• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mi takve stvari delamo i njenom manjom sestrom, J2152 (H353), dok je J670Champ namijenjena samo za deebele komade, kakvih uglavnom nemamo.

Si možda probal s J2152 u deblje (50-60 cm)?
Meni se čini da je OK do 40 cm, a za deblje problematično.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Nemam nikaj tak debelo, a trupce za drva bu pilila velika, s 45cm vodilicom.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak mi šuma vidi ovaj gumenjak,pobječ če mi sva drva u osterajh:icon_lol:
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
A znači ima se, brzo da se pošalje pola u Agrokor!

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ljepo je sve to , čovjek se zabavlja , terapija i sve to razumijem ..ali kaj sad s tim? ..

imam na desetke takvih prijekta , i skupljih ..neki su bačeni radi manjka prostora ..i sve to na kraju završi na reciklažnom dvorištu.

sve više mi se sviđa kolegin recept , ode pokarta se , bela , popije , podruži ..izviče , i eto ga , terapija uspjela
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
EFCO motorne pile... ima tko iskustva s njima? znam da je firma ista koja radi Oleo Mac strojeve...

Malo prije bio u trgovini, taman mu je došla jedna MT 6500, djeluje mi prilično robusno, čvrsto...
zapremina ( ccm ) : 63,4
snaga ( kW/KS ) : 3,5/4,7
težina bez vodilice i lanca ( kg ) . 6,3
cijena 4,600kn
garancija 2 god

prilično povoljno u odnosu na dva glavna imena na našem terenu, Stihl i Husqvarna
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
A šta sa rezevnim djelovima?, imam trimer ole mac 2002 ili 2003, djelova ni za ljek, kardan več 5 godina trese nenormalno, pital u 5 servisa i u italiju slal upite, ali nema dijela, za motor ima večina dijelova, ali ostalo ništa, brat je ove godine počel kosit s njom i nakon pola sata bacil ju i prošal i kupil novu sthil i dobil 15 % popusta za gotovinu. Inače lakserica je odlična, ali dostupnost rezevnih djelova nikakva, za motorke (4 kom stihl) nikad nisam došal u servis da nisu imali dio, a več sam toga dosta trebal.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
jebaj ga, znam, zato pitam... prodavač je rekao da dijelova ima, sad kolko mu je za vjerovat...
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Jedan moj sjekač je kupovao novu pilu za svoje potrebe,kupio je Stihl MS 461 preko mene,zbog rabata itd,odabrao je nju jer na poslu večinom sa takvom radi i naviknuo se na nju.Drugi dio priče je da je imao ponudu mislim da za Makitu,nisam siguran ali mislim da je tako,1800kn manje od 461kad je nakraju zbrojao,a po njegovoj filozofiji je odabir bio na Stihl jer kaže:Ako se pokvari 5 puta svih pet puta ju mogu popravit,ova ako se pokvari samo jednom i nema djelova iz prve ju mogu bacit.Sad sa jedne strane je i u pravu.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
ris , prodaš mi taj koji trese a neda se popraviti ?

Puknuti več ima u planu ugradit kardan od Mercedesa 123 ili takvu nekakvu kombinaciju,znam ja Samoborce.Moja 660 je dokaz.Tokare cilindre,buše rupe po austohu sa meni nepoznatim strojevima i takva čuda,znači po mojoj procjeni bi i ovo moglo tako završit.:8):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
he, he ..dobila bi AV od šlaufa bicikla , baš mi maloprije pukla guma , moram na djetu ..napokon
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
jebaj ga, znam, zato pitam... prodavač je rekao da dijelova ima, sad kolko mu je za vjerovat...

Prodavač ako kaže da su rezervni dijelovi besplatni mislim da ćeš mu i to povjerovatni:icon_butt:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Prodavač ako kaže da su rezervni dijelovi besplatni mislim da ćeš mu i to povjerovatni:icon_butt:

ne dipr...

kakve koristi što su dijelovi dostupni na svakom ćošku, ako nakon 20l benzina što je potrošila u cca 5 godina ja moram mjenjat klip i cilindar? (govorim o svojoj Husqvarni)

sve je to isti klinac danas, ovima je samo ime soma kuna više... dugo godina imam Einhellovu bušilicu i brusilicu, rade bez greške, a skupa koštaju kao jedno ime, recimo Makite ili Boscha...
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Možda i je problem 20 lit. benzina u 5 godina,kod mene tolko troše i H i S krroz dva dana po komadu(to je prosjek,nekad i u danu),pa im nije ništa,a moguće da se kod mene radi o profi modelima,pa zato izdrže.Možda moje izdrže jer oni koji sa njima rade znaju raditi,ali eto rade sve do jedne,neznam koji bi uzrok bio kvarova kod,recimo to tako hobi majstora,bez da se neko ljuti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Davno smo ti rekli da je pila premala za tvoje zahtjeve...
No, bar ima dijelova.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav ekipa

Sto mislite,te da li preporucujete motorne pile oleo mac?

Namjeravam kupiti motornu pilu za neke svoje potrebe(da zamjenim i u mirovinu posaljem staru husqvarnu 61 i jos jednu no name)

Namjeravam kupnu do nekih 5-6 tisuca kuna.

Vidim da za isti novac od oleomaca dobijem vise konja za razliku od husqvarne.

Kakav je taj oleo macc, da li je kvalitetan trajan ,preporucate?
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Navodno sestrinska firma od stihla. Ja sam ih gledo, na oko me nisu impresionirale. Kakve su za radit neznam..moj ti je savjet uzmi onu koji je kod tebe servis najbolji. Ako ju nemoz popravit bit ce skuplja od najskuplje stilovke ili husqvarne itd. Konji ti nisu presudni, ima moj komsija 070, dzaba njezinih 6 ks kad nemos radit s njom.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Pozdrav ekipa

Sto mislite,te da li preporucujete motorne pile oleo mac?

Namjeravam kupiti motornu pilu za neke svoje potrebe(da zamjenim i u mirovinu posaljem staru husqvarnu 61 i jos jednu no name)

Namjeravam kupnu do nekih 5-6 tisuca kuna.

Vidim da za isti novac od oleomaca dobijem vise konja za razliku od husqvarne.

Kakav je taj oleo macc, da li je kvalitetan trajan ,preporucate?

Prvo ovisi kolike su ti potrebe,ja kupujem pile za svoje potrebe,a vjeruj da nisu male,pa necu kupit stoj za tuđe potrebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh