• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kanalokopači

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: kanalokopači

skladistar kaže:
breza svaka cast :partyman:
daj mi samo reci dal ima kaj posla usluzno s time? :D

a za pojedinosti kliknite: http://www.dondinet.it/

Nego, gdje se u Hrvatskoj mogu vidjeti/kupiti Dondi produkti? Zanimam se za kultivatore ...
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Re: kanalokopači

messis mislim da drzi to i da ima zastupstvo.
kod njih vidio to u ponudi

Obrisan neispravan link.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

tako je- messis,a možeš pitati i kod ferenčaka u križevcu pa ko jeftiniji
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

pa nije mu baš drago, moraš paziti ali kod tanjih vrba i rakita nema opasnosti a i na kardanu postoji osigurač na odrez
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: kanalokopači

mene zanima da li on može raditi samo na jednoj dubini,znači,prođeš jednom i da li u ponovnom prolazu kroz taj kanal možeš povećat dubinu?jer recimo na ovim slikama koje si stavio poplavljena polja,lokve su u depresijama,to znači da bi morao dublje kopat što ideš prema kanalu(bar se tako čini)..
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

možeš povečavat dubinu ali maksimalno do 55 cm za ovaj kakav je moj, znači počneš sa npr.10cm i postepeno spuštaš
 
K

Karlito

Guest
Re: kanalokopači

koliko ks treba za najmanji takav stroj :?: :?:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: kanalokopači

za najmanjeg ja mislim negdje 75 konja
--ja imam velikoga dondija vučem ga sa torpedom 9006
i333906_DSC01354.JPG

i333905_DSC01353.JPG
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Re: kanalokopači

pa kaj ga nemozes od jedanput antjerati na dubinu od 55cm? treba više puta prolaziti po jednom mjestu da se dođe do određene dubine? :scratch
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

mladići,trista mu mrkvica,vi uopće (neki od vas)ne čitate ili ne obračate pažnju,na prospektu u tablici-1.stranica- lijepo piše da je dosta 40-45ks i to je točno ja sam prije imao zetor 68 ks i isto sam radio na 1000 ok kardana na 1200-1300 ok mašine jedino ga je mučilo što mu je 1.sporohodna prebrza za punu dubinu odjedanput .sa super sporom idem odmah punu dubinu ali ne kad je zemlja suha ko barut i tvrda ko kamen kao što je kod mene u ljeto kad se ilovača zapeče da možeš od nje radit atomsko sklonište,ali u normalnim uvjetima dakle malo vlage bez problema idem od prve
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kanalokopači

Ta sprava radi najbolje u kobinaciji sa hidromotron ..taj naš ..jel motor, se namontira na npr izvod za prvi pogon ..mislim da svi zetori imju poklopac gdje inace dođe izvod za prvi pogon ..
Traktor se stavi u ler a hidromotr polako ,odnosno ovisno o otporu tjera traktor .Sve ostalo je muka isusova
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

lijepo si ti to zamislili ali ima jedan problem to se vrti u kontra smjeru tak da bi traktor išel u rikverc ;) ili sam si ja kaj krivo zamislil :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kanalokopači

hidromotrom se upravlja preko razvodnika ..samo nisam siguran da li je ima ekstra pumpu za pogon ili ga je pogoni hidraulikom traktora
To sam vidio baš na zetoru ..samo stroj nije bio ko tvoj, nego onaj koji izgleda kao lanac motorne pile ..
Kopao je za plin ..kaj ja znam ,sigurno 60-70 cm ..i to po makadam putu ..on je stvarno išao polako a na punom gasu ..brzina sigurno duplo manja od prve ,najsporije..cak je znao zastati koji put ...
Hidromotor uvjek drži napeto određenom silom(tako se podesi) i kad otpor naraste traktor uspori a kad se otpor smanje ..ide brže
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

da brzina je problem kod traktora koji nemaju super spore,zato sam ja kupil samea koji to ima serijski pa idem bez tih problema ,a što se hidro motora tiče u to ti se ja slabo kužim ,da ne kažem ništa :oops:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: kanalokopači

breza nema šta to je prava zvijerka od stroja.čovjek mi nudi jedan kanalkopač za 400e ali nema kardana i njegov kopa do 75cm dubine i 18-20cm širine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Re: kanalokopači

josip123 kaže:
breza nema šta to je prava zvijerka od stroja.čovjek mi nudi jedan kanalkopač za 400e ali nema kardana i njegov kopa do 75cm dubine i 18-20cm širine.
Nije to isto ko ovaj Brezin. Taj ti je za polaganje kabela ili kanalizaciju.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

da istina nije isti ali za te novce ak je ispravan isplati se kupiti tri kardana :D jer novi je puuuno skuplji
 

Najnoviji postovi

Na vrh