• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kamilica

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ok. ako nabaviš sjeme i ako budeš imao vremena, navrni do Kostajnice da malo popričamo...nešto konkretno pojedemo i popijemo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
D

dmeter

Guest
Smiljan kaže:
Engleski naziv za smilje je immortelle, a cini mi se da je to isto kao i neven
Evo link :) kojeg dobijes od hrpe kad u google ukucas: immortelle harvesting
Obrisan neispravan link.
Smilje ima ime i naziva se Helichrysum italicum i ako surfate najsigurniji jezik za pronalaženje vrsta vam je latinski koji je razumljiv u cijelom svjetu

http://en.wikipedia.org/wiki/Helichrysum_italicum

Available in bulk of 250ML to 1KG MOQ 1KG 700 Euro PRICE FOB FRANCE

There are over 500 Hundred species of (Asteraceae) this daisy type flower.
Some of which, like the Helichrysum Italicum, are unique to certain parts of the globe. These are mainly used in flower arranging. Helychisum Italicum from Corsica is rare and unique.

Evo vam još jedan cjenik
100%Pure &natural: Essential Oil of Helichrysum italicum L.

HELICHRYSUM OIL

Our code___________Packing____________Price
____________________________________________

HI10____________10ml (0.34oz)_______67.99 USD
HI20____________20ml (0.68oz)______122.76 USD
HI50____________50ml (1.69oz)______247.59 USD
HI100__________100ml (3.38oz)______424.99 USD
HI500__________500ml (16.90oz)____1829.99 USD
HI1000________1000ml (33.80oz)____2949.99 USD





The Corsican Helichrysum essential oil is obtained by distilling, usually by steam, and has absolutely no comparison to other Helichrysum coming from the Balkans or from Yugoslavia, which has a totally different composition. The Corsican Helichrysum is much richer in has more Neryle acetate and . Helichrysum from countries other than Corsica have less theraputic qualities for the human body. In fact there are very few comparisions with the excellent and unique Helichrysum Italicum coming from Corsica. Below you can see the chemical composition of the Helichrysum Italicum, as you can see the level of Neryl Acetate is over 40% in fact it is usually 46% compared to the Balkans which doesnt pass 7%! This is the chemical composition which is responsible for fighting the free radical and regenerating skin cells.

Neryl acetate (> 40%)

Neryle Propionate (4 to 7%)

Italidiones (5 to 9%)

Alpha and Gamma curcumen (Alpha: 2 to 3%; Gamma: 4 to 7%)

Nerol (2 to 3%)

Evo vam i ostale cijene iz okolice
http://www.monteverde.me/index.php?opti ... &Itemid=27
 
D

dmeter

Guest
Lavander kaže:
Ja sam dobio par komada smilja sa obale, u teglicama, ali su bile zaražene fitoftorom, pa je čovjek sa zavoda za zaštitu bilja to odnio za proučavanje i uništavanje.
A L'Occitane radi kreme od 500 kn od smilja, zbog njegovih svojstava pomlađivanja kože. Zato se zove Immortele - besmrtinica. U Hercegovini ima jedna zadruga, PZ Smilje, koja se bavi uzgojem. Upoznao sam čovjeka u Splitu.


Za kamilicu sjeme valjda možete naći kod Jan Spidera ili Subana, Poison City... Sjemenarna Ljubljana inače prodaje na kile sjemena po specijanim narudžbama.

Odmah se ostavi tog čovjeka sa Zavoda i reci mu da se ostavi posla koji ne zna
Ako ti je smilje i bilo zaraženo Phytophtora treba si jednostavno zalit biljke naprimjer sa Avi i sličnim srestvima preko 100 srestava registrirano u Hrvatskoj i u prodaji širom Hrvatske
Ostavit sa strane i ne zalivat 7 dana Inaće prije da je to smilje bilo pretjerano zalivano i došlo je do gušenja korjenovog sistema


Je ste li znali

Lavandula dentata stara 1 godinu i držana u suhom tlu če vas nagradit sa najmanje 4 žetve godišnje(Zaljevana od boga ili ljudski mjesečno jedanput)
Lavandula dentata odrasla i zaljevana redovito če sigurno uginut u roku od 60 dana
 
D

dmeter

Guest
Master kaže:
roko kaže:
Master...hoće li biti šta od kamilice,,, :mrgreen: :mrgreen: imam jednu ideju, sad koliko je pametna...vidjet ću. Imam u planu posaditi 15-ak ha bazge,,,a u međuredove bih mogao posaditi kamilicu. jesenska sjetva i iduće godine berba, ali problem je berač tj. ne bi se moglo ući sa beračom u međuredove (traktor koji vuče berač sa strane)..pa sam se sjetio da si ti rekao da bi otkupljivao zelenu kamilicu tj. kompletnu biljku....dali bi moglo biti šta od toga.... :scratch :roll: :D :D

što se tiče kamilice u potrazi smo za kvalitetnim sjemenom - ovi gore nisu iz te priče!

