• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

za sada ništa...
zadnjih tjedan dana mi je malo ispraznilo novčanik, dogodile se neke stvari, i loše i dobre, tako da motorka mora malo pričekati...
 
L

Lamborghini R2

Guest
Re: Šta preporučujete??

da se mene pita uvijek husqvarna, skoro svakodnevno u šumi u ozbiljnom poslu jedino joj moram benzina osigurat, do sada me nijedna nije iznevjerila od 3 komada 1-1977-amortizeri i ne trse -prepilila oko 7000m3 i jos prede ko sat i dvije stare godinu dana, sad su akcije i isplati se uzet,a i da nekaj prdne dijelovi su jeftiniji od sthila :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Šta preporučujete??

Mrki88 kaže:
za sada ništa...
zadnjih tjedan dana mi je malo ispraznilo novčanik, dogodile se neke stvari, i loše i dobre, tako da motorka mora malo pričekati...
Kaj se ženiš??? :lol:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

ZJ kaže:
Mrki88 kaže:
za sada ništa...
zadnjih tjedan dana mi je malo ispraznilo novčanik, dogodile se neke stvari, i loše i dobre, tako da motorka mora malo pričekati...
Kaj se ženiš??? :lol:


Zvone, tebi ovih dana nisu sve na broju... :mrgreen:
ne ženim se, a da je tako, trebao bi podebljat onu drugu riječ... :lol: :lol: :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Šta preporučujete??

Mrki88 kaže:
ZJ kaže:
Mrki88 kaže:
za sada ništa...
zadnjih tjedan dana mi je malo ispraznilo novčanik, dogodile se neke stvari, i loše i dobre, tako da motorka mora malo pričekati...
Kaj se ženiš??? :lol:


Zvone, tebi ovih dana nisu sve na broju... :mrgreen:
ne ženim se, a da je tako, trebao bi podebljat onu drugu riječ... :lol: :lol: :lol:
Fala ti na suosjećanju ;)

Nego, zakaj sam te pital?
Ono...ispraznilo novčanik.
Pital ti je velečasni na vjeronauku djecu nek mu objasne kaj je to (sakrament) ženidba?
I veli ti jedan mali: znate velečasni, to vam je veliki trošek.

Pa sam zato pomislil :lol:
Naj se srditi mam :mrgreen:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

hahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol:

ma kaj bi se srdil... :axe: :axe: :mrgreen:
 
S

saran2806

Guest
Re: Šta preporučujete??

imam ja za prodaju 064 polovna ali radi odlicno i nemas nikakve brige samo radi ja sam u petak narezao 20 m drva s njom kao od sale a jeftinija je od nove
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Re: Šta preporučujete??

Pozdrav svima

Pošto je ova tema preporuka koju pilu kupiti ,a ja da ne otvaram novu temu ,pitao bih vas sve:
ŠTO PREPORUČATE treba izhoditi potvrdu za rušenje ili ne ćujem da čak treba potvrda za prijevoz iz šume.
Za građu je obavezno,da li treba i za ogrijevno drvo ,odnosno ćiščenje suhog i to iz vlastite šume.
Kakva imate iskustva oko tog.Neznam točno ,ali potvrde dođu oko 700 kn bez obzira na kolićinu rušenog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Šta preporučujete??

branko64 kaže:
Pozdrav svima

Pošto je ova tema preporuka koju pilu kupiti ,a ja da ne otvaram novu temu ,pitao bih vas sve:
ŠTO PREPORUČATE treba izhoditi potvrdu za rušenje ili ne ćujem da čak treba potvrda za prijevoz iz šume.
Za građu je obavezno,da li treba i za ogrijevno drvo ,odnosno ćiščenje suhog i to iz vlastite šume.
Kakva imate iskustva oko tog.Neznam točno ,ali potvrde dođu oko 700 kn bez obzira na kolićinu rušenog.

Da ti odgovorim vicem:
Pitali Muju, šta je gore: neznanje ili nezainteresiranost.
Mujo će: neznam i ne interesuje me :lol:

Dakle, ako ne voziš daleko, pili i vozi. Jedino pazi na to kakve susjede imaš.
 
Z

zetor4718

Guest
Re: Šta preporučujete??

