champion, blizancu Husqvarne 66XP (mislim da se tak zove). Sad je stara 15-16 godina.
Naravno, nisam ju prodal, već sam kupil još jednu manju iste marke. Jonsered 2152. Ta mala pila je blizanac Husqvarne 353, odnosno ekvivalent MS260(270). A košta ispod 4000kn za gotovinu.

Razmisli, jer za iste novce možeš dobiti jaču i bolju pilu od Stihlove. A ti nebuš radil 8h svaki dan snjom da ti je trajnost (3 ili 4 godine, u svakodnevnom pogonu) jako važna.


jebiga, upravo mi je to razlog zašto stihl.. :D
Onda boldano nabavi i sastavi pilu dijelovima ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Šta preporučujete??

Covjek mora poznati granice... Da moze nabavljati bezbroj djelova, prodavao bi pile, ne bi se bavio zemljom.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Šta preporučujete??

A i što se tiče dijelova, ni stihl ni jon ni husky se nekvare svaki dan, to su pile koje traju godinama, osim lanca i vodilice, a ni to danas nije preskupo niti se mora kupit orginal..
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Šta preporučujete??

Ja bi ti preporučio STIHL - MS 310 nije puno teža od MS 290 ali je jača i to ćeš vidjeti kad budeš radio nećeš se pokajati ja ju imam 9 godinna prosječno godišnje radim 70 metara drva, svećica orginal njezina, koju god kupiš Husky ili Stihl dobre su obadvije samo dobro pravi gorivo i održavaj i nema frke.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

dobro, budem razmislio još mjesec dana i malo proučio druge marke, pa onda će past odluka....
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
Re: Šta preporučujete??

ako kupujes stihl kupi neku koja ima oznaku sa parnim brojem zato što su to profesionalne pile :D
 
B

Bobo

Guest
Re: Šta preporučujete??

nenad393 kaže:
ako kupujes stihl kupi neku koja ima oznaku sa parnim brojem zato što su to profesionalne pile :D

Bablje price... Starije iznake su tako tumacili (028, 032 064...) Imali smo dugi niz godina aluminijsku stihl 028 electronic dok se nije raspala od 30 godina koristenja. jos uvijek je u podrumu, rastavljena i da mogu za nju pronaci klip i cilindar odmah bi ju sastavio. Stihl 031 radi sve sto ce i 032 napraviti...

Sad imamo MS310 i radi ko crv. S njom smo super zadovoljni, jos nije iznevjerila. Godisnje s njom 40-ak metara drva napravimo.

Ljudi u selu imaju husquarne i svi su zadovoljni.

Nema tu vise STIHL je zakon i zihi prica. Svi su oni podjednako dobri ak se mene pita. Pila ko pila. upalis, zagrijes, rezes drva. Ak je lanac tup, nece ni jedna raditi kak treba... Dolmar, Husquarna, Stihl, Jonsered pa cak i Partner za kojeg nisam cuo neke hvalospjeve. Samo pravilno odrzavanje kvalitetno pomjesano gorivo te redovno ciscenje filtera i sluzit ce te svaka.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Re: Šta preporučujete??

nenad393 kaže:
ako kupujes stihl kupi neku koja ima oznaku sa parnim brojem zato što su to profesionalne pile :D
To pravilo više nije pravilo.
Profi modeli imaju bijelu (a ne narančastu) ručku gdje je gas.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Re: Šta preporučujete??

ja imam MS 640 kakva je onda to.
 
B

Bobo

Guest
Re: Šta preporučujete??

muhanicar kaže:
ja imam MS 640 kakva je onda to.

640 je full profi model pile. Nemas brige ;)
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Šta preporučujete??

muhanicar kaže:
ja imam MS 640 kakva je onda to.
To ti je unuče od 064 pravi stroj, samo dobre slanine i nemaš frke :)
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
Re: Šta preporučujete??

piše u katalogu od stihl da su one sa parnim brojevima,a tako mi je rekao i jedan čovjek što radi u šumariji s motorkom,slažem se i s bobom da je prije svega najbitinije održavanje i to,al ja ipak najviše volim stihl,rezao sam sa stihl 064 i to je zvjer,samo dobar lanac i reže drvo kao sir...
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Šta preporučujete??

parni brojevi nemaju više veze,MS 310 je parni broj a nije profi
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: Šta preporučujete??

Pod parni broj se misli prva dva broja pošto su nekad bile oznake npr.064,044 itd a danas su 640,440,290 itd....
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: Šta preporučujete??

Prijatelj šumar kaže da brojevi nisu važni nego ako je oznaka MS onda je profi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Re: Šta preporučujete??

Pa sad sve nove imaju MS.
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
Re: Šta preporučujete??

sada sve pile imaju oznaku ms npr ms 260,ms 640 itd... a prije su imale oznake 026,064... ima jos razlika izmedju profi i amaterskih pila
profesionalne imaju drugaciji sistem zastite od vibracija,napravljene su od cvrscih materijala i malo su teže od amaterskih,u mom kraju šumarije najčešće koriste ms 260,440,441,460,640
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Re: Šta preporučujete??

Mrki, trenutno ti je akcijska cijena za Husqvarnu 365. Ako ti nije prevelika, uzimaj i ne razmišljaj o drugoj. Cijena ti je spuštena sa 5043 na 4678kn. Na to još ide valjda i 5% niže za gotovinu, znači, 4444kn s PDV-om.
To ti je u osnovi pila 372XP, sa smanjenim brojem okretaja i manjom zapreminom, dakle nepoderiva. Ak te zanimaju detalji, javi se.
 

Najnoviji postovi

Na vrh