• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ima kemija za hrđu, kak se zove ne znam, al vidio. naliješ, pjeni se u pm, pojede hrđu a ak pre dugo ostaviš pojede i željezo...
Čak mislim da mi jedan tip koristimo kao aditiv za beton da pojede hrđu s armature kod betoniranja radi boje prionjivosti... ( jede i nokte i kožu i td)
 

malivuk

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2018
Poruka
79
Pokušat ću u trgovini s bojama i pitat šta preporučuju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
ima kemija za hrđu, kak se zove ne znam, al vidio. naliješ, pjeni se u pm, pojede hrđu a ak pre dugo ostaviš pojede i željezo...
Čak mislim da mi jedan tip koristimo kao aditiv za beton da pojede hrđu s armature kod betoniranja radi boje prionjivosti... ( jede i nokte i kožu i td)
Ima da, nekad sam ja to koristil na kamionima, tj prikolicama, sve ono kaje hrđavo i kaj curi hrđa iz rupica morali smo mazat stim, i odlična stvar je.

Ovo je to.

 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
To je valjda ona izvedba kakvu radi čovjek u Srbiji sa nožnom komandom… Mislim da se zove Alamunja ili tak nešt. Uglavno idealno ako hoćeš na paraolimpijadu..
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
"Bratić je cijepao drva, a ja sam mu prebacio sjekiru. Kako sam se sagnuo tako sam mu bacio sjekiru, a nehotice sam stao na pedalu od cjepača s tim da mi je ruka bila već gore, na drvetu što je trebalo raskoliti i eto…Rekao sam, zovi hitnu ode ruka", prepričao je reporteru Dnevnika Nove TV Marku Balenu pacijent Kolak.”

Po ovome ispada da ima neku komandu koju je moguće nogom stisnuti.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Jasno. Svi smo mi često neoprezni… Ovaj je imal sreće kaj je naišel na dobre doktore. Neki bi samo zašili kožu na kraju. Teško nam je dati koju kunu više za sigurniji i bolji stroj a kad ostaneš bez ruke, noge ili glave onda je pitanje kaj je skupo a kaj jeftino…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Upravljanje kalača pedalom je jako opasno, pokazalo se i sada, pa je valjda zato i zabranjeno (na industrijski napravljenim strojevima). Pogotovo bez blokade iste. O tomu sam već pisal kad je jedan član tražil savjete o izradi kalača.

No, kaj bi bilo da se, recimo, nakon saginjanja po sjekiru, digel i rasjekel glavu po pola, na podignutoj sjekiri kalača?
Rekli bi, nije nosil kacigu, kaj je točno...iako ne znam nikoga tko ju nosi pri kalanju...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Evo jednoga, samo treba odgovarajuće gorivo
ma to je klinac....

prava sjekira taj panj iješi s 3x anje muke....

to što stavi panj na tu pripremu i tuče po panju je bezvezno gubljenje energije. moraš lupat po panju ko sivonja da panj dobije ubrzanje da bi puknuo....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Razlog sto sve manje sudjelujem na ovom forumu su "prljanje" tema sa raznim glupostima poput ovakvih zadnjih objava i to vise puta. Ako nemas nista pametno za objavit ima tema za zajbanciju ili neki drugi forum. Uostalom sve manje je ovdje korisnika od kojih nesto korisno mozes cuti, Tako je i sa drzavom otjeraju one koji nesto znaju da drugi dobiju prostor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh