• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KALCIZACIJA

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,211
To je odprilike jedno jutro.
Koliko kubika je ta prikolica ako je tu stalo 30 prikolica?
Ja sam maksimalno 10 prikolica znao odvesti na jedno jutro i to je bilo obilno zagnojeno.

Ovo je moja prikolica.
20220428_173044.jpg
Ovo 30 prikolica, mislim da je to preko previše, s čim je to bilo zaoravano, jer je tu gnoj dosta na debelo razbacan?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Prikolica kiperka..nemam tu što rastresa..na hrpe pa poslije brnačama to razvučem..zaorat će to plug 14 voli lako
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
646
Bok, dali se može Holcim Agrocal razbacivati sa običnim Amazone rasipačom sa dva tanjura ?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,556
Mi smo bacali isto klasičnim rasipačem starim jedan disk i super je radilo, sa Donderom (Turski Amazone Za-M) još nisam ali računam da se može, planiram raditi to. Planirao sam sad ljetos ali ne mogu stići, bit će jesen i proljeće. Bacao sam Donderom granulat Suplagran i išlo je.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
833
Ja sam isto bacao s obicnim ferti rasipacom granulirani holcim i sasvim lijepo se je bacilo. Je da prasi jer ima i nule unutra, ali ide bez problema
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
646
A jel se puno gubi mislim dali ta prašina odleti s komada ? Naravno nebi bacao po vjetru i možda rano ujutro dok ima malo magle
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
833
Leti na sve strane, ali opet sjedne na zemlju. Ja sam bacao po mirnom vremenu i sva ta prasina nije otisla sa zemlje nego je legla na zemlju. Tocno vidis kak pobijeli zemlja
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
646
Sljedeći tjedan nosim na analizu u Grubišno Polje ali za neke komade znam da je kisela zemlja pa se raspitujem dali ide rasipačem običnim
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,565
Jel radite analize tla ili bacate odoka?
ja sam radio analizu sa preporukom. pa mi je bila preporuka 4t/ha...bacao sam tonu godišnje jer se ne preporuča više, ali čuo sam da taj agrocal i nije baš nešto. da ima boljih. uglavnom sad planiram ponovit analizu da vidim ima li kakvog učinka...
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
646
Da svi kažu ima boljih ili ovi koji preprodaju njihov je najbolji a dok ih tražiš tablicu sastava svi imaju podjednako Ca i CaO. Ne znam ni sam prvi put ću to raditi i dali uzeti najpovoljnije pa možda i više količinski ili neki skuplji pa manje dok su na papiru podjednaki cijenom nisu.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
833
Ja bacam bez analize,.Sve je to isto. Po meni bolje kupiti jeftiniji i malo pojacati dozu. Ali to je proces kroz nekoliko godina. Tek nakon.toga se zemlja dovede u red
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
191
Da svi kažu ima boljih ili ovi koji preprodaju njihov je najbolji a dok ih tražiš tablicu sastava svi imaju podjednako Ca i CaO. Ne znam ni sam prvi put ću to raditi i dali uzeti najpovoljnije pa možda i više količinski ili neki skuplji pa manje dok su na papiru podjednaki cijenom nisu.
Msm da je agrokal najpovoljniji ako imate soluciju uzeti bas u Lepoglavi tj Očuri gdje ga i melju, ali tamo to šibaju po paletama pa za malo nije opcija ali za veće površine je. I kažu da taj njihov nije tak "agresivan" tj treba vise tretmana za ucinak
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,565
ja razgovarao sa proizvođačem krumpira. ako bacite previše kalcita na krumpir vidi se na gomolju (krastavost). on je bacio na manje od pola ha tonu agrocala. veli da krumpiru nije bilo ništa. e sad da li je do agrocala ili je nešto drugo ne znam.
 
Na vrh