• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U pravilu, kod no name uređaja i strojeva, najveću ulogu ima sreća. Ponekad se za manle novce namjeriš na stroj koji radi kao brendirani, a nekad se bace novci pa konačno košta više od brendiranog.
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Ako se ima para na bacanje i vremena kad se radi u sumi,onda se moze eksperimentirat. A kad krepa, pa neides radi nje 2-3 dana u sumu, pa par puta tako, bude skuplja od 181 ili 130-etke...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za profesionalce, isključivo profesionalni alat. Za hobiste, ovisi o potrebama, može i hobi alat. Ponekad zna biti skuplji od profesionalnoga (već sam napisal u prošlom postu).
 

Matek-utb445

Novi član
Tu od
31 Kol 2020
Poruka
2
Ja imam stihl 250 za po doma, a za šumu imam staru husqvarna sedmicu,kupio je na sajmu da ču nešto slagat doma i stavim mač i lanac gorivo natoči i ulje, 5 puta potegnem upalnim i radi,neznam koja je samo se vidi 7,stavio sam drugi karburator(kupio kod tog čovjeka) i teraj, kroz drvo prolazi ko nož kroz tortu.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Nalazim se pred kupnjom nove pile snage do 4 konja. Znači, za orezivanje grana bi ju koristio te rušenje malih i srednjih stabala i za raspiljavanje drva. Bio sam danas u trgovini da vidim što se nudi i vidio sam da je za 4200 kn Husqvarna 545 Mark 2 trenutno na akciji koja traje do 10. mj., ako sam dobro razumio. Veli mi trgovac, za razliku od one prvotne 545 koja je bila poluprofi, da je to sad profi pila sa magnezijskim kućištem, da je vrlo brza, da se vrti do 12.000 :eek: okr... sviđa mi se kako leži u rukama, okretna, nije teška. Ima li netko već iskustva sa takvom pilom i da li se isplati takva kupovina?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Znam za par slučajeva gdje ima problema sa auto tune elektronikom. Ja bi se protegao na ms 261 ako je moguće...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
To je "prigušena profi pila" (poput 372xp=>365), dakle polu profi pila.
Čim ima metalni dvodjelni karter i cilindar dozgora, sigurno je iznad klase onih "plastičnih",
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Kolika je razlika između 555 i 560XP ili 365 i 372XP?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Oboje su profi. Jako mala razlika . Autotune problemi, rekla kazala. Meni služi dobro.
Najbolje je kaj odpade štelanje karburatora.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Evo, ovim putem se javljam da je kupljena pila 545 Mark 2 i zasada se odlično pokazala. Vrlo brza, oštra na gasu i ima "šusa" kak bi se reklo. Subjektivno, ko da ima više od tih deklariranih 3.65 ks. Svakome ko je u mogućnosti da ju kupi, ima preporuku.
 

gorbellied

Novi član
Tu od
15 Ruj 2020
Poruka
7
Pozdrav forumu. Još jedan kojem treba preporuka motorke, nisam još ništa sam gledao jer nemam blage veze o motorkama pa ne znam ni odakle da krenem gledati.
Namjena bi bila srušiti dvije, tri voćke godišnje. Izrezati metar, dva kvrga koje mi ostanu nakon cijepanja drva. Usputno sitnice koje se pojave, prerezati neke daske i sl.

Onako nekom logikom, radije bih malo jaču nego slabiju. I neku koja se neće pokvariti kad stoji 6 mjeseci bez da ju se ne upali.

Osim toga, preporučate li nekakve šablone ili vodilice za turpiju, za oštrenje lanca. Vidio sam da Husqvarna ima nekakvu malu drndicu koja se stavi na lanac pa se po tome turpija.

Unaprijed hvala!
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Najbitnije nisi naveo, a to je max iznos novaca, gledaj da je jedna od ovih brendova: stihl, husqvarna, oleo mac, makita, echo, efco, mcculloch, solo. Kupi nešto od toga, za novce koje možeš izdvojiti. Što se oštrenja lanca tiče, najbolje da ti netko pokaže tko zna, a i nije skupo strojno brušenje, kod nas 15-20kn, jedino što brže propada lanac.
 

gorbellied

Novi član
Tu od
15 Ruj 2020
Poruka
7
Imaš u lidlu onu za 100 eura, odlična za desetak rezervara godišnje.

Ma takvu sam već imao. Pustim ručku, spustim ju na zemlju, lanac se i dalje vrti ko da ništa nije bilo. Ulje curi svuda osim po lancu, doslovno suh. Ima mač od 2 metra a snage ni za 20cm. Uđe do pola u kvrgu i gotovo, uštopa ju. Pali se samo ako prineseš žrtvu, djevicu bogovima šumarstva. Neka hvala ne bih ponovio to iskustvo.

Najbitnije nisi naveo, a to je max iznos novaca

A kad nemam pojma što mi je prikladno. Recimo u rasponu 2000-3000kn. Kopao sam malo po internetu i forumima, vidim da se dosta preporuča Husqvarna 440 II kao nekakav best buy koji nije ni full profesionalna, a nije ni igračka.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja imam dvije te iz lidla, i obje rade svoj posao bez pogovora. Na jednu sam stavio 38 vodilicu i sasvim ok reže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh