• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,348
ferhazer
Evo ovakve!
Imaš
Hvala obojici, na brizi. Mislim da nisam tražio, niti gde spominjao da mi nešto od ovoga treba. Pogotovo što ih imam nekoliko različitih koji pašu za moje pile. Samo ih uredim i kao novi rade. I nove treba korigovati za različite temparaturne okolnosti.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ovako zanima me vase misljenje koja je šega jača i koja ima više snage??? Znam za price o štilu i sve je to ok, ali me zanima da li je ovo istina za ovu Viladzerovu da ima ovoliko ks, ako nije koliko ovaj viladzer stvarno ima ks? Ova štilka je dada na akciji i smatram da vrijedi svake pare i da moze duuuugo da sluzi... Dajte predloge a znalci malo više nek napišu o mašinama. Hvala
Ovaj vilager je isti kao i svi ostali kinezi. Možda je u rangu Parksidea pa je malo bolji od ostalih. Realno ima oko 2.5 ks i nije usporediv sa stihlom u ničemu. Vjerujem da može poslužiti neko vrijeme, i sam imam 2 Parksidea kod kuće. S njima ti je koliko traje traje... Nema neke velike trajnosti i pouzdanosti.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,348
ferhazer
Ova pila je sa smanjenom brzinom i snagom zbog ovih vrućina i svakodnevnog rada po desetak metara drva. Naravno kad zahlađenje ide stelanje je na maksimum. Ali i ovako je ekstra dva reže oko 1 minut dva reza na prečnik 55-60 cm.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ovaj vilager je isti kao i svi ostali kinezi. Možda je u rangu Parksidea pa je malo bolji od ostalih. Realno ima oko 2.5 ks i nije usporediv sa stihlom u ničemu. Vjerujem da može poslužiti neko vrijeme, i sam imam 2 Parksidea kod kuće. S njima ti je koliko traje traje... Nema neke velike trajnosti i pouzdanosti.
Ma ja imam ovaj viladzer i pokazao se sjajno iskreno. Evo već 6-7 godina zavrsavam drva za ogrijev s njim. Samo sam lancanik zamijenio. Nego me zanima ova stilka, mislim da bi mi ona bila dugorocno resenje? Bio bih miran dugi niz godina, obzirom da ne radim puno a ovo je velika akcija trenutno.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Nije ni ona nešto za čestu upotrebu ali 2-3 rezervoara može odraditi odjednom s vremena na vrijeme. I promjer do 30 cm. Ako radiš preko 30m godišnje, bit će joj puna kapa.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Moze li ova plastikara izdurati dve godine garancije?
 

Prilozi

  • IMG_20210911_135737.jpg
    IMG_20210911_135737.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 65
  • IMG_20210911_135743.jpg
    IMG_20210911_135743.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 64

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Ova pila je sa smanjenom brzinom i snagom zbog ovih vrućina i svakodnevnog rada po desetak metara drva. Naravno kad zahlađenje ide stelanje je na maksimum. Ali i ovako je ekstra dva reže oko 1 minut dva reza na prečnik 55-60 cm.
U kojem smislu smanjena snaga i brzina?
 

Marek6

Novi član
Tu od
6 Tra 2021
Poruka
12
Moze li ova plastikara izdurati dve godine garancije?
Imam MS310 jedno 12 godina i nikad problema sa njom. Svake godine napravi oko 20 metara drva. Moja je Made in Germany, ne troši previše i plastika je stvarno kvalitetna i teška. Neznam kad su ih počeli u Brazilu raditi.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
meni je profesor na faksu ove godine divanil za ekonomski primjer uspješnog poslovanja za primjer koristil otvaranje stihl tvornice u brazilu. imali su neke probleme oko carine i tehnologije ljevanja kada su išli u brazil.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Zanimljivo, stvarno bi se moglo reći da je razlog šokantan. :rolleyes:
 
Posljednje uređivanje:

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Evo jedne oldtimer makine ,Stihl godina 1973. a model nepoznat :cool::cool:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    62.5 KB · Pregleda: 37
  • 2.jpg
    2.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 37

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Ja sam imao Makitu dcs400 i nisam se usrećio nakon par godina otišla elektronika koja košta oko 100 eura. Tako da mi se nije isplatilo popravljati. Još se i mač iskrivio. Neznam jel ispilala 50 metara drva sve skupa.
 

IvanBen

Član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
34
Pozdrav ljudi namjeravam kupiti jednu manju motorku ( imao do sada jonsered cs 2141 16 godina i dala je svoje). Za rušenje koristim Husqvarnu 365 xtorq.
Gledam model Husqvarne 450 druge generacije i Stihl 251 ili 271.

Pa ako netko od Vas ima ove modele molim iskustva.

Unaprijed zahvaljujem!
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ms 250 sam imao, i onu 025 prije nje. Što idu novije to su i lošije. 271 je mislim rijedak model. Ako radiš dosta, i imaš dobar budžet, preporučio bih 261, jači lanac, lagana, jaka, profi... Uz 365 koju isto imam, meni bi osobno bila odlična dopuna. Nekako mi pored 365, ispod časti raditi sa nečim ispod 261 :p
 

Najnoviji postovi

Na vrh