Matricaria chamomilla Njemački ili romanski tip
Hibridi za ulje
SZK od 1 do 5 Mađarska
Kosice -Češka
Degumille Španjolska
za Čaj i ulje
Zloti Lan-Pljska
BK2 Mađarska bolje ulje neko degumille tip
Ali najbolje vam je da vam kupac izabere koje ulje hoče ove sorte imaju veoma različite tipove ulja
 
M

Master

Guest
znam ja za te sorte ali nije stvar tako jednostavna
što se tiče domaćih dobavljača sjemena - kod kamilice prodaju pulvis a ne sjeme sa deklaracijom
mislim da sam time sve rekao
 
D

dmeter

Guest
Master kaže:
znam ja za te sorte ali nije stvar tako jednostavna
što se tiče domaćih dobavljača sjemena - kod kamilice prodaju pulvis a ne sjeme sa deklaracijom
mislim da sam time sve rekao
Imaš do Mađarske 100 km sad je vrijeme za sjetvu ali pulvis(prah) ti isto nije loš ipak je kamilica najgori korov i u kg ima dvadesetak miliona sjemenaka to jest jedan gram 20 000 tisuća sjemenak realno gledano veoma sitno sjeme
Ali i sami možete ostavit sjeme od postoječih kamilica pa to je korov koji se zadovoljava sa svakim tipom tla

Samo pazite ne smijete je sušit na temperaturama većim od 45 C
 
G

gjurostrasni1

Guest
roko.....ja sadim kamilicu već 15 godina......moj prijateljski savjet ..mani se čorava posla....niti imaš znanja,niti tehnologiju,mehanizaciju(kombajn,sušare) niti klimatske uvjete a niti je to kultura za kakvu je neko želi prikazati
(jako dobra pretkultura)ako želiš detalje napisat ću ti! :(
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
odustao od kamilice...davno. hvala na savjetu.
trenutno mi je okupacija lavanda, nju dižem na oko 25ha a možda za koju god. i više...ostalo pada u drugi plan... kamilice nema u tom planu :)
probno sadim sad na pol rali koprivu i ako uspijem nabaviti/napraviti par sadnica bazge.... :mrgreen: :mrgreen:
 
V

valtra_8550

Guest
vidim da nitko dugo nije pisao o kamilici a mene zanima kakve kombajne imate za kamilicu? pa ako nekome od forumasa nije tesko da ih malo poslikaju..siiilno me to zanima :D .

znam da ima vucenih i da prepravljaju stare kombajne pa rade neke cesljeve gore na vitlo il kud vec..
pa eto.molim slike ako je ikako moguce
 
R

roza12

Guest
Dosta toga je rečeno o kamilici ,uglavno pričom bez iskustva. Kamilica se zasijava pulvisom radi toga jer malu količinu sjemena (1-2 KG) NEMOŽETE POSIJATI NA JEDAN HEKTAR.Zato se kod upotrebe žitnih sijačica koristi pulvis sa znatnim udjelom sjemena.
Kombajni postoje pa ako vas zanima mogu i sliku staviti.

Sjeme koristite naše domaće-diploidnu kamilicu jer je pokazala bolje rezultate za dobivanje cvijeta.mađarice i ostale uglavnom tetraploidna kamilica se prije počme osipati.

Ako ovdje ima pravih proizvođaća postoje i industrijske linije za sušenje i preradu.

Pravi proizvođaći javite se,oni koji misle da se na kamilici lako zaradi nek dobro promisle.
 
V

valtra_8550

Guest
roza 12 ja bi vas molio da mi poslikate kombajn za kamilicu...ako ste jos aktivni ovdje na forumu...
i naravno nesto vise o tim kombajnima...
 
R

roza12

Guest
Neznam što treba ,slike kombajna,kod nas u slavonij su to upravilu mali clas ili fahr kombajni prrađeni i zatim zmaj kombajni s većim zahvatom.
pricip je da se sve od žitnog kombajna izvabi i na mjesto tih djelova dolaze trake,heder je u pravilu rotirajući jež,koji svojom vrtnjom cca 200 okretaja otkida glavice ,glavice trake nose u bunker,bunker se kipa u prikolice i vozi na sušare.
U podravini su u pravilu vućeni strojevi koji su veoma dobri ali traže angažiranje traktora kao vućenog stroja.
pozdrav
 
D

damrod

Guest
evo da malo dignem temu iz prasine..

Potrebne su mi informacije vezane za kamilicu, tocnije za branje, nabavku sjemena te otkup..

ako se netko bavi uzgojem, molio bih malo vise informacija vezano za mehanizaciju, moze i na pm.... zahvaljujem
 
K

kreativninered

Guest
ajmo ovako tehnologiju znam malo iako je moj kraj najjači što se tiče čak mislim i u evropi !
ja ju neradim ali ide otprilike ovako zemlja se mora dobro pripremiti da bude sitna onda se sadi kamilica količinu neznam kod mene siju sa rasipačima i sa sijačicama i kada ju posiju poslje ju povaljaju sa valjkom ona se sije negdje u 9-10 mj a kombajnira se sa posebnim kombajnima kojih ima tu dosta neznam možda si vidio na tv-u njih vuče traktor ,
berba je negdje u petom mjesecu i kod mene sve miriši po kamilici.. dakle kad ju pokose onda ju bacaju u jedan stroj koji ima kao bubanj od sitne žice koji odvaja cvjet od stabljike jer je cvjet bitan i zatim ga stavljaju u sušare za duhan i suše u njima..mislim da ide tako nekako vjerovatno sam nešto fulao ali u globali to je to,,,, inače to sade ljudi koji se bave sa duhanom jer imaju sušare a kad pokose kamilicu iza nje odmah sade duhan ,,,nebih te htio obezhrabriti ali mislim da nemaš tehnologiju jbg
Sade duhan i kamilicu na istom prostoru i na taj nacin kontaminiraju kamilicu koju je nemoguce prodati vani zbog prevelikog udjela nikotina, a o kontaminaciji pesticidima da ne govorim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
K

kreativninered

Guest
Ako proizvodite kamilicu i imate sve certifikate za izvoz u EU javite mi se slobodno. Otkupljujem sve sto proizvedete od 10 tona pa na vise.
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Malo da dignem temu iz dubokog sna!
Evo malo i moje kamilice
nprr4g.jpg
nn8g1x.jpg


ovdje nisam ni posijo bas da vidim razliku jedan trag



35bz2pd.jpg
oeg4x.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh