• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ja imam staru 026 mislio ju delat 1500 kn popravak odustao.
Skoro pola nove.
Dobra pila lagana.
Znala je i napraviti turu drva.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
@avialias MS260 ili MS261?
postoji ms260 I ms260 pro te novija ms261.
261 je malo teza od 260 i jaca.

e sad pitanje je sto s njom radis I dr.

ali 260 pro ti ima grijac za ruku, decompres za start, te stelanje kolicina ulja za podmazivanje lanca I mislim do ima stelanje za karburator Hi-Lo.

261 pak ima bolje rijesen filter i kuciste za isti, nisam siguran da li oma Hi-Lo za stelanje karburatora.

imace pro modeli imaju uljnu pumpu pogonjenu preko kvacila i bacaju ulje samo dok se lanac pokrece, dok nonpro uljna pumpa stalno baca dok je motorka upaljena pa se zna ulje nagomilati u vodilici ispricat kad krene lanac sto dovodi do vecih masnoca u podrucju poklopca pa i vise necistoca pohvatanih tamo...

e sad pile
ms26x su 50ccm
ms36x su 60ccm
ms44x su 70ccm

a proizlaze od stsrih modela 026, 036 i 044
 
Posljednje uređivanje:

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ne vidim smisla kupit rabljenu pilu. A pogotovo preplatit stihl.
To ti je isto kao da kazes da ne vidis smisla kupiti rabljeni auto npr neki vw koji drzi cijenu.

Svako ima svoje princip.

Motorke se servisiraju kosiljice cilindra, klip, karike, ventili, radilica, karburator, sve bude novo.

Mi imamo tri 044 koja je 25godina, servisirana i kao nova je, Ms361 I ms260pro.

Jedino je 044 kupljena nova, ostle polovno i servisirane su i super rade.

Samo se mora biti odgovoran prema njima, ne rusiti drvo na njih i bacati ih, otvoriti hladenje u proljece da se ne pregriju ako je postsvka za zrak na zimskom I sl.

I kazem da ce vas nadziviti motorke, nemret naprabiti vi drva koliko one...prije puknu leđa nego one.

A ako ih bas hocete sjebat onda pustite cigsretu dok ljevate gorivo u njih i zavrsite kao onaj na youtube...

;)
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kot da mi bereš misli. Novu pilu sam platil 700€. Novi avto ti je 15- 20 .000€.

Ko nije probal drugo kaj stihl i vw mu je to najbolje. Meni nije.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,343
ms44x su 70ccm
Gledaj to je pila koja ima istu zapreminu kao i 372 xp husgvarna, ta stilovka nije ni blizu ovoj husgvarni, gledano po brzini rezanja.
Korištena pila je svaka dobra dok je u njoj fabrički cilindar, kad se stavi zamjenski u bilo kom servisu to više nije ista pila. Fabrički cilindar (stublina) se ne nalazi u prodaji rezervnih dijelova na tržištu, bez obzira što to svi prodavci i serviseri tvrde da je sve original. To sam radio na svojoj 61 f husgvarni , dok je bio fabrički radila 15-tak godine, a zamjenski jedva izdrži tri sezone, u zamjenskom nestaje nikla( niklovanog dijela stubline) bude istrošen.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
I husqvarnu. Ko i 90% stvari. Prave i iphone...samo stvar materijala,izrade i kontrole
 

Najnoviji postovi

Na vrh