• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
A zavisi i od tipa freza (duboko, plitko frezanje) da li je teška, poluteška, mislim da na toj širini i nema lake freze. kod mene je kardan sa 36 mm krstovima sad neznam napamet koje su dužine, a freza je210 širine. Cijev je zvjezdasta, muški dio puno željezo
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
54 noža, 385 kg, radna širina 2 metra.

Poljska neka, čitaj kineska...
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
I da imaš dvostepeno kvačilo opet isto takav kardan trebaš imat za rotokosu.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Ako je kvacilo dvostepeno...Nije da trebas ali se ipak preporucuje...cuva stroj....
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Koji bi kardan preporučili za malčer 130 cm zahvata? Malčer ima u reduktoru frei-lauf spojku. Kategorija 4 je ok, a razmak od vrha kardana na traktoru do vrha kardana na malčeru je 71 cm.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Walterscheid, ak si ga možeš priuštiti :)
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
A gdje se u HR moze kupiti ili da probam negdje od nekog izvana naruciti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ma ne treba ti takav kardan za 130 cm. Kupi cerjakov ili neki talijanski jeftiniji, walterscheid budeš platio ko i cijeli malčer.
Pogledaj si po njuškalu
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Nude mi Comerov kat. 2 za taj malcer u trgovini koja prodaje malčere u ZG. Je li kat. 2 preslaba? Kakvi su se pokazali ovi Ama kardani iz Italije? Kakvi su ti Comer kardani po kvaliteti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Comer uz Bondioli&Pavesi bi trebali biti dobre kvalitete. E sad...
 
Na vrh