• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Borisllave, gledam Stihl stranice, MS381 ,tj bivša 038, isto ima 6,6 kg kao i MS 441, bivša 044. A po forumima čitam da nisu nove ono što je bila "nepoderiva" 038

Ja sam čuo da je 038 teža za 600g od 044.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Pa baš tako Hrvoje, kad radiš duže sa motorkom(pilom) onda samo pročistiš filter i oko karburatora piljevinu kompresorom i to je to, barem ja tako radim.
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Borisllave, gledam Stihl stranice, MS381 ,tj bivša 038, isto ima 6,6 kg kao i MS 441, bivša 044. A po forumima čitam da nisu nove ono što je bila "nepoderiva" 038

Stihl 381 i 441 a Husky 365, koliko god da ti mozes zivotom i tehnikom one mogu duze ;)
 

Schummi

Novi član
Tu od
30 Lip 2017
Poruka
7
Koliko primjećujem, u nas po trgovinama više nema 381 uopće, dok ih u BiH ima još uvijek, kao i ostalih starijih modela. Razlika se tiče i drugih modela. Tako je u nas nova MS 261,u njih je još MS 260 . 381 u njih ima, u nas je nema uopće.
LINK BiH
LINK HR.
 

loopkiller

Član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
35
Cuo sam da 365 husqvarna ima problem sa kucistem, tj.da se lako podere oko radilice pa dobija turazu itd. Zanima me iz vaseg iskustva da li je to tacno i koju biste drugu motorku preporucili! Bavim se pomalo sumom, oko 200m godisnje pravim, do sad sam imao polovnu husqu 061 i ona mi je crkla i sad imam samo vilager nesto oko 37... ne znam koji tacno broj! Zadovoljan sam sa vilagerom, mane su mu sto punooo trosi i sto je spor, planiram kupiti nesto vece i da mi ostane vilager za grane i sitne poslove! Kako se pokazala husqa 362 xt sa autotune sistemom? Ima li je ko? Raspolazem sa 1200- 1300KM iliti sa 5000KN! Hvala
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Neznam baš mnogi rade profesinalno sa 365 i ne žale se na nju. Kućište joj je isto kao i na 372 xp . Tako da zasigurno nem s kućištem prolblema. Sad ti je na akciji i košta 1100 Km a a 372 xp ćini mi se 1340 Km
372 xp je dokazani profesionalni model više od 10 godina
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Nemas greske ni sa 365, mi imamo 4 komada trenutno i nikakvih problema, a stalno su u radu.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Koliko su stare i koliko su napravile drveta?

Iskreno? to pitanje i odgovor na isto ti niš ne znači.
Jer netko jednostavno nema sreće i baš 'ubode' onu jednu od ne znam koliko, koja je sjebana tvornički i nejde nikako.

I puno ovisi o vlasniku!
Gledam te neke vlasnike motorki, pa to je pre pre pre strašno!
Hebe im se živo od kad je gorivo, hebe im se živo kakav je lanac, jel blato, o 'kutevima' da ne govorim, ručke potrgane, 'prekidači' su odleteli tko zna kamo...
Kad završe sa rezanjem, motorku ne odlože nego je bace i tako, mic po mic...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Po 3-4 godine, skoro svaki dan rade, evo prije par dana dvije zavrsile odjel od 600 kubika. Sigurno urade njih 4 godisnje preko 2500 kubika
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja sam kupio u prvom mjesecu 365 i jedina zamjerka je tezina stroja. Zato imam i jednu malu stihlovku pa kompenziram kad je tanje drvo. 365 je jako dobra i robusna motorka
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Cuo sam da 365 husqvarna ima problem sa kucistem, tj.da se lako podere oko radilice pa dobija turazu itd. Zanima me iz vaseg iskustva da li je to tacno i koju biste drugu motorku preporucili! Bavim se pomalo sumom, oko 200m godisnje pravim, do sad sam imao polovnu husqu 061 i ona mi je crkla i sad imam samo vilager nesto oko 37... ne znam koji tacno broj! Zadovoljan sam sa vilagerom, mane su mu sto punooo trosi i sto je spor, planiram kupiti nesto vece i da mi ostane vilager za grane i sitne poslove! Kako se pokazala husqa 362 xt sa autotune sistemom? Ima li je ko? Raspolazem sa 1200- 1300KM iliti sa 5000KN! Hvala

Samo Stihl Ms 361, lagana, brza, jaka.
 

loopkiller

Član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
35
Mislis 661? Cijena 2047,50KM!!! :cool2: Malo mi je preskupa a i nisam ljubitelj stihla!!! Nisam skontao broj, zet skoro kupio 361 i nikako mi se ne svidja, cini mi se prenjezna! Mozda grijesim ali to je neki moj utisak! A i skuplja je od husqe 365 200KM!
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ne, mislim na MS 361, jer je imam .A ti možda misliš na 661 magnum?
 
Posljednje uređivanje:

loopkiller

Član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
35
Iskreno? to pitanje i odgovor na isto ti niš ne znači.
Jer netko jednostavno nema sreće i baš 'ubode' onu jednu od ne znam koliko, koja je sjebana tvornički i nejde nikako.

I puno ovisi o vlasniku!
Gledam te neke vlasnike motorki, pa to je pre pre pre strašno!
Hebe im se živo od kad je gorivo, hebe im se živo kakav je lanac, jel blato, o 'kutevima' da ne govorim, ručke potrgane, 'prekidači' su odleteli tko zna kamo...
Kad završe sa rezanjem, motorku ne odlože nego je bace i tako, mic po mic...

Znas kako, da ne odrzavam motorku ne bi mi vilager trajao vec 2 god i jedno 200-300m drva! Pitao sam koliko su stare jer je kolega prosle godine kupio novu i nakon jednu 200m drva otislo kuciste, 500KM popravak a pazi sav alat! Mozda je bas on naletio na tu jednu u 1000
@BorislavC360 Koliko je ta 361 kod tebe? Kako se ponasa, koji je mač na njoj(koliko zuba lanac? Da li je bilo kvarova?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh