• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Super ti je posao!!!
Pitanje -mislis li da bi sjekira bila bolja duza (vertikalno) i onda gore sira da lakse razdvoji??
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
To su neke predpostavke i klkulacije, duža , koji ugao, koja debljina itd. Ma to netreba puno kalkulisat, sjekira ide do ploče donje. Cilindar je f104 mm, pumpa klipna 250 bara, ima da presijeca sve do dna i sjekira mora proć kroz drvo. Ako nešto i ostane pa nemora sve bit metrica, može ići u kraća drva.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Jel ima ovaj kalac dvije brzine ili je ovako spor ako nema ovo je katastrofa?
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Evo hidraulični sistem nakačen i urađen prvi brzinski test.
Brzina klipa je na izlazu oko 3,5 a na uvlačenju oko 3 sekunde . Mjereno odokativom metodom. Hod klipa je 45cm.

Manometar nisam imao kada da spojim da vidim koliki mi je maksimalni pritisak .
Razvodnik je nov od rosija 80 litarski i pretpostavljam da je sigurnosni na 160 bara.
Motor se prije zaustavi nego śto se aktivira sigurnosni.

Sada slijedi spajanje hi-lo sustema .

Ali prvo da spojim manometar na ovo stanje i vidim koliki je pritisak na maksimalnom opterećenju motora.

View attachment 32222 View attachment 32223

Evo hidraulični sistem nakačen i urađen prvi brzinski test.
Brzina klipa je na izlazu oko 3,5 a na uvlačenju oko 3 sekunde . Mjereno odokativom metodom. Hod klipa je 45cm.

Manometar nisam imao kada da spojim da vidim koliki mi je maksimalni pritisak .
Razvodnik je nov od rosija 80 litarski i pretpostavljam da je sigurnosni na 160 bara.
Motor se prije zaustavi nego śto se aktivira sigurnosni.

Sada slijedi spajanje hi-lo sustema .

Ali prvo da spojim manometar na ovo stanje i vidim koliki je pritisak na maksimalnom opterećenju motora.

View attachment 32222 View attachment 32223
Lijep stroj!! I ja sam u izradi sličnog ! Koja je pumpa i koliko je kw motor?!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
32ccm i 5,5 kW motor .
Tu sam pumpu imao i stavio ali mogla bi biti mrvicu manjeg protoka. Ali opet zavisi ti i od cilindra sve
Mada i ovako radi sasvim uredno.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
32ccm i 5,5 kW motor .
Tu sam pumpu imao i stavio ali mogla bi biti mrvicu manjeg protoka. Ali opet zavisi ti i od cilindra sve
Mada i ovako radi sasvim uredn
32ccm i 5,5 kW motor .
Tu sam pumpu imao i stavio ali mogla bi biti mrvicu manjeg protoka. Ali opet zavisi ti i od cilindra sve
Mada i ovako radi sasvim uredno.
Kojih je dimenzija vas cilindar?!
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Pozdrav,
Trebao bi kupiti 2 klina za cijepanje,
Koji su najbolji a da nisu skupi? Kao Sthilovi i Husqvarna,
Jesu dobri ovi obicni metalni oko sto kuna?
 

malivuk

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2018
Poruka
79
Molio bih savjet na koji način oprat i pripremiti rezervar za ulje za kalač.
Rezervar sam uzeo od plinske boce od auta ima nekih manjih tragova korozije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Jedino elektrolitički ga možeš temeljito očistiti od rđe.
Evo ti primjer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Na taj sam način čistil spremnik kompresora (auto plinska boce 87 lit).
Možeš pronim antikorozinom, ferosanom ili kak se već zove, ali elektroliza izvuče svu rđu van i spremnik ostane čist.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ovo je smeh kak je ovaj s videa "ocistil" elektrolizom rezervar. I šoder bi ga bolje opjeskaril nego ovakvi postupci.
Da nije koristil tank cure za koji dan bi opet hrđa pumpu poštopala.
Na tvom mjestu ja bi ocat natočil i ostavil koju noč, nakon toga ispral s kamenčićima i bolje bu oprano nego razno razne kemije i postupci.
A u konačnici i jeftinije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh