• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas se malo navrnul do dućana da vidim pilu, mislim nema se kaj tu puno reći, pila je stroj samo takav.
I ipak spada u rang profi pile, vrti se iznad 9hiljada,dok one jače ideju do 14hiljada i treba im posebno ulje. Imaju dekompresore, ova nema.
Cijena bi bila za virmansko plaćanje 3200 kuna. Ali akcija je do 1.4.
A veli mi prodavač ako mi nije hitno da čekam jesen onda su bolje akcije. Opet najesen bude na akciji.

Poslikal malo i ostale.


Evo je, nit je preteška niti laka, nekak taman. Magnezisko kućište.












 

Renat0x

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
29
Zanimljivo je da su cijene nekih modela sada veće nego prije 2 godine, konkretno ja sam kupio model 555 na akciji tada za 4600kn.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ja imam dvije stare husqe, 371xp i 61....režu one, al brate mili, što su žedne u odnosu na štilke... 🤭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Jesi li usporedil brzinu rezanja one veće i manje potrošnje?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Možda i pile nisu skupe onom kome trebaju puno, koji dosta radi snjima, a ja ne delam puno i nisam pametam kaj da delam. Nekak mi je najbolje da kupim novu kad mi ove dve male staneju. Za moje potebe su dobre, tj mučim se snjima ali više stoje nek delaju.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ja imam stihl 029 i husqvarnu 372 xp i stihl vise trosi a razlika u snagi je velika.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Kupi 572xp , troši pola manje,
Trosi 572xp solidno. Za isti posao trosi 15% vise nego stara 357xp, a voli popiti i vise nego stihl 462. Stime da su tu broj zubi jednak33,34. 357 32 zuba...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
I 365 je poskupjela u zadnjih 3 godine. S njom je milina radit jer ju ne mogu preopteretit, prije ja dođem do svog limita nego ona do svog.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Kupljenac,zakaj ne gledaš 565,ja je imam i prezadovoljan sam njome?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije bitno koliko drv delaš godišnje nek kakva su da drva, a još je bitnije jel rajši škrtariš z penezima ili si rajši olakšaš posel s pravim alatom. Tko preveč drži do penez, obično strada zdravlja. :(
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
moja 371 xp je iz prošlog stoljeća...kupljena 94. i ima sve što je tada vrhunska pila imala...susjed je pred par let uzel 365, probao ja to, ali kvrc...ni blizu mojoj staroj...možda se 372 bolje ponaša, ali nisam imal priliku probat...
a 361, to je od one tomos husqarne zadnja linija, makar je i ta stara već 17 let...dobra za prerezat deblje komade, al za rušit baš i ne...natrpa se piljevine u onaj pleh oko zvijezde pa zafrkava, teško se lanac mijenja, i nekak je "drvena" u rukama, slaba amortizacija (u odnosu na 371)...
recimo, štil 038 magnum troši u pol manje od njih...stara kontra (064) troši manje...mala ms 211 ne troši niš...u odnosu husqarne...
šogi je prošli tjedan uzel novu ms 361 i duplo duže radi s rezervarom ...
takva su moja iskustva...
 
Na vrh