• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
dobar dan ljudi imam problem na ms 441 odneso sam majstoru al ni on nezna sta je ...stvar je u tome sto mi se od prilike na pola rezervara motorka pocne zaukavat kao da vuce zrak, a kad dodam gas ponasa se kao da ne prima gorivo zvuci od prilike " baa baa" ,, i to traje 10 15 sekundi i onda nastavi dalje radit normalno, nije strasno al me nervira me to jer je skoro nova pa ako neko ima neki savjet unaprijed hvala...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Možda je malo glupo da posle majstora kažemo da provjeriš čep.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
savorise kako to mislis čep,mislis da propusta zrak ili? promjenio sam i filter gorive, danas mi je jedan covjek spomenuo da moze bit i elektronika ili voda u gorivo sad tko zna..
nisam ni znao za cm model na ovoj pise smao ms 441 i to je to, 2011 godina, nije puno radila kod mene mozda 500 m drva za sad, prije mene mozda 200 -300 kubika narezala.. skoro nova
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Ja imam 2012 cm model nikad nikakvi problema,jos ni svjecicu nisam promjenio. Nije ti to neki kvar,mozda su membrane. Moja 023 se tako ponasala. Kad sam ih promjenio sve ok.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dominik, čep od goriva, možda je rupica oduška poštopana pa ne uvlači zrak dok troši gorivo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo opet ja :)

Tu kod mene jedan lokalni trgovac Stihl i Husquarna uređajima ima akciju sad valjda za Uskrs i super cijene za male modele pila.

Stihl MS 171 ispod 1400 kn, a MS 181 oko 1500 kn.

Huska mala, mislim da je 235xp za isto oko 1500 kn.

Meni se nekak čini to super povoljno i mislim da budem uzel po mom sudu pošto su več 2 štilovke doma ovu malu MS 181, pošto več dugo tražim neku malu pilicu.

Kaj vi mislite o tome, znam da je kinez i sve to skupa, ali svaki dan netko kupi takvu pilu i ljudi s njim dosta rade, a kod mene bi bila samo pomoćna pila, samo za sitno.

Gledam i ove razne Einhell, Dolmar, Solo, mcovo/ono pile po trgovačkim centrima i to mi nikak ne ulijeva povjerenje, ponajviše zbog navbavke dijelova kasnije, a i samih servisa kasnije, tak da se odlučujem ipak za poznatu marku, a kaj se tiće cijena, sve je to tu negdi.
 

DraganIlic

Novi član
Tu od
21 Ožu 2017
Poruka
7
Sanana ja imam dve stihl ms 180.
To su si prave zvrke od motorki. Mi smo ih kupili nove.
Ja i otac smo s njima isjekli najmanje 800m za dve godine, i nikad nikakvih problema. To je sve dok nismo kupili vecu motorku.
Sad imam stihl ms 390 i 440.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako se čisti kinez uz normalnu upotebu drži u granici funkcionalnosti onda bi ova igračka treba naživjeti sebe ili slične
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa toj 181 uz 280 i 038 nebih smjelo nikaj faliti, a niti joj teško biti :)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
o tome sam pisao danas na temi o husqvarni, samo što nisu shvatili, nego misle da pričam o nekvaliteti proizvoda, umjesto o kao kažeš "efektu" velike i male motorke. a imam nekoliko i malih i velikih pila i znam o čemu pričam.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad sam nakon Stihlovke 051 kupil Joseredku 2159 (5,5 kg), preporodil sam se. Nisam je ni osjetil u ruki. No sad je već pomalo osjećam pa bi mi za granje dobro došla još lakša.
Godine činidu svoje. :icon_sad: :mur:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,467
Ja kad radim sa 365, pa poslije nje uzmem 170, osjecaj je toliko cudan da se bojim da cu ju strgat u rukama koliko je lagana
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A glete dečki, ja vam imam prokletu volju i kad idemo u šumu ide cjela sprema i oprema i ako budu 3 pile idu sve 3 s nama, meni je gušt ako pilim tanka drva da idem s manjom pilom, ako pilim debela idem s velikom pilom.
Evo sad ovih dana 038 reže stablo, a 280 reže vrhovinu, e da je sad 181, onda bi ona rezala vrhovinu u manjim stablima, a 280 bi rezala čisto to manje stablo...jebiga, to su kombinacije.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Normalno je, da ste vi koji radite veće količine, adekvatno opremljeni. Meni se za 15-16 metara drva godišnje ne isplati imati dvije pile. Zato sam i kupil jednu kojom mogu srušiti, očistiti granje i raspiliti trupac na kotače. Za sad mi se čini da kupnjom Jonseredke 2159 od ~4 KS i 5,5 kg, za te potrebe nisam pogriješil. Do debljine 60 cm radim bez problema, a debljeg drveta niti nemam u svojoj šumi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Mi takve stvari delamo i njenom manjom sestrom, J2152 (H353), dok je J670Champ namijenjena samo za deebele komade, kakvih uglavnom nemamo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja bez tri nejdem u šumu ruši 050 pili 310 i sitno od vrha 170 ili baka , snaja i curica . 056 i 018 čekaju u pripremi doma marka se zna za šumu Stihl i Zetor :(inlove): Osim ako nije za prikolicu zakopčan neki drugi traktor pa mi se neda prekapčivati .
 

Najnoviji postovi

Na vrh