Logično bi bilo da ne trebaš papir za prijevoz iz vlastite šume.Jel ti imaš lugara u svojoj šumi da ti odčekića drva?Ja papir sigurno nebi tražio!
 
S

saran2806

Guest
Re: Šta preporučujete??

papir je potreban, nebitno cija je suma, samo sto jos nije to toliko rasireno da ti dođe sumar u tvoju sumu i naplati ti, ali tako bi trebalo, problem nastaje ako ta svoja drva vozis na duze udaljenosti tad ti policija moze stvarati probleme i tad ti treba papir
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Šta preporučujete??

dosta drva sam vozio iz svoje šume nisam nikad tražio papir, mislim da nesmiješ ni srušiti šta ti želiš,ako je nešto deblje moro bi tražiti dozvolu,mislim da je takvo pravilo ali pravila su da se krše
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: Šta preporučujete??

Papir mora biti osim ako se ne radi takozvana njega ali tad drva nesmiju prelaziti određenu debljinu mislim da je oko 12cm.Papir se mora i platiti dođe negdje oko 5kuna po kubiku.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Re: Šta preporučujete??

Hvala vam svima na odgovorima ikomentarima.Iz ovog svi možemo zaključiti da baš neznamo što je za činiti,jer ne poznajemo zakon(tak je i u svi ostalim granama privrede)
Čim vrijeme proljepša idem ja u šumu pa što bude,bude-javit ću koja je kazna ako me zgrabe-naravno idem u svoju šumu
Pozdrav svima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Re: Šta preporučujete??

branko64 kaže:
Hvala vam svima na odgovorima ikomentarima.Iz ovog svi možemo zaključiti da baš neznamo što je za činiti,jer ne poznajemo zakon(tak je i u svi ostalim granama privrede)
Čim vrijeme proljepša idem ja u šumu pa što bude,bude-javit ću koja je kazna ako me zgrabe-naravno idem u svoju šumu
Pozdrav svima
Nejdi u svoju šumu. Ak te ne ulove, buš zaradil, a ak te ulove, nebuš u gubitku :D
 
Đ

đani

Guest
Re: Šta preporučujete??

za sječu privatne šume nebitno dali se sjeku trupci ili ogrijev mora se izvršiti doznaka stabala. za to treba kontaktirati šumarsku savjetodavnu službu za doznaku.treba priložiti posjedovni list, skicu parcele ,ispuniti zahtjev za sječu i priložiti takse od nekih 80 kn.zatim njihov revirnik izlazi u doznaku i nakon sječe dobivaš popratnicu i možeš vozit kamo želiš.
 
M

MatkoBacac

Guest
Došlo vrijeme da malo uredim svoju šumu koju sam nedavno nasljedio. Pošto iman stihl 051 AV dobro bi mi došla jedna manja motorka pa sam tako štedio i uštedio 5000 tkn. Bio sam malo po trgovinama Stihla i Husqvarne i izbor mi je pao na sljedeća pile. Stihl 260, Husqvarna 353 i 346. Pa bi one koji imaju iskustva sa tim pilama zamolio da mi kažu svoje dojmove i preporuke.
 
S

saran2806

Guest
ja sam da si probas naci polovnu 26 ili novu lagana je i profesionalna a ako imas prilike da si mozda probas pogledati 28 to je slicna pila 26 ali je malo jaca profi isto ali ima 3/8 lanac sto je bolje za rezanje i lakse za ostrenje
moj savjet je za still jer nisam nikako radio s husqvarnama tako da nisam upoznat s njihovim modelima
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
MatkoBacac kaže:
Došlo vrijeme da malo uredim svoju šumu koju sam nedavno nasljedio. Pošto iman stihl 051 AV dobro bi mi došla jedna manja motorka pa sam tako štedio i uštedio 5000 tkn. Bio sam malo po trgovinama Stihla i Husqvarne i izbor mi je pao na sljedeća pile. Stihl 260, Husqvarna 353 i 346. Pa bi one koji imaju iskustva sa tim pilama zamolio da mi kažu svoje dojmove i preporuke.
ja bi ti savjetoval husqvarnu,iako imam pilu sthil sve kaj sam kupil od husqvarne radi bez greške
 

Najnoviji postovi

Na vrh