• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Fala!
Teške su.
Ajd stavi kompletan popis pa ne moraš svaki treći post drugu stavljat ;)
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
😂 (y)
A sad ozbiljno.
Pregledao sam podatke za većinu pila na tržištu i sve osim Stihl, Makita i Husqvarna odbacio zbog koječega. Nešto zbog cijene, nešto zbog servisa, nešto zbog dimenzija, mase ili vibracija...
Oleo-Mac mi je nekako promakao, a ispalo je da je na papiru i na filmu vrlo interesantna pila. Sad još uživo paaa...
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Vjerujem da si dovoljno pametan i informiran da te ja ništa ne mogu naučiti.
Ostali nisu pitali.
Osim toga, nisam ovdje došao poučavati nego učiti ;)
Pa ja se nebih slozio s tobom na temu ucenja...covjek uci dok je ziv...tako da, siguran sam, i mi ovdje na forumu bi naucili nesto i od tebe...🍻🍻
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Ima li tko kakvih iskustava s tvrtkom Hongoldonia i/ili servisima za Oleo-Mac?
Čekam da pila stigne u Zagreb pa nikako. Izgleda da slabo prodaju u Zagrebu.
U međuvremenu sam pogledao Makitu.
EA3600 je stvarno odlično složena pila.
Odaje puno bolji dojam od EA3500, a bome i od Stihl MS 211 i Husqvarne 440.
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Ja sam bio u Hongoldoniji prije par god. i malo sam se raspitivo oko Oleo maca i rekli su mi da je to pod brend stihla, pa sto cu onda da si komliciram zivot bezveze i uzmem stihl. A dali je to 100% tako, neznam.
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Nije Stihl. Oleo-Mac je talijanska firma. Čini mi se da je koncern Emak, a iste se pile prodaju i kao EFCO koji je u poznatiji od Oleo-Mac brenda.

Trgovci uglavnom ne znaju što prodaju :(
Čast iznimkama, al do sad sam se svega naslušao. Većinu informacija koje su mi ponudili su bile netočne.
Žalosno.
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Budući da mi se Makita EA3600 svidjela u rukama, potražio sam malo više informacija.
Meni to što sam našao izgleda prilično impresivno za pilu od oko 3000 kn.
Pa da podijelim i s vama:

Makita EA3601...the most intriguing saw to date?

Koliko sam pohvatao, kod Stihl/Husqvarna se to ne može naći ni blizu ovog cjenovnog ranga.
 

nescafe2

Član
Tu od
4 Lip 2020
Poruka
53
Gdje se to, tocno taj model Makite moze kupiti za 3k kn ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Gdje se to, tocno taj model Makite moze kupiti za 3k kn ?
Ne znam.
Kao prvo, nisam siguran koji je to "točno taj" jer sam naveo samo osnovu modela, kod kojeg na tržištu postoji više inačica .
Znam da se za oko 3000 kn (kako sam i napisao) može kupiti u Hrvatskoj, a koliko točno košta koja od inačica nisam istraživao.
 

nescafe2

Član
Tu od
4 Lip 2020
Poruka
53
Budući da mi se Makita EA3600 svidjela u rukama / prilično impresivno za pilu od oko 3000 kn.
Inace 1,7 / 2,4 kW/KS i mac od 40cm ne idu zajedno... to ce dobro raditi jedno ako deblo/drvo lezi na zemlji a ti ga laganini rezes ili bude dobro za skidati grane sa orusenog stabla. Takodjer ce biti dobra za narezivati drva sa tom duzinom maca.
Mac od 32/33cm na takvu pilu da i tek onda ce imati dovoljno snage za rusanje u ovisnosti koliko mac dozvoljava po debljini stabla. To sve vazi i za Husqvarnu 435/440.

U sustini ako ne mislis ici ozbiljnje u sumu ili ako ces ici pa je to do nekih 30m godisnje onda ti bilo koja od te 3 bude dobra, servis je dostupan svagdje i kupis najjeftiniju od te 3 jer nikakav "premium" u toj klasi te 3 motorke neces dobiti za 200/300kn vise...
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Budući da mi se Makita EA3600 svidjela u rukama, potražio sam malo više informacija.
Meni to što sam našao izgleda prilično impresivno za pilu od oko 3000 kn.
Pa da podijelim i s vama:

Makita EA3601...the most intriguing saw to date?

Koliko sam pohvatao, kod Stihl/Husqvarna se to ne može naći ni blizu ovog cjenovnog ranga.
To mi se vidi samo reklamiranje proizvoda. I one dodatne ventile kaj ima pitanje kak bude to radilo za 15 godina.
Za 310€ kod nas dobiješ 52ccm alpinu / stiga isto taljanska marka.

Za specifikacije pogledaj alpina ili stiga sajt.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ja sam isto gledal za jednu manju. Izbor je bil makita 4300 280€ huska 135 stari model 250 € i na kraju videl apinu 52 ili stiga 526, jača , magnezij kučište ... rezervni djelovi dostupni kod nas. bat 20€ komplet cilindar bat 80 .€. Za makitu 4300 ti je samo bat 50 €-
 
Na vrh