• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa nije to baš profi pila, al je bolja od ovih kaj imam svakak. Sutra bum ju išel pogled u dučan. Mislim da bi meni bila dobra za moje potebe. Ja se nekak nadam. Kaj bum prodal, kaj bum dobil za nju? Niš. Ja nisam baš od onih kaj volim prodavati ak mi netreba, nek stoji ko zna možda bu mi i trebala kad.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Baš 545 je profi. Praktički ista ko 550 xp.
Nekak se gleda da ak imaš dvije da su u rangu 50 ccm i 70 ccm.Ak ideš samo na jednu onda 60 ccm.
Ak ti novac nije problem kupi 555.

236 je nova nerabljena, kvaliteta je nula.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Mene moja moja huska krv popije.
Čim se zgrije nebi vrag upalio i krepaje.
Ima tko možda ideju što joj je.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Mene moja moja huska krv popije.
Čim se zgrije nebi vrag upalio i krepaje.
Ima tko možda ideju što joj je.
Meni kada je to radila bio je popušten cilindar... 350 je bila u pitanju.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Veliku mislim da je 365 e vidiš koliko radim s njom kad neznamni broj.
Moram vidit tu o tamo treba pa zeza.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Ne na 237 dužu vodilicu, i s original vodilicom je to ipak slabija pila. 😀
Zašto misliš da netreba duža vodilica. Zavisno od posla ponekad zatreba i duža. Svejedno ma koliko bila duga vodilica, u dobrom korištenju nikada nerežu svi zubi na reznoj strane već na zahvate, tako da je od jedno 1/2 do 2/3 samo iskorištenost vodilice sa preuzimanjem a onda i nije bitno kolika je dužina. Dužina samo utiče ako lanac vuče ustranu. Brzina je jako bitna i ona nesmije da se guši u zalaganju, ako je duža vodilica onda su manja zalaganja, a ista brzina rezanja i izbacivanja piljevine. Postoji problem što se zaboravi da je duža vodilica i deblje stablo pa se čini da sporije reže i to obično vara. Stablo od 40 cm i 50 je približno, ali površina je skoro 50 % veća ,a samim tim treba i više vremana da se presječe. Ja sam pravio za hus 61 vodilicu od 46 zuba 3/8, i 42 zuba 3/8, i nema prolema u radu. Ali veće vodilice znače ako si uslovljen i trebaš da srušiš stablo samo sa jedne strane ili da ga presiječeš samo sa jedne strane. A u obradi stabla kresanjem je bolje da je kraća vodilica. Najbolje je kako kome paše. Ja obavezno nosim dvije rezervne vodilice, jedna od 36 i od 42 zuba pa ako zatreba tu su u rezervnim dijelovima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
@Kupljenec, ne razmem se previše v šumu i pile, ali znam da je za tvoje potrebe idealno nekaj oko 55...60cc. Radije 60, jer imaš ovu malu za rezanje grana. Dakle, 560Xp, 562Xp, 555.
545 je malo premali skok s pile koju sad imaš.
Inače, 562Xp u BiH košta oko pol cijene u HR ;) Skoro sam ju kupil, pa znam.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa rekel sam da netebam profi pilu, ovo kaj si ti nabrojil već kakti spadaju u profi, ova 545 je za doma dobra, i kak veliš mali skok ali bi meni bila dobra. To je malo bolja hobi pila, a ja si mislim da bi ju dobil po dobroj cijeni, ak mi to upali bum ju kupil. Da delam 20 metri i više godišnje gledam bi onda baš profi, al ovak bu mi stajala bezveze. Kak i ova ak ju kupim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
545 je prigušena 550Xp, no 50 cc je malo slabo za rušenje.
Zato velim da bi ti bolja bila 555 (prigušena 560Xp). Razlika u cijeni je vrlo mala:
1615150841014.png

Naravno, možeš se malo i cjenkati ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja se neznam cjenkat, al bi ju kupil sa 30%rabata i bez pdevea. Cijena je 4000 za keš, e sad ako oduzmem pdv i rabat, mislim da bu dobra cijena. Jer velim, mene i moja ova sad služi, al se ja mučim snjom. A bogme i nju.
Sutra to pem uživo videti.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Hjooj, 545 mk2 je tolko prigusena od 550xp mk 2 da se u praksi jedva razlika osjeti ;) pricao sam sa ljudima koji su radili sa obje pile. Jednostavno, 550xp mk2 ne vrijedi tih para u razlici od 1500-2000 kn u odnosu na 545 mk2. Mnoge Austrijske male firme koje se bave usluznim obrezivanjem i rusenjem manjih drveca odlucili su se bas za 545 mk2. Pitate se zašto?!
@Kupljenec
Kupi 545 mk2 i stavi na nju vodilicu od 45 cm 1.3 325. Iz prve ruke ti kazem da se neces razocarati jer ta pila nikoga dosad nije razocarala pa nece ni tebe. Za tvoje potrebe veca pila ti i ne treba.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
545 ti i nije baš nešto jaka pila, ako ćeš sa njom rušiti i raspiljavati uzmi rađe čim jaču, malu pilu za granje imaš, najbolje bi ti bilo da kupiš 365, bez obzira što ju ne budeš koristio često, i ovo malo vremena bude ti olakšala posao puno. Smanjila ti bude potrošnju goriva i smanjila ti bude dosta vrijeme posla. Što se tiče težine same pile ne treba te buno brinuti, s njom budeš srušio i na zemlji raspilio, znači ne trebaš ju puno nositi na rukama, za manje stvari imaš već jednu.
To je samo moje mišljenje.
 
Na vrh