• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kamilica

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Zvone, kamilica na prvu izgleda super i svaka ti dala... Mozda mi djeluje malo rijetko ali sve 5.. Zelim ti puno nabranih kila ;-)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
MF! Otkupna cijena je vecinom oko 15kn/kg ona zrelija 1-2dole ,ekoloska 1-2gore... I to bi bilo to... Vecinom se prodaje suha i vise se dobije... Ovak kad predajes sirovu placaju oko 10-11kn ali opet ju vazu suhu... A i samim time ti maznu nesta kila... Primjer susjed vozio i 3-susare sve vagnule 300kg pa to nemre bit da ju je brojio ;-)

Hvala Kolega!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Malo svježi slika iz berbe :



nexOEVF.jpg

ENmjuYY.jpg

8zy6jrY.jpg

6O0ELcD.jpg
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Postavljena dva kontejnera za sušenje, a danas je stigao i kombajn. :)
Nemam slika kamilice jer nisam dugo bio na toj lokaciji, inaće u firmi nam je ovo prva godina da imamo kamilicu, 20 hektara je posijano. :)









 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ja stvarno ne znam gdje je kupljen.
A za cjenu netko je spominjao oko 10 000 eura, al ne znam što bi toliko vrijedilo na njemu.
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Kombajn je od tvrtke rasco, koja proizvodi komunalnu opremu, u pocetku prije nego su se specijalizirali za komunalnu opremu radili su svasta, a buduci da je u podravini dosta kamilice radili su na kombajnu, samo sto od kad je izbacen prvi model tamo negdje prije 20 i vise godina nisu nista mjenjali ni poboljsavali na njemu jer se svima kao takav pokazao dobar.

Moze se kombajn uzeti preko jan spidera i onda vrcati preko kamilice.
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
marijogjulic1188245 kaže:
Ja stvarno ne znam gdje je kupljen.
A za cjenu netko je spominjao oko 10 000 eura, al ne znam što bi toliko vrijedilo na njemu.
Hehe marijo da cijena je 95.000kn sa pdveom
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Krenulo se danas :)










Kvaliteta snimanja je jako slaba, ali vidi se :)

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=LaXaX3bOMDk&feature=youtu.be[/YT]
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Koliko visine ste slagali unutra u sušaru ